Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Lukovice i gomolji
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Oxalis
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Oxalis

 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 9>
Korisnik
Poruka
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Listopad 2007 u 10:59
Uhh ,kad mi sve ne stane u kuću pa onda ostavim sve što može vani prezimiti samo ili sa zaštitom.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Listopad 2007 u 11:08
Potpuno te razumem. Imam i ja tih problema. Pola cvećki nosim na posao, pola naguram po sobama. Kroz hodnik se ne može zimi prolaziti...
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
Donata View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2260
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Donata Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Listopad 2007 u 19:15
Voki djetelina je posebna..smile94.nisam je do sada vidjela sa takvim cvjetićima...smile55 
Na vrh
andrea01 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 5238
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje andrea01 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Listopad 2007 u 20:42
smile99 Jeli se može kod nas naći?
Izgleda da pod hitno se moram nagraditi u nekom od rasadnika!!! smile96
Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Listopad 2007 u 07:32
Ako je ima kod nas u prodaji, mislim da kod vas ima 100%
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
andrea01 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 5238
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje andrea01 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Listopad 2007 u 18:54
Evo i ja sam si nabavila paket gomolja... listovi su joj zeleni, a sredina listova ovako bordo boje, a cvijetovi rozi!!!smile128
Na vrh
andrea01 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 5238
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje andrea01 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Listopad 2007 u 22:32
Voki, zasadila sam je u teglu! Jeli je preko zime unjeti u toplije ili ne?
Na vrh
Edda View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 78
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Edda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Listopad 2007 u 10:03
Pozdrav svima!
Novi sam član, ali nakon pregleda različitih tema mogu reći sve pohvale! Evo odmah na početku tražim pomoć: Imam ukrasnu djetelinu (trolisnu, ljubičaste boje listova) koju sam ljetos dobila presađenu od prijateljice. Ova preslatka biljčica od tada nikako nije napredovala u svojoj bujnosti (čak nije ni cvjetala), ponekad da novi list ali on ubrzo splasne i osuši se. Čak sam prije par dana primjetila neke malene mušice u zemlji i pomislila da su one razlog takvome stanju. Šta da radim sa njom, šta voli, šta joj odgovara? Može li mi neko dati neku idejicu?
Hvala puuuuno!smile45
Negdje se taknu naši mali svemiri...
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Listopad 2007 u 13:09
Dobro nam došla EddaWink
Vjerujem da će ti Voki reći šta joj je no ja ti mogu reći da se i moja tako ponašala i kad mi je dojadila,tako nikakva,ja je van u dvorište,posadila.Sad je Ok.Iako je i mraz bio i kiše svaki dan,ona je malo očerupana ali još cvate.
Na vrh
Edda View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 78
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Edda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Listopad 2007 u 13:58
Shasha, hvala na brzom odgovoru, ali i na dobrodošlici!
Negdje se taknu naši mali svemiri...
Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Studeni 2007 u 15:24
Pozdrav Edda, baš sam danas na poslu presađivao crvenu detelinu zbog mušica. Koleginica sa posla dobila saksiju od mene i previše je zalivala pa su se pojavile male sitne mušice (Fungus gnat). Istresao sam celu saksiju i gomoljčiće oprao pod mlazom vode da ne ostanu jajašca na njima i posadio u drugu zemlju. Danas sam baš sa aurorom pričao o tome na kafi, pogledaj i tamo. Ta vrsta oxalisa ima gomoljčiće i povremeno se i meni desi da ostane bez listova (u jesen kada je unesem u prostoriju), ali brzo istera nove listove i cveta mi i zimi. Preko leta je držim na terasi, a kažu da može prezimiti i u bašti. Larve tih malih mušica se ubušuju u gomoljčiće i moguće je da zbog toga tako slabo napreduje kod tebe.
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
Edda View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 78
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Edda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Studeni 2007 u 11:55
Voki hvala puno!smile75
I ja sam mislila da bih takvo sto trebala napraviti...ali nisam bila sigurna. Uradicu to jas danas kad dodjem s posla. Mada...neki dan sam odsjekla jednu stabljicicu i posadila je direktno u zemlju (za svaki slucaj) pa vidjecemo sta ce biti...a do tada...smile187
Negdje se taknu naši mali svemiri...
Na vrh
andrea01 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 5238
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje andrea01 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Studeni 2007 u 16:53


Moj oxalis jesenas posađen raste!!!

Na vrh
Malky View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 14 Studeni 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 94
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Malky Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Studeni 2007 u 18:56
Originalno poslano od člana voki voki napisao:


Evo još jedna saksija sa ukrasnom detelinom
 
 
Prekrasno, ovo do sad jos nikad nisam vidio
Odranski Obrež, N.Zagreb
Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Studeni 2007 u 07:30
Andrea, bolje da si posadila detelinu na proleće. Iz moga iskustva Iron Cross kada se sadi zimi pušta dugačke izdanke koji se okreću prema izvoru svetlosti. Ja sam moje zasušio jesenas na terasi i saksiju uneo u negrejanu prostoriju gde ih ostavljam do proleća. U proleće počinjem sa zalivanjem i iznosim ih na terasu. Ova sa crvenim listovima ne traži period mirovanja i može se u kući uspešno gajiti i zimi. Ja sam od jedne saksije jesenas rasadio gomolje u 3 saksije. Tibore ako ti se sviđa ova sa crveno-ljubičastim listovima možemo se dogovoriti da ti donesem.
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
Malky View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 14 Studeni 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 94
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Malky Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Studeni 2007 u 12:03
Originalno poslano od člana voki voki napisao:

Tibore ako ti se sviđa ova sa crveno-ljubičastim listovima možemo se dogovoriti da ti donesem.
 
Ak nece on, slobodno se meni donese koji komadicWink
Odranski Obrež, N.Zagreb
Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Studeni 2007 u 12:07
A što ne bi moglo!
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
andrea01 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 5238
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje andrea01 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Studeni 2007 u 22:47
Originalno poslano od člana voki voki napisao:

Andrea, bolje da si posadila detelinu na proleće. Iz moga iskustva Iron Cross kada se sadi zimi pušta dugačke izdanke koji se okreću prema izvoru svetlosti. Ja sam moje zasušio jesenas na terasi i saksiju uneo u negrejanu prostoriju gde ih ostavljam do proleća. U proleće počinjem sa zalivanjem i iznosim ih na terasu.

I voki, što mi točno predlažeš? Vidiš da idu prema svjetlosti! Ili da ih stavim u tamni prostor?



Ažurirao andrea01 - 19 Studeni 2007 u 22:48
Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Studeni 2007 u 15:40
Pošto su pokrenule vegetaciju stavi ih na što svetlije mesto i često okreći saksiju. Neće ti do proleća izgledati reprezentativno, ali na proleće kada ih izbaciš van dobiće lepše, krupnije listove na manjim drškama. Ako ih sada premestiš u tamniju prostoriju izdanci će biti još duži i tanji.
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
tibor View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 726
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tibor Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Studeni 2007 u 22:30
Voki,jako mi se svidja..
ako budes imao dati ces mi na proljece jedan gomolj....
vec imam plan gdje bih ju zasadioWink
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 9>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.