Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Drveće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Magnolija
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Magnolija

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 56789 13>
Korisnik
Poruka
IvanOs View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar
3. Najljepši vrt - prijatelj životinja

Pridružen: 07 Veljača 2010
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje IvanOs Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Listopad 2010 u 19:08
Za sijanje sjemenki potrebna je stratifikacija.
Neznam da li se isplati čekati 8-10 godina da biljka iz sjemena procvijeta.

Stratifikacija sjemenja znači izlaganje sjemena niskim temperaturama, a da bi se potaknulo klijanje. Ova tehnika je zapravo oponašanje prirodnih uvjeta – u prirodi se sjeme rasipa po tlu, prezimi niske zimske temperature i proklije na proljeće. Sjeme se stratificira tako da se vrećice sjemena drže jedno vrijeme u frižiderima, ili teglice s već posijanim sjemenjem. Može se zapravo i posijati u teglice i staviti teglice zimi van, na hladno.







Bolje biciklom u ribolov nego mercedesom na posao.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
azram View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 21 Kolovoz 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 28
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje azram Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Siječanj 2011 u 16:01
Vidjela sam danas u rasadniku magnoliu grandifloru cijepljenju na sablo kao okrugla krošnja i ne znaju koliko je stara, da li tko ima iskustva s takvom magnolijom i za koliko procvate?

I da li normalna grandiflora velika oko 2 metra cvate brzo ili se isto dugo čeka? I da li je istina da ne cvate svake godine?
Na vrh
frida View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Rujan 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje frida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Ožujak 2011 u 01:42
M. grandiflora naraste i do 20 m visine...cvjeta nakon najmanje 7 godina, a u nekoj literaturi se spominje i nakon 10 godina.  Kod nas se nalazi po parkovima i gradskim nasadima, ali kao veliko stablo...mislim da je vidim da svake godine cvjeta jer baš pored škole u kojoj radim raste jedno veliko stablo...
Na vrh
strada View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 19 Listopad 2010
Status: Offline
Bodovi: 140
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje strada Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Ožujak 2011 u 18:03
moja magnolija ne cvjeta Unhappy
Imam osjecaj da u svakoj mogucoj temi samo kukam kako mi cvijece ne cvjeta..
Pa sto je to samnooom smile43
Presadila sam ju ima dvije godine na fino zasticeno mjesto, suncano..vidim da kao i svake godine baci nesto pupica i onda ako ima jedan cvijet dobro je..Inace je listopadna..Lisce joj bas bude lipo i zdravo a cvijeta ko sto rekoh malo i nikako..Confused
Blizu nje je loza posadena pa jel postoji mogucnost da joj ona crpi puno toga iz zemlje?? Da ju pognojim, presadim ..Mozda da ju presadim u nekakvu teglu? Jel ok sad uopce dirat ju?? Poomagajte"!!!!smile143
Na vrh
strada View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 19 Listopad 2010
Status: Offline
Bodovi: 140
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje strada Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Ožujak 2011 u 17:02
zar nitko nema nikakav savjet oko presadivanja??Unhappy
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Ožujak 2011 u 17:26
savjeta ti nemam dati... nažalost, jer sam je i ja imala i dok mi je bila u tegli, bila je ok, nije cvjetala, ali je pomalo napredovala (mala sadnica iz peveca)
jedno proljeće sam je presadila u vrt i nije dugo potrajala,
a opet viđam je po susjedstvu... lijepa, cvjeta... sigurna sam da joj ne paše naša crvena zemlja i jako sunce koje ljeti prži, kao ni suh zrak... znaš i sama kakvo je okruženje i klima

danas sam baš dobila drugu i ona definitivno ide u teglu, dok joj ne nađem bolje mjesto, diviti ću joj se u tegli (nadam se da će sve biti ok s njom)
pa neka i ne cvjeta, ako ništa drugo, bar sam u vrtlarstvu strpljiva pa ću vajda i to dočekatiWink
Na vrh
strada View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 19 Listopad 2010
Status: Offline
Bodovi: 140
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje strada Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Ožujak 2011 u 17:52
Hvala ti Natalija ;)
Kad sredim svoj bazencic i jedan travnjak dodes kod ja na kavu da procakulamo!!!!smile95
Na vrh
Calla View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 135
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Calla Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Travanj 2011 u 23:25
pozdrav svima.
Moze li mi neko dati savjet kako uzgajat magnoliju? Imam je vec 3god.al mi nikako nije cvjetala osim prve godine kad sam je posadila.
Na internetu nisam nista specijalno nasla,pise da ne zahtijeva posebne uvjete i da joj sve klime odgovaraju,ali moje ne cvjetaju.
molim one koji nesto znaju vezano za ovu temu da me posavjetuju.
Na vrh
tanja j View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 20 Veljača 2011
Lokacija: GOSPIĆ-ZADAR
Status: Offline
Bodovi: 159
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tanja j Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Travanj 2011 u 08:37
Originalno poslano od člana strada strada napisao:

moja magnolija ne cvjeta [IMG]smileys/smiley6.gif" align="absmiddle" alt="Unhappy" />Imam osjecaj da u svakoj mogucoj temi samo kukam kako mi cvijece ne cvjeta..Pa sto je to samnooom [IMG]smileys/emot101.gif" align="absmiddle" alt="smile43" />Presadila sam ju ima dvije godine na fino zasticeno mjesto, suncano..vidim da kao i svake godine baci nesto pupica i onda ako ima jedan cvijet dobro je..Inace je listopadna..Lisce joj bas bude lipo i zdravo a cvijeta ko sto rekoh malo i nikako..[IMG]smileys/smiley5.gif" align="absmiddle" alt="Confused" />Blizu nje je loza posadena pa jel postoji mogucnost da joj ona crpi puno toga iz zemlje?? Da ju pognojim, presadim ..Mozda da ju presadim u nekakvu teglu? Jel ok sad uopce dirat ju?? Poomagajte"!!!![IMG]smileys/emot27.gif" align="absmiddle" alt="smile143" />


Ja sam također posadila magnoliju u blizini loze i jedva je dvije godine izdrzala...osusila se! Toliko sam je pazila i mazila, nije mi bilo jasno sto joj nije valjalo. Dok susjeda preko mene ne gleda je a ona raste i cvijeta kao luda.
Odustala sam od nje jer sam mislila da je mozda problem u zemlji. Međutim, čitajući i tvoj post dolazim do zaključka da je smetala loza ...bar se nadam da je tako. Na jesen ću pokušati ponovo ali na drugom mjestu
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Travanj 2011 u 20:49
Precvjetala je moja magnolija.
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
d.i.n.a. View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 24 Lipanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 495
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje d.i.n.a. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Travanj 2011 u 19:55
Magnolija je takva, di joj paše tu uspijeva. moja je na sjeveozapadu veći dio dana u hladu a napreduje super. Ove zime ju je vjetar savio do zemlje ali nije pukla iako ima 5 metara, dok mi zvjezdasta ima super položaj ali nešto kilavi...
kad smo kod toga ima li možda netko povaljenicu bijele Magnolije Soulangiane? ili možda najesen da žicam sjemenke?? valjda ću dočekati da procvjeta iz sjemenki... Zapravo to je ista ova iznad, samo bijela.
Tena 28.3.2010
Na vrh
Cimicifuga View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt 2017

Pridružen: 11 Studeni 2009
Lokacija: Velika Gorica
Status: Offline
Bodovi: 5167
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cimicifuga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Travanj 2011 u 22:29

Meni se čini da je ovo gore na slici magnolija  liliiflora, a ne soulangeana.
Na vrh
d.i.n.a. View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 24 Lipanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 495
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje d.i.n.a. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Travanj 2011 u 08:18
Koja je razlika? Soulangeana je svijetliji cvijet??
Tena 28.3.2010
Na vrh
antun007 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 1709
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antun007 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Travanj 2011 u 08:57
Meni ove godine magnolia stellata nije cvala, a prošle godine na istom mjestu imala je bujnu cvatnju...
Zašto volim kaktuse?Nikom ne daju da ih ljube.
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Svibanj 2011 u 13:02
prije nekih mjesec dana sam od lovro dobila sadnicu magnolije, odmah sam je posadila (u posudu), redovno je zalijevam, u polusjeni je... ali još ne tjera listove

znači li to da nema ništa od nje ili joj treba još vremena?  strah me da je ono prvo u pitanju
Na vrh
d.i.n.a. View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 24 Lipanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 495
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje d.i.n.a. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Svibanj 2011 u 18:43
Nisam neki stručnjak, ali po mom mišljenju treba joj vremena. Inače su magnolije jako osjetljive na rezuckanje, presađivanje itd. treba im vremena da se prilagode, i to puno više od ostalih biljaka, pogotovo ako je presađivanje u pitanju. Možda će ti mirovati cijelu god, samo budi strpljiva i mazi je i pazi i krenut će, vidjet češ...
Tena 28.3.2010
Na vrh
baja View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 08 Svibanj 2011
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 23
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Svibanj 2011 u 07:33
moja miruje vec drugu godinu :D
ne raste nista brzo ali je ove godine dala dosta cvijetova... latice su vec otpale a ne primjecujem neke nove izboje. uglavnom, ziva je. 
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Svibanj 2011 u 08:29
dina hvala, nadam se da si u pravu, ma čudno mi je da nije pustila ni naznaku listića, a cvjetove nisam ni očekivala

strpljen spašen, tj. vrijeme će pokazati
Na vrh
d.i.n.a. View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 24 Lipanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 495
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje d.i.n.a. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Svibanj 2011 u 11:10
Možda da joj rezucneš koju grančicu i vidiš dal je suha, iako će joj to biti još jedna rana onda, neznam, pričekaj pa vidi. Tako je bilo sa jednim crvenim javorom, nakon sadnje ogolio skroz i tako stajao ružan, ali ga je frendica zaboravila iskopati i na proljeće frajer olistao ko nov!!
Tena 28.3.2010
Na vrh
Lovro View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Rujan 2010
Lokacija: Varaždin
Status: Offline
Bodovi: 4174
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lovro Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Svibanj 2011 u 14:40
Natalija, sad sam tužna!!!!
Kontessa i Jagoda vele da su njihove prolistale!!!!
Ako je suha, dogodine dobiš novu!!!!
Varaždin, stari moj grad!
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 56789 13>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 1,078 sekundi.