Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Drveće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Magnolija
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Magnolija

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 23456 13>
Korisnik
Poruka
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Listopad 2008 u 22:34
 
A ovako je to kad procvate sredinom rujna
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Cvita View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 26 Lipanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 261
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cvita Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Listopad 2008 u 16:03
Predivna je, u obje varijante.
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Listopad 2008 u 19:42
Hvala :)
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
buba View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 27 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 17
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje buba Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Listopad 2008 u 07:54
Pretraživala sam forume i nisam pronašla temu o magnolijama?! Ako nisam bila pažljiva, molim da me ispravite. Problem je u mojem  stablu magnolije koje je staro 4-5 godina, do ove godine uživali smo u prekrasnim ljubičastim cvjetovima i raskošnim zelenim listovima, no ovo ljeto listovi su počeli blijediti u svjetlo zelenu boju, cvjetovi su bili ok. no listovi su malo-pomalo počeli izgledati kao da ih je netko spalio, pa tako i sada , dio listova normalno žuti i opada a dio izgleda spaljeno i suho.....molim, pomozite!!!!!!!!!!smile127 
Na vrh
buba View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 27 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 17
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje buba Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Listopad 2008 u 12:50
Kao prvo- hvala SilveK-u koji mi je pronašao temu o magnolijama!Thumbs%20Up
Malo sam ja to sve pregledala i po svemu zaključila da je najvjerojatnije problem u tlu....nedostatak željeza? jer navodno te biljčice vole kiselija tla, a u međuvremenu sam čula da je dobro u zemlju oko magnolije zakopati borove iglice, što mislite o tome? Smile
Na vrh
Cvita View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 26 Lipanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 261
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cvita Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Listopad 2008 u 21:45
Sigurno je nedostatak željeza, jer u tom slučaju listovi postaju jako svijetli, skoro žuti. Magnoliji možeš dodati tekuće željezo, a ni borove iglice ni u kom slučaju neće biti loše za biljku.
Na vrh
griva1978 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1612
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje griva1978 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Listopad 2008 u 22:27
...borove iglice zakiseljavaju tlo..... to je sve što ja znam o tome, doslovno! :))
Na vrh
buba View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 27 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 17
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje buba Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Listopad 2008 u 07:24
Hvala ljudi!Clap
 Krenula sam-okopala zemlju oko stabla, napunila iglicama jelke i opet gore
posula zemlju, lišće je dijelom jako, jako suho, čak se suše i mali pupovi na pojedinim vrhovima grančica......žao mi ju je gledati kako tuguje!
smile43
Na vrh
griva1978 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1612
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje griva1978 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Listopad 2008 u 11:01
...a možda je žedna??...ja se zaista ne razumijem u kemijske procese tla u odnosu na biljke.... ali kod ljudi ako nema dosta željeza ne može nit kisik doći do stanica za su stanice tijela iscrpljene i žedne.....

....nadam se da će ti netko biti od veće pomoći..... :)

.nego PITANJE za znalce : da li se magnolija razmnožava reznicama i kada? ( ispričavam se ako to već negdje piše.... ) ...suseda mi ima krasnu magnoliju, ako ju pitam koju grančicu, da li je sada vrijeme??
Na vrh
buba View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 27 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 17
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje buba Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Listopad 2008 u 11:25
Naše magnolije smo uzgojili tako da smo mlade ,nisko izrasle grančice polegli u zemlju i to u jesen .Tako polegnute bile su do slijedeće jeseni, a onda smo ih presadili i lijepo su se primile, a sad da li je to "najpraviji" način nisam sigurna, ali nam je uspjelo. Vrijedi pokušati!Smile
Na vrh
griva1978 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1612
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje griva1978 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Listopad 2008 u 12:43
hvala!! :)))
Na vrh
kika View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Srpanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 969
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kika Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Listopad 2008 u 13:24
Buba, pretpostavljam da imaš listopadnu magnoliju (ljubičasti cvjetovi), i normalno je da joj se u kasnu jesen suše listovi.
Na vrh
buba View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 27 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 17
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje buba Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Listopad 2008 u 13:48
Naravno da je listopadna i da to znam ali razlika je u "osušenim" listovima i listovima koji žute u bojama jeseni.....ovi osušeni listovi izgledaju kao sprženi i to već od kolovoza....
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Studeni 2008 u 09:16
Da li netko u Dalmaciji ima magnoliju?
Ja sam pokušala dva puta, ali bezuspješno. Prvi put sadnica i ja je posadila u pitaru - greška, drugi put reznice prihvatile se, a onda se ljeti posušile. Sada ću dobiti izdanak s korjenjem i sadim u zemlju pa možda bude treća sreća.
život je more
Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Studeni 2008 u 10:51
Lantana imaš ih na Braču. Istina magnolije su se koliko znam tamo počele saditi u novije vrijeme (sad je to kao i s calistemon postao "cvjetni" trend). Posadi svoju sadnicu u zemlju, a za vrijeme ljetnih vrućina je treba zalijevati i vjerujem da ćeš ovaj put uživati u njenim predivnim cvjetovima. 
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Studeni 2008 u 23:28
Hvala Lana2 sada ću je posaditi na travnjak, a njega prskamo pa će valjda biti dobro. Dobiti ću onu tamno lila. Da li znaš što o njoj?
život je more
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Studeni 2008 u 09:50
Od moje su nekoliko puta moji roditelji nosili ukorjenjene reznice u Primošten.
Zadnja koja se "uhvatila" bila je dobro ukorjenjena u pitaru i posađena u jesen. Slijedeće ljeto su oko nje držali debeli sloj lišća i trave (malo odmaknut od stabljike) da bi tlo gubilo što manje vode.
I napokon raste već 6 - 7 godina - polako, polako. Visoka je malo više od pola metra, ali cvate.
Obzirom da je to tamo rjetkost svi se dive njenom cvijetu.
 
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Studeni 2008 u 10:48
Hoya znači ipak može, baš se veselim, napravit ću sve tako kao tvoji. Ako je sad posadim kad će procvjetati?
život je more
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Studeni 2008 u 13:22

Prije par dana sam tu negdje pročitala o hormonu rasta i vrbi. I odmah sam pokušala dvije reznice staviti u vodu, a jednu sam u mješavini pjeska, zemlje i piljevine u plastičnoj boci ukopala u vrt i vrh prekrila plastičmom bocom.

Do sada mi se nikada niti jedna nije ukorijenila (moji su ovu zadnju dobili od susjeda).
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Studeni 2008 u 14:59
Originalno poslano od člana Lantana Lantana napisao:

Hvala Lana2 sada ću je posaditi na travnjak, a njega prskamo pa će valjda biti dobro. Dobiti ću onu tamno lila. Da li znaš što o njoj?
 
I ova tvoja lila kao i sve druge magnolije voli vlažno humusno i kiselo tlo. Možda da joj dodaš malo zemlje s iglicama (ispod bora). U Osijeku u pojedinim naseljima gotovo da nema vrta u kojem ne raste magnolija - naravno preovladava baš ova tamno ljubičasta, iako ima i bijelih, krem i svijetlo roza. Čula sam da zakorjenjivanje jako dobro uspjeva povaljenicama.
Kod nas se u proljeće mogu nabaviti jako lijepi primjerci na tržnici (cijena im je od 50-100 kn). 
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 23456 13>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,191 sekundi.