Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Drveće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Magnolija
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Magnolija

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 45678 13>
Korisnik
Poruka
metvica View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 25 Travanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 20
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje metvica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Srpanj 2009 u 22:38
Susjeda me zamolila da pitam u njeno ime...
Ove i prošle godine njenoj magnoliji počelo je lišće žutiti ovako rano a u brzo nakon toga i otpadati..
Pa ako itko zna što bi moglo biti u pitanju...
Normalno je cvjetala i stara je 10-ak godina...
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
buba View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 27 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 17
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje buba Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Srpanj 2009 u 21:57
Cry i ja sam tužna zbog magnolije koja se već dva tjedna "drži"kao da je jesen već dobro stgla...ne zmam što da radim. Ali nije samo moje stablo u problemu, vidjela sam još nekoliko velikig , lijepo razvijenih stabala ljubičaste magnolije koje su poput moje sprženih listova, koji žute i opadaju.
Pokušala sam se konzultirati s članovima foruma i poslušala njihove prijedloge - iskopala sam malo zemlje oko stabla i nasula borovih iglica, zalijevala, gnojila, ali eto - prolem je i dalje tu. Molim, pomogajte, ima li tko neku ideju?smile106


Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Srpanj 2009 u 23:28
Dodaj joj željezo- sekvestren.

Ja moju malčirala ovog proljeća sa puno sitne piljevine i nisu joj požutili listovi ove godine.Ne znam je li piljevina pomogla ili velike kiše.
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Srpanj 2009 u 13:38
Fermnina, vjerovatno piljevina. Meni je svake godine list bio sve žutiji u ovo doba. A još sam bacala pod nju umjetno gnojivo.
Ove sam zime bacala pod nju drobljene grane i kompost i ove je godine predivna.
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
karinka View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 18 Studeni 2007
Status: Offline
Bodovi: 57
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje karinka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Kolovoz 2009 u 23:59
Na vrh
karinka View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 18 Studeni 2007
Status: Offline
Bodovi: 57
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje karinka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Kolovoz 2009 u 00:02
E pa uspjela sam.Ja se izvinjavam ukoliko ova tema postoji ,ali bila sam toliko sretna da sam uspjela ubaciti sliku da nisam imala previše vremena tražiti po forumu da li tema već postoji - meni je bilo važno samo da ubacim sliku . Ako nije na prikladnom mjestu molim administratora da me upozori !!! ALI JA SAM SVEJEDNO VESELA - to je magnolija u mom vrtu.smile73
Na vrh
Zrinka View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 04 Kolovoz 2009
Status: Offline
Bodovi: 208
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zrinka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Kolovoz 2009 u 13:12
Prekrasna je! Meni je ova Magnolia grandiflora ( jel da?) najljepša od magnolija. Zavidim ti :-) 
Na vrh
karinka View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 18 Studeni 2007
Status: Offline
Bodovi: 57
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje karinka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Kolovoz 2009 u 18:46

Da , Zrinka u pravu si što se tiče naziva. Jako sam sretna što je procvijetala jer je kod mene već oko 11 g i ovog poljeća je prvi put procvijetala. Čitala sam da se može dogoditi da ne cvijeta i do 20 g !!!!! Tako da sam ja jako dooobro prošla.

 
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Kolovoz 2009 u 00:38
Kod mene ima piljevine ko u priči.Stavila i za ruže.I ove godine su stvarno najbolje.
Ali, opet, padalo je puno kiše pa...ne znam.
Ali magnolija mi je ove godine- predivna.
Čim malo zahladi trčim po piljevinu.
Na vrh
fijolica View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 24 Rujan 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje fijolica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Rujan 2009 u 12:49
smile160Ovih dana su se otvorile sjemenke magnolije (crvene). Ako netko zna, molim da me savjetuje. Da li je moguće i kako razmnožavanje sjemenom? Ja sam do sada razmnožavala margotiranjem i imam nekoliko velikih primjeraka.
Na vrh
floraifauna View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 21 Svibanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 110
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje floraifauna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Ožujak 2010 u 17:35
 Čitam da vidim mogu li se možda sad ukorijeniti grane, morali smo malo podšišati magnoliju, prevelika je, a teta nije htjela čekati da ocvate.
 
Po svemu sudeći nije vrijeme,ali grane su odsječene i neće me koštati da ih probam ukorijeniti. Nešto će se nadam se i primiti.
Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Ožujak 2010 u 19:10
Magnolija se teško ožili iz reznica.Iz položenica se najlakše zakorijeni..Na upustvu koje sam dobila uz magnoliju piše da ona ne voli da se orezuje,ali kad se mora,mora se..Pokušaj ,nemaš šta da izgubiš.Javi nam rezultate i sretno!
Na vrh
floraifauna View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 21 Svibanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 110
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje floraifauna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Ožujak 2010 u 22:13

Morali smo jer su grane dosegnule žice od struje... posadio ju je moj djed prije 20-tak godina i uvelike je prerasla svoj životni prostor. Jako je lijepa kad procvjeta, nadam se da ću do tad naučiti kak se tu stave fotke, onaj filmić ne mogu otvoritiConfused

 
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Travanj 2010 u 08:54
Evo jedna manja magnolija. Što rečete o njenoj ljepoti ?

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Travanj 2010 u 10:45
Pinus predivno. Ovdje nisu potrebne riječi, slika govori sama za sebe.
Na vrh
gospina trava View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 5954
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gospina trava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Rujan 2010 u 09:03
Čitam jutros bez naočala, možda je i to razlog, ili jednostavno nema nigdje ništa o orezivanju magnolije.
Na vrh
gute Fee View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: tu i tam
Status: Offline
Bodovi: 7699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gute Fee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Rujan 2010 u 21:47
Originalno poslano od člana lana2 lana2 napisao:

athena magnolija se najbolje razmnožava povaljenicama. Napravi tako pa ih tek kad dobiju korijenje odvoji tamo negdje u kasnu jesen od matične biljke. 


Lana2 , molim te ako si tako dobra  , da mi objasnis kako cu to TOCNO uraditi ? !  Hvala u naprijed !  smile134
Na vrh
strada View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 19 Listopad 2010
Status: Offline
Bodovi: 140
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje strada Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Listopad 2010 u 19:40
Pozdrav svima!!
nova sam, pravi amater sa jako malo vremena ali zaljubljenik u sve sto je zeleno i cvijetno Smile
Imam u vrtu rozu magnoliju, listopadnu koja nikako da se pomakne u rastu, a bome niti ne cvjeta ali svake godine dobije lijepe zelene listove.. Unhappy
Moze li mi netko od vas reci kakvu zemlju voli, da li joj treba sunca, hlada, polusjena, sunce,  koliko joj mjesta treba i svasta nesto jer je trenutno posadena u zemlju, nekakav mix crvenice, blizu loze, u polusjeni.Stern%20Smile
Mozda bi ju trebalo presaditi? Ne znam samo gdje i kad.
Unaprijed se zahvaljujem na odgovoru!!


Na vrh
IvanOs View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar
3. Najljepši vrt - prijatelj životinja

Pridružen: 07 Veljača 2010
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje IvanOs Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Listopad 2010 u 18:58

Magnolije se mogu uzgajati iz sjemena koje se sije u klijalište u jesen. Ako se uzgajaju iz sjemena mnogim magnolijama treba 8 - 10 godina da bi procvale, a nekima i puno više. Zato ih radije razmnožavamo margotiranjem ili povaljenicama rano ljeti ili kasno u jesen.

Magnolije rastu u vlažnoj, dobro dreniranoj zemlji, bogatoj humusom. Vole kisela do neutralna tla te položaj na suncu ili u djelomičnoj sjeni, sa zaklonom od jakih vjetrova. Neke vrste mogu podnijeti i suha i alkalna tla (Magnolia delavayi i Magnolia grandiflora), dok neke vrste mogu podnijeti alkalna tla, ali traže dosta vlage (Magnolia kobus, Magnolia sieboldii, Magnolia X loebneri, Magnolia stellata i Magnolia wilsonii). Stoga je dobro u rano proljeće staviti oko biljke sloj malča sastavljenog od gnojiva i listovače, naročito ako biljka raste na sušnom tlu. Drveće i listopadni grmovi orezuju se kasno zimi ili rano u proljeće kada biljke još miruju. Pošto na biljci cvatu i stare i nove grane, orezuju se samo suhe grane ili one koje kvare cjelokupni izgled biljke. Trajnozelene vrste mogu se orezivati po potrebi od sredine do kraja proljeća.








Bolje biciklom u ribolov nego mercedesom na posao.
Na vrh
tikvić View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 08 Travanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 2349
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tikvić Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Listopad 2010 u 23:12
 Zanima me na koji se način sije, molim ako moše malo opširnije !
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 45678 13>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,172 sekundi.