Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Drveće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Magnolija
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Magnolija

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 678910 13>
Korisnik
Poruka
morena View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 30 Travanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 193
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje morena Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Svibanj 2011 u 10:42
Moja Magnolija stara je nekih 6-7 god. i jako je malo narasla.Ove godine imala je samo jedan cvijet i jako malo listova.Mislim da joj ne odgovara mjesto na kojem je posađena.Zanima me dali se Magnolije smiju presađivati ili da na jesen kupim i posadim novu?
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
d.i.n.a. View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 24 Lipanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 495
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje d.i.n.a. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Svibanj 2011 u 19:56
Moja je na zapadnoj strani kuće, na udaru vjetra i pola dana u hladu pa je narasla lijepo. Možeš je presaditi, vjerujem da će se primiti samo će malo usporiti rast.
Tena 28.3.2010
Na vrh
nata07 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 07 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 904
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nata07 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Srpanj 2011 u 08:22
Lovro, kao što sam već rekla moja magnolija prvo lijepo prolistala i baš me obradovala a sad svi listovi suhi, otpadaju neznam šta joj je , da se nije posušila iako je redovno bila zalijevana ....
ako vas nitko ne voli, cvijeće će vam sigurno uzvratiti
Na vrh
gute Fee View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: tu i tam
Status: Offline
Bodovi: 7699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gute Fee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Kolovoz 2011 u 22:42
Moja magnolija je jako stara i ima pokraj glavnog stabla puno mladica . Da li bi ja to "polegla" i ako da , kako da to ucinim ?


Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Kolovoz 2011 u 08:17
Ja radim ovako: Savijem jednu granu koja je najbliže zemlji, na sredini dužine grane iskopam rupu oko l5 cm dubine. Preko rupe savijem granu i malo pritisnem da sredina grane malo uđe u rupu. Onda naspem zemlju i pokrijem rupu i granu na tom dijelu. Pritisnem da grana ne može izaći van. Vrh grane treba viriti iz zemlje. Ponekad polijem. Na tom mjestu će na proljeće (gdje je bila rupa) izrasti mlada biljka. Onda odrežeš staru granu da ju odvojiš od matične biljke a ovu mladu , koja ima korjenje, premjestiš gdje želiš.Možda su ti  već same narasle iz korjena mlade biljke pa ne moraš povaljivati granu. Tamo na kraju 8 mj. malo probaj kopati kraj jedne da vidiš jel' ima korjenje pa ju onda samo iskopaš i premjestiš gdje želiš. Na mojoj magnoliji isto ponekad same izrastu mlade biljke koje samo premjestim.
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
gute Fee View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: tu i tam
Status: Offline
Bodovi: 7699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gute Fee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Prosinac 2011 u 23:57
Milica , akcija povijanja grane je gotova ! Sad cemo vidjeti na proljece !
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Prosinac 2011 u 12:51
Ako na tom mjestu gdje  je iskopana rupa izraste nova biljka, to onda izvadi kako sam gore objasnila . Možda  ćeš trebati pričekati do jeseni, zavisi koliko će narasti.
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
gute Fee View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: tu i tam
Status: Offline
Bodovi: 7699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gute Fee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Siječanj 2012 u 16:23
Isla sam ju danas pogledati , mislim da je sve u redu :



Mozda cu imati srece !
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Siječanj 2012 u 21:43
Vidi se na slici da ti je ova grana živa, samo ne mogu baš vidjeti jel to dio stare grane ova što raste ravno gore. Vidjet ćeš kad bude na proljeće da li će izrasti posve nova grana iz rupe.
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
gute Fee View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: tu i tam
Status: Offline
Bodovi: 7699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gute Fee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Siječanj 2012 u 23:36
Evo stare grane :


Na vrh
Lovro View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Rujan 2010
Lokacija: Varaždin
Status: Offline
Bodovi: 4174
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lovro Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Ožujak 2012 u 09:32
Može me neko razveseliti...imam jedno pitanjce...u ranu jesen sam popikala nekoliko grančica "okolnih" magnolija i sad sam ih pogledala...tri grančice imaju svježi dlakavi pup...jel bi to moglo značiti da su se primile?????Lamp
Varaždin, stari moj grad!
Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Ožujak 2012 u 11:09
Originalno poslano od člana Lovro Lovro napisao:

Može me neko razveseliti...imam jedno pitanjce...u ranu jesen sam popikala nekoliko grančica "okolnih" magnolija i sad sam ih pogledala...tri grančice imaju svježi dlakavi pup...jel bi to moglo značiti da su se primile?????Lamp

to je teško reći...ako i je potjerala treba čekati da korijen ojača, a onda i sreće da prezimi slijedeću zimu.. kod mene je jedna povaljena grana istjerala novi izboj, a slijedeće zime je propala.. želim ti sreću u svakom slučaju
Na vrh
Lovro View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Rujan 2010
Lokacija: Varaždin
Status: Offline
Bodovi: 4174
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lovro Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Ožujak 2012 u 13:37
Hvala Mari!
Ja uspješno povaljenicama množim onu klasičnu ljubičastu i vidim kod ljudi kojima smo dali da OK
uspijevaju!
Ovo su grančice onih nježnih roza, bijelih, mirisnih...te nemam i nemogu ih povaljatiWink, mada se one i teže množe povaljenicama...znam po svojoj vanilija boji....neće i neće...baš sam je neki dan raskapala i nigdje ni k od korijena!
Varaždin, stari moj grad!
Na vrh
Lucky90 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 21 Ožujak 2012
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lucky90 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Ožujak 2012 u 13:57
Imam Magnoliju, ali čim procvjeta na cvijetu se pojave smeđe točkice.... Je li to normalno, ili ne??
Na vrh
Monna View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
3. Najljepši vrt - Proljeće 2014

Pridružen: 13 Travanj 2008
Lokacija: Pozega
Status: Offline
Bodovi: 2376
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Monna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Rujan 2012 u 18:53
jel ima netko iskustva s reznicama? u koje vrijeme i na koji nacin ih popikati u zemlju?...naime, tetka mi ima veliku magnoliju, a rado bih si posadila jednu mladu Wink
Na vrh
ajama View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2012
Lokacija: slavonija,
Status: Offline
Bodovi: 5957
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ajama Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Listopad 2012 u 13:17
monna-ja baš nemam takvo iskustvo,ali mi je jedan susjed rekao da on kad obreže magnoliju pobaca granje na hrpu i ako u proljeće padaju kiše doljnje se grane prime.znači da bi se trebale primiti.naravno uz polijevanje
Na vrh
Monna View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
3. Najljepši vrt - Proljeće 2014

Pridružen: 13 Travanj 2008
Lokacija: Pozega
Status: Offline
Bodovi: 2376
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Monna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Listopad 2012 u 13:22
a morat cu probati...mislim da je kasno za ovu godinu, ali nema veze...ima iduca Wink....obicno mi se svasta znalo primiti...valjda ide za rukom..
pozdrav iz Zlatne doline
Na vrh
Ksan View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 29 Siječanj 2012
Lokacija: Baranja
Status: Offline
Bodovi: 1303
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ksan Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Listopad 2012 u 02:15
Za magnoliju sam čula da se lako ukorijeni ako ima dosta grana na hrpi tj neće se primiti ako su jedna ili dvije upikane u zemlju, čula ali nisam isprobala Smile
Planiram svoj vrt ukrasiti bijelom zvjezdastom, ali za sad je to samo u planovima smile215
''Nema ljepše nade od one što je nikla iz tuge i nema ljepših snova od onih što ih rađa bol.'' - IVAN CANKAR
Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Listopad 2012 u 09:27
kupila sam magnoliju jučer ali ju nisam uspjela posaditi , za rođenje moje prve unuke Tare
<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
IvanOs View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar
3. Najljepši vrt - prijatelj životinja

Pridružen: 07 Veljača 2010
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje IvanOs Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Siječanj 2013 u 20:31
Za one koji još nisu vidjeli ovo je sjeme magnolije.












Bolje biciklom u ribolov nego mercedesom na posao.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 678910 13>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,375 sekundi.