Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Egzotično grmlje i drveće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Mimoza - Acacia decurrens
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Mimoza - Acacia decurrens

 Odgovori Odgovori Stranica  123 7>
Korisnik
Poruka Obrnuti redoslijed
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Mimoza - Acacia decurrens
    Objavljeno: 05 Listopad 2012 u 12:20
Nije za povjerovati, ali moja ljetna mimoza ima . . . .   pupoljke !!
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Belina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 26 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3901
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Belina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Listopad 2012 u 19:46
Vaše su mimoze,opstale,a mojasmile222,sada su uživati u VašimClap
"Mića rožica" sa otoka Krka - Omišalj
Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Listopad 2012 u 19:42
Sve se bojim draga moja Miro da će i ova krasotica morati odseliti u tvoj vrt, jer bila bi jako žalosna da kod mene ne uspije sljedeće godine procvijetati !!  A koliko je ove godine narasla, sljedeće je godine neću imati gdje skloniti prek zime !!

Daj slikni kolika je tvoja !!  Baš me interesira ! A da li će se još neka cura javiti da pokaže kolika je njezina mimoza, pa bilo je nekih 15-tak sadnica !!
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Listopad 2012 u 23:08
Free pa kod tebe sve raste i buja! Drago mi je da je ovako bujna, i moja se drži koju si mi dala od tog mog sjemena a nije ni blizu tvojoj! Jedva čekam da ti procvjeta!
Rijeka

Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Listopad 2012 u 17:22

Mimoza, ljetna, mi je narasla ove godine do 1.80m



Uploaded with ImageShack.us

A ovo joj je "bila" mama !!
 
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Svibanj 2012 u 08:12
ta što ti je iz sjemena ima li drugačije listove?
nisam stručnjak, ali mislim da se mimoze cijepe tj. kaleme

nadam se da će ti sve ići po planu, da ćeš jednom i cvijet vidjeti
Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Svibanj 2012 u 22:47

Lani posijana mimoza, ona od Mirinih sjemenki, prezimjela je u hladnom prozoru sa sukulentima, sada je vani i narasla je nekih 80-90 cm u visinu !!  A ovogodišnje mlade mimozice koje sam donjela iz Njivica, koje sam skratila da lakše prebrode presađivanje, iznenadile su me mladim listićima !!

A do zime ću naći još hladiji dio kuće, pa možda i procvatu !!
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Ožujak 2012 u 10:24
Ma ja bi bila sretna da one samo meni prežive zimu, i da uživam i njezinim listićima!!  A ako bi kojim slučajem zametnula cvijetove, nitko sretniji od mene!!  A grančice  mimoze kupim na placu za mirisno uživanje a nju gledam i uživam!!
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Veljača 2012 u 18:32
Originalno poslano od člana Free Free napisao:

Pred 6-7 godine sam kupila mimozu visine 1,60 , kada je zahladilo, sklonila sam je u zimski vrt, koji onda nije bio grijani, ali sve lišće i pupoljci popadali!!!!I naravno biljka se osušila!!
Lani sam nabavila par sadnica mimoza, različitih velićina, koje su mi bile u podrumu, svo lišće im se osušilo, ali još nije popadalo. Pa ako bi sada bio kraj zime, još bi je i iznijela van, ali se bojim mrazeva!!  Valjda će preživjeti u podrumu!!!  A sada držim da barem koja opstane!!


može li ona uopće cvjetati u tim uvjetima?
nedovoljno svjetlo, zatvoren prostor...
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Veljača 2012 u 18:29
ona moja iz konzuma je propala još ovo ljeto, nisu za ništa bile toliko snižene

svekijeva mimoza je živa, ali ove godine zbog snijega i hladnoće ništa od cvjetova, pupoljci su se zametnuli odavno, ali promrzli


Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Veljača 2012 u 16:14
Pred 6-7 godine sam kupila mimozu visine 1,60 , kada je zahladilo, sklonila sam je u zimski vrt, koji onda nije bio grijani, ali sve lišće i pupoljci popadali!!!!I naravno biljka se osušila!!
Lani sam nabavila par sadnica mimoza, različitih velićina, koje su mi bile u podrumu, svo lišće im se osušilo, ali još nije popadalo. Pa ako bi sada bio kraj zime, još bi je i iznijela van, ali se bojim mrazeva!!  Valjda će preživjeti u podrumu!!!  A sada držim da barem koja opstane!!
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
Mali vrtlar View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 23 Veljača 2012
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mali vrtlar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Veljača 2012 u 15:09
Poštovani forumaši.
Tu sam novi, ali sam i  u vrtlarstvu novi.
Imam pitanej vezano za mimozu, pa molim tko ima ideju kako pomoći, neka se javi.
Imam mimozu u tegli, u listopadu sam je unio u potkrovlje, dosta svjetla, temp iznda 10 C osim ovih par dana. Kada sam primjetio da joj opada lišće, i da je počela otvarati cvjetove, ali sporo, na savjet sestrične, sam je spustio u boravka ( +22-223 C) odmah je procvjetala, riješio sam je bijelih napasnika, očistio, i odmah je krenularasti, ali i dalje odbacuje lišće.
Što napraviti.

Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Svibanj 2011 u 12:48
danas otišla u spizu i vidim da su gore spomenute "sobne  mimoze" - acacie armate tj. kangaroo thorn, snizili sa nekih 130 kn na 20 kn smile126, naravno da sam je uzela (nema ih više)

nadam se da će mi preživjeti, sad je toplo pa može vani, a na jesen će u zatvoreno (a negrijano)

osim što se razlikuje po obliku lista od ovih "domaćih" mimoza, ima i bodljice
Na vrh
SANSEGOT View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 26 Veljača 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SANSEGOT Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Ožujak 2011 u 15:03
Frida, hvala na odgovoru. Što se tiče presađivanja, može biti da si je prekasno iskoplala. Al ima jos jedna mogućnost. Na mladice koje niču po vrtu, stavi se posuda sa zemljom tako da mladica prolazi kroz nju.... Bude dovoljno jedna sezona, nakon čega se u mrtvom djelu sezone mladica ispod te posude odreže, i sadnica bi trebala bit spremna. Ja tako množim limune, mislim da bi išlo i sa mimozom.
Volio bi eksperimentirat sa sjemenjem, pa ako imate što u pričuvi, ili da se tipkamo na ljeto?

Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Ožujak 2011 u 21:19
nedavno sam u jednoj trgovini vidjela neku mimozu koju su prodavali pod sobnom mimozom
čisto sumnjam da se radi o sobnoj mimozi, uglavnom biljka je iz australije - acacia armata, kangaroo thorn, paradox acacia...

ima li je tko i kakva su iskustva iz prve ruke?
Na vrh
frida View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Rujan 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje frida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Ožujak 2011 u 03:47
Mimoza daje sjeme u ljeto u mahunama...to su kraće mahune u kojima su tri do četiri sjemenke, a nerijetko i jedna ili dvije...kako se mahuna suši ona se otvara i sjeme brzo ispadne...i ja sam skupljala ispod moje sjemenje i slala svima koji su tražili, ali ne znam jel ikome uspjelo iz tog sjemena uzgojiti mladu biljku...inače, meni nije nikad uspjelo niti mladu biljčicu, koja niče po vrtu iz žila stare, presaditi i održati u posudi...najviše je jedna živjela dva mjeseca, a onda preko noći uvenula...
Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Ožujak 2011 u 11:46
Mirice, niklo milion buhica koje su već poćele dobivati drugi par listića, koji, moram napomenuti, uveće sklapaju ručice!!! Htjela sam slikati jučer, ali zbog sklopljenih ručica, na slici se nikaj nije vidjelo!!!  Ali zato se vidi danas ujutro!!!
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Ožujak 2011 u 09:03
....imala  sam  ogromno  stablo  ,  preko  4m,  starosti  7,8  godina  i  nikad  nisam  ulovila  sjemenke...nesto  bi  ih  pojelo ...cvjetala je  u  veljaci  i  ove  godine  uvenula...neznam od  cega...Stern%20SmileUnhappy
Na vrh
SANSEGOT View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 26 Veljača 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SANSEGOT Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Ožujak 2011 u 22:41
Pozdrav, evo ja cu vas opet malo dosađivati! Zanime me ako tko zna kad se mimoza sjemeni, tj. u koje bi se doba godine cvijeće "zimske mimoze" moglo pretvoriti u sjemenke i kako ustvari ono izgleda. Naime to sjeme nikad nisam vidio. 
Ako su nekome potrebne sjemenke "ljetne mimoze", slobodno se javite!
Također molim da se javi netko tko ima koju sjemenku "zimske" u kućnoj kolekciji!

Puno vam hvala! Veseli pozdrav
Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Ožujak 2011 u 16:51

Mirice, smile78, danas am posijala sjemenčice tvoje mimoze, naravno sličice, korak po korak, slijede kako će nicati!!!
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123 7>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,234 sekundi.