Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Drveće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Magnolija
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Magnolija

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 7891011 13>
Korisnik
Poruka
IvanOs View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar
3. Najljepši vrt - prijatelj životinja

Pridružen: 07 Veljača 2010
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje IvanOs Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Siječanj 2013 u 19:07
Magnolija može podnijeti dosta niske temperature zbog svoje dvije ovojnice oko cvijeta koje ju štite.
Veliki je problem ako visoke temperature potjeraju pup da bubri i vanjska tvrda ovojnica pukne a zatim dođe smrzavanje i cvijetovi se smrznu kao što je to bilo prošle godine pa onda zaboravite na njene lijepe cvijetove.

Kako to izgleda možete vidjeti na slici.






Bolje biciklom u ribolov nego mercedesom na posao.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
IvanOs View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar
3. Najljepši vrt - prijatelj životinja

Pridružen: 07 Veljača 2010
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje IvanOs Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Ožujak 2013 u 20:40
Topli dani potaknuli su pupove magnolije da se počnu otvarati. Nadam se da najava ovih par dana hladnog vremena i snijega neće dovesti do smrzavanja već otvorenih pupova kako je to bilo prošle godine.








Bolje biciklom u ribolov nego mercedesom na posao.
Na vrh
IvanOs View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar
3. Najljepši vrt - prijatelj životinja

Pridružen: 07 Veljača 2010
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje IvanOs Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Ožujak 2013 u 17:45
Nažalost ovaj snijeg će obrati puno cvjetova magnolije što se vidi na ovom istjeranom pupu snimljenom danas.
Na drugoj slici koju sam snimio kroz staklo i mražicu protiv komaraca koja je na prozoru ali se ipak vidi koliko je pupova rascvjetalo i od njih ništa ove godine. Nadam se da će neki i ostati koji se još nisu otvorili.








Bolje biciklom u ribolov nego mercedesom na posao.
Na vrh
josipa View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 13 Prosinac 2008
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 992
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje josipa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Ožujak 2013 u 20:16
auuu baš šteta kako ti je bogata pupovima .
I kad nas je u Sarajevu pao snijeg ali koliko sam vidjela kod mene su pupovi još zatvoreni.
Prošle godine mi je kasni snijeg polomio pola grana.
Na vrh
IvanOs View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar
3. Najljepši vrt - prijatelj životinja

Pridružen: 07 Veljača 2010
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje IvanOs Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Ožujak 2013 u 20:21
Sreća je kad zima traje istim intenzitetom cijelo vrijeme. Problem je kao ovaj da bude nekoliko dana i + 15 pa onda pupovi naglo krenu a zatim dođe temperatura u minus i sve uništi.




Bolje biciklom u ribolov nego mercedesom na posao.
Na vrh
Lovro View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Rujan 2010
Lokacija: Varaždin
Status: Offline
Bodovi: 4174
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lovro Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Ožujak 2013 u 12:21
...moja najnovija ljubimica...nije velika ni široka...ali bit će, da...bit će!Tongue

Pevec, 25 kn!


Varaždin, stari moj grad!
Na vrh
Lovro View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Rujan 2010
Lokacija: Varaždin
Status: Offline
Bodovi: 4174
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lovro Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Ožujak 2013 u 12:23
...i pitanje... magnolija kupljena sa nježnom žuitm cvjetićima, iz godine u godinu postaje sve bjeljija.....

...dal postoji kakvo sredstvo, gnojivo ili što već da bi joj se vratila prvotna boja?????
Varaždin, stari moj grad!
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Ožujak 2013 u 15:34
Originalno poslano od člana Lovro Lovro napisao:

...i pitanje... magnolija kupljena sa nježnom žuitm cvjetićima, iz godine u godinu postaje sve bjeljija.....

...dal postoji kakvo sredstvo, gnojivo ili što već da bi joj se vratila prvotna boja?????
Imala sam isti problem, i listovi su bili blijedi kao i cvjetovi. Agronom je rekao da je riječ o nedostatku željeza, i nakon što je dobila dozu tekućeg željeza, vratila se u prvobitno stanje.
Evo kako to izgleda danas

Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Ožujak 2013 u 15:46
Moja magnolija  ima još jako sitne pupove, snijeg ju je malo usporio....
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Ožujak 2013 u 16:02
Originalno poslano od člana milica7 milica7 napisao:

Moja magnolija  ima još jako sitne pupove, snijeg ju je malo usporio....
Brzo će ona Embarrassed samo neka konačno malo zatopli
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
Monna View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
3. Najljepši vrt - Proljeće 2014

Pridružen: 13 Travanj 2008
Lokacija: Pozega
Status: Offline
Bodovi: 2376
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Monna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Ožujak 2013 u 19:55
jaooo cure sta ce nam biti od magnolija nakon snijega???Cry
pozdrav iz Zlatne doline
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Ožujak 2013 u 20:23
Sva sreća da se pupovi nisu ni malo otvorili pa će vjerujem bezbolnije preživjeti ovaj snijeg koji i sada pada.....
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Ožujak 2013 u 20:28
Bolje podnose snijeg i hladnoću dok je u pupovima, nego olujni vjetarUnhappy koji lomi sve pred sobom

Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Ožujak 2013 u 20:40
Bebolina, baš šteta što je opet zahladilo kada ti je ova ljepotica u punom sjaju.....
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
blue sky View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3013
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje blue sky Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Ožujak 2013 u 21:10
bebolina stvarno je predivna ovako velika i rscvjetana smile71
 lovrek i tvoja sadnica mi se jako sviđasmile71
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Ožujak 2013 u 00:24
Ove sam ljepotice početkom zime pošteno orezala iako znam da one to ne vole, ali morala sam jer su smetale za obnovu fasade. Već kad smo im već morali skratiti grane koje su dodirivale kuću, prikratili smo im i vrhoveUnhappy u nadi da će oformiti gušću krošnju koja nam je idealna hladovina ljeti.
Evo kako to sad izgleda....cvate
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
Belina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 26 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3901
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Belina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Ožujak 2013 u 07:53


Kao spoža,prepreljepa.
"Mića rožica" sa otoka Krka - Omišalj
Na vrh
Monna View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
3. Najljepši vrt - Proljeće 2014

Pridružen: 13 Travanj 2008
Lokacija: Pozega
Status: Offline
Bodovi: 2376
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Monna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Ožujak 2013 u 14:20
bebolina jel boja na slici vjerna boji u stvarnosti?
pitam jel imam jednu njezno roza i dvije male tamno ljubicaste, a moram priznati da mi se ova tvoja cini kao treca nijansa....odnosno neka izmedju
pozdrav iz Zlatne doline
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Ožujak 2013 u 15:06
Originalno poslano od člana Monna Monna napisao:

bebolina jel boja na slici vjerna boji u stvarnosti?
pitam jel imam jednu njezno roza i dvije male tamno ljubicaste, a moram priznati da mi se ova tvoja cini kao treca nijansa....odnosno neka izmedju
Da, boja je kao na gornjoj slici.Thumbs%20Up
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Ožujak 2013 u 15:22
Bebolina,predivna je!Ja sam se bojala orezati svoju,baš iz razloga jer  svugdje piše da one to ne vole.Čak na etiketi su lijepo prekrižene makazeLOL

Ja ću svoju orezati malo,čim završi sa cvjetanjem,sada kada vidim ovu tvoju ne bojim se...Izgubila je formu i izgleda divlja.Moja je ona niska vrsta ,Magnolia Susan.Imam želju nabaviti i M. Sunsation..Na ovom linku ima prelijepih : )

http://www.thehoneytreenursery.com/Magnolias.php
Jupiiiiiiiiiii
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 7891011 13>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,188 sekundi.