Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Drveće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Magnolija
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Magnolija

 Odgovori Odgovori Stranica  123 13>
Korisnik
Poruka
magnolija View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 08 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 691
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje magnolija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Magnolija
    Objavljeno: 08 Travanj 2008 u 10:00
ja sam nova na ovom forumu javljam vam se iz sarajeva. nedavno sam otkrila ovaj forum i zadivljena sam sa vama svima. hvala vam sto ste napravili ovako divnu stvar i nadam se da cete me primiti u svoje drustvo. posto vidim da nema tema magnolija a vi ste iskusni po svakom pitanju o svemu sto raste iz zemlje lijepo bih vas molila da se ukljucite u ovu temu i pomognete mi. naime, ja sam prosle godine u ljeto posadila magnoliju i ona je pustila pupove na svakoj grani ali niti su se ti pupovi razvili u cvijet niti u list. prvo sam mislila da je rano, ali sad se vec bojim sta ce biti s njom. molim pomoc i vasa iskustva. 
veliki pozdrav
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
iris View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4502
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje iris Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Travanj 2008 u 10:22
ne znam ništa o magnolijama ali možda je stvarno još rano jer i kod mene neke biljke tek pupaju

p.s. dobro nam došla
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Travanj 2008 u 13:40
bez brige ako su krenili pupovi znaci da je biljka ziva!!! Vjerovatno joj je jos malo hladno pa joj se još ne budi iz zimskog sna....
 
Ni moja jos ne cvijeta i nema listice... nekakva je kasna vrsta i malo je u hladu pa uvijek  kasni za ostalima... tako da bez brige sa tvojom magnolijom je najvjerovatnije sve u redu!!!
Na vrh
magnolija View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 08 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 691
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje magnolija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Travanj 2008 u 13:48
hvala na dobrodoslici i utjesnim rijecima, stvarno bih bila jako tuzna da mi to ne uspije jer sam dugo cekala da kupim ovako veliku i lijepu magnoliju
Na vrh
vepar View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Kolovoz 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1708
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vepar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Travanj 2008 u 22:54
kod nas u Zg je malo toplije..izgleda


vozi sigurno vozi bager
Na vrh
magnolija View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 08 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 691
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje magnolija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Travanj 2008 u 09:15
ova magnolija je maestralna, kad bi moja bila ovakva ja bih bila presretna. ona je velika ali pupovi su joj trecinu od tvojih. administrator me utjesio da ce sve biti ok. pa ja cekam i vjerujem mu.
Na vrh
maya View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Travanj 2008 u 12:45
Dobila sam na poklan oziljenu grancicu magnolije,e sad, posto ja imam samo dva balkona, da li ona moze u saksiju.Ovo je biljka o kojoj bas nista ne znam,a posto sam slaba na biljke,zelim da udomim svaku koja dodje do mene.smile127
Na vrh
Hele View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 28 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 684
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Hele Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Travanj 2008 u 17:30
Originalno poslano od člana maya maya napisao:

Dobila sam na poklan oziljenu grancicu magnolije,e sad, posto ja imam samo dva balkona, da li ona moze u saksiju.Ovo je biljka o kojoj bas nista ne znam,a posto sam slaba na biljke,zelim da udomim svaku koja dodje do mene.smile127

  Možeš neko vrijeme ali to je stablo , i to kakvih primjeraka ima oko mene.
DON´T WISH FOR IT,
WORK FOR IT.
Na vrh
vepar View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Kolovoz 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1708
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vepar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Travanj 2008 u 18:29
danas naletio i na jako rascvjetanu i prebogatu cvijetom bijelu magnoliju,uživajte




vozi sigurno vozi bager
Na vrh
iris View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4502
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje iris Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Travanj 2008 u 18:48
divnaaaaaa Heartje
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Travanj 2008 u 20:05
Vepar, predivne su, sreća pa imam malo dvorište inače bi se pomamila.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
kika View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Srpanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 969
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kika Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Travanj 2008 u 20:59
Triša, Magnolia stellata tj. Zvjezdasta magnolija je jedna od  nižih magnolija koja bi vjerojatno mogla pronaći mjesto u tvom vrtu. Stelata naraste do neka 3 m i najranije cvate od svih magnolija. 
Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Travanj 2008 u 21:56
vepre prekrasna je
Na vrh
dadoxxl View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 43
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dadoxxl Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Travanj 2008 u 17:48
da li neko zna gdje se moze kupiti magnolija zute boje,
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Travanj 2008 u 18:11
Originalno poslano od člana kika kika napisao:

Triša, Magnolia stellata tj. Zvjezdasta magnolija je jedna od  nižih magnolija koja bi vjerojatno mogla pronaći mjesto u tvom vrtu. Stelata naraste do neka 3 m i najranije cvate od svih magnolija. 
 
Kika, tako bi mogla reći za sve, obožavala bih imati te malo posebne biljke.
Ali stvarno mi je dvorište prekrcano, pa ću se usredotočiti na cvijeće i puzavice.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
magnolija View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 08 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 691
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje magnolija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Travanj 2008 u 10:09
ADMINISTRATOR, TVOJA UTJEHA JE BILA SUPER ALI MOJA MAGNOLIJA NIJE DALA NITI JEDAN CVIJET, ZA VIKEND SAM JE POSJETILA I VIDIM DA SU KRENULI LISTOVI, A CVJETOVI NIŠTA. JEDAN GOSPODIN IZ RASADNIKA MI JE REKAO DA NIJE VAŽNO ŠTO NIJE CVJETALA SIGURNO ĆE U LJETO PROCVJETATI ALI SA MANJE CVJETOVA, KAŽE NEK JE LIŠĆE KRENULO. SRETNA SAM ŠTO JE UOPĆE ŽIVA ALI SAM JAKO TUŽNA ŠTO NIJE CVJETALA. AKO IMA NEKO ISKUSTVA MOLIM VAS PRENESITE MI.
Na vrh
aglaja View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 561
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aglaja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Travanj 2008 u 11:31
Magnolija, mozda je tvoja magnolija mlada da bi dala cvet.
Aglaja
Na vrh
magnolija View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 08 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 691
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje magnolija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Travanj 2008 u 11:41
PA NE ZNAM STA BIH TI REKLA JE LI MLADA. VISOKA JE OKO 1 METAR I IMA OBLIK PRELIJEPOG GRMA. POSADILA SAM JE PROSLO LJETO. EVO PRATIM JE TUŽNA ŠTO NE CVJETA ALI BAR MI JE POKLONILA LISTOVE.
Na vrh
aglaja View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 561
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aglaja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Travanj 2008 u 11:48
Raspitaj se koju vrstu magnolije imas i pokusaj otkriti nakon kog vremena cveta. Neke vrste cvetaju tek nakon vise godina. Mozda ces tako biti manje tuzna.
Aglaja
Na vrh
magnolija View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 08 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 691
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje magnolija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Travanj 2008 u 11:59
HVALA TI STO MI SVE OVO KAZES, MOJA GRESKA JE STO NISAM PROVJERILA U RASADNIKU KOJA JE TO VRSTA. OVI PRODAVCI SAMO CEKAJU KAD CE KOME STA UVALITI DA KUPI, A NITI STA ZNAJU O BILJKAMA NITI IH INTERESIRA. PRIZNAJEM SVOJU GRESKU STO NISAM PAZILA, ALI TOLIKO MI SE SVIDJELA KAD SAM JE UGLEDALA ONAKO VELIKU A NA SNIZENJU. STA JE TU JE KUPICU DRUGU I PAZITI STA KUPUJEM. ISTINA JE I TA DA OD KAKO SAM CLAN OVOG PREDIVNOG FORUMA MNOGO SAM TOGA NAUCILA I NECE MI BAS MOCI SVASTA UVALITI PRI KUPNJI.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123 13>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,231 sekundi.