Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Drveće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Magnolija
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Magnolija

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 89101112 13>
Korisnik
Poruka
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Ožujak 2013 u 15:48
Ako malo bolje pogledaš fotku mojih vidjet ćeš da pored svake velike ima i jedna manjaThumbs%20Up Velike sam drastično skratila, a male samo neznatno, jer od straha da ih ne izgubim zbog orezivanja, ostavila sam male za zlatnu rezervuTongue
Magnolija koju si želiš je blago rečeno..prekrasna, ustvari sve s tog linka su da ti pamet stane. Sreća moja što nemam mjesta za nove magnolijesmile61
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Ožujak 2013 u 17:54
Ma nemam niti ja,ali te mini mogu se nekako utrpati.Ja ću svoju  malo orezati,tek da joj napravim neku formu..To je niska magnolija,ona neće puno narasti u visinu,bar se nadam :D

Jupiiiiiiiiiii
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Ožujak 2013 u 18:00
Originalno poslano od člana alisa alisa napisao:

Ma nemam niti ja,ali te mini mogu se nekako utrpati.Ja ću svoju  malo orezati,tek da joj napravim neku formu..To je niska magnolija,ona neće puno narasti u visinu,bar se nadam :D

Tome sam se ja nadala kad sam ove sadilaLOL mladice sam odvajala od jednog ogromnog grmaLOL pa ti vidi
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Ožujak 2013 u 19:00
Moja magnolija jutros osvanula pod snijegom.... Sva sreća da pupovi još spavaju.....


Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
IvanOs View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar
3. Najljepši vrt - prijatelj životinja

Pridružen: 07 Veljača 2010
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje IvanOs Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Ožujak 2013 u 19:21
Sreća za one pupove koji nisu još krenuli. Ali veliki dio se već raspuknuo i mislim da od ovogodišnjeg cvijeta ništa. isto se to desilo i lani. Svima koji namjeravaju saditi magnoliju neka izaberu one biljke tamnijeg (ljubičastog) cvijeta jer on puno kasnije dođe i izbjegne ove nevremenske prilike.
Ima u ulici jedna takva i danas sam gledao pupove a oni kao da ne namjeravaju izići što je jako dobro. Jedina je ona u blizini cvjetala i prošle godine.

Ovako je moja izgledala danas:
26.03.2013.










Bolje biciklom u ribolov nego mercedesom na posao.
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Ožujak 2013 u 19:52

Kakva štetasmile43

Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
Fiki View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 11 Prosinac 2011
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2792
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fiki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Ožujak 2013 u 19:58
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Ožujak 2013 u 20:17
Moja magnolija je tamnijeg cvijeta i kasnije cvjeta, prošle godine smo od grma počeli oblikovati stabalce pa još nije baš formirana. Poslije cvjetanja opet ide na frizuru.....
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Ožujak 2013 u 20:20
Na ovoj slici se bolje vide još neotvoreni pupovi magnolije....


Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
IvanOs View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar
3. Najljepši vrt - prijatelj životinja

Pridružen: 07 Veljača 2010
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje IvanOs Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Svibanj 2013 u 23:38
Ipak je zima i hladni period učinili svoje. Vrhovi cvijeta magnolije su se ipak smrzli. Pored toga ono što je ostalo od cvjetova otpalo je za par dana.









Bolje biciklom u ribolov nego mercedesom na posao.
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Lipanj 2013 u 16:03
Magnolia grandiflorasmile57

Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Lipanj 2013 u 16:29
Koliko treba da cvjeta magnolia  grandiflora ? Kod nas u južnom vrtu ima 2 posađene prošle godine a visoke su oko 1,5 m, ne znam koliko su stare.
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Lipanj 2013 u 17:02
Originalno poslano od člana milica7 milica7 napisao:

Koliko treba da cvjeta magnolia  grandiflora ? Kod nas u južnom vrtu ima 2 posađene prošle godine a visoke su oko 1,5 m, ne znam koliko su stare.
Ja sam kupila tri isto tako velike oko 1,5 m, dvije su cvjetale nakon tri godine a jedna tek nakon 15 godina. Bitno je da se one prilagode na nove uvijete, kasnije kad krenu s cvatnjom ne posustaju cijelo ljeto,a kako mirišuuuu...mmmEmbarrassed
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
bojanradovan View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 29 Srpanj 2013
Status: Offline
Bodovi: 1
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bojanradovan Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Srpanj 2013 u 13:02

Ove godine nam se desilo da je magnolija pocela da gubi list. Pregledao sam stranice i video da gvozdje moze da pomogne ali bih da cujem jos neki savet u slucaju da prvi ne uspe. List samo pozuti, kao da je jesen. Zalivana je, a ni leto nije toliko toplo. Na oko nema vidljivih prometa u vidu buba ili neke druge napasti.  Postavio bih sliku da vidite ali mi sajt nekako ne dozvoljava Cry




Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Veljača 2014 u 16:01
Magnolia najavljuje proljećeThumbs Up



Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Veljača 2014 u 16:01
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Veljača 2014 u 16:02
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
tačkaćica View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 09 Listopad 2012
Status: Offline
Bodovi: 245
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tačkaćica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Veljača 2014 u 20:23

oh beb ovo je stvarno divotaClap

VG
Na vrh
gute Fee View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: tu i tam
Status: Offline
Bodovi: 7699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gute Fee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Veljača 2014 u 20:56
Ovakove magnolije jos nisam vidjela ! Prekrasne su !
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Veljača 2014 u 22:14
Originalno poslano od člana gute Fee gute Fee napisao:

Ovakove magnolije jos nisam vidjela ! Prekrasne su !


Mlo je smiješna sa svim tim novim granama koje štrše u visinuLOL to je od drastičnog rezanja lani kad sam je bila prisiljena skratiti jer je smetala skeli kad se obnavljala fasada. Nakon što ocvate Thumbs Up te ću tanke grane skratit da se malo zgusne, a do tada ću uživati u njenoj ljepoti
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 89101112 13>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,250 sekundi.