Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Egzotično grmlje i drveće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Mimoza - Acacia decurrens
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Mimoza - Acacia decurrens

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 23456 7>
Korisnik
Poruka
Tija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru


Pridružen: 04 Prosinac 2008
Lokacija: nooooo
Status: Offline
Bodovi: 6510
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Veljača 2009 u 21:13
Shasha mimoza bi uspijela u ovim našim krajevima preživiti zimu?
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Veljača 2009 u 21:31
Hmmm,ne znam Tija.Možda bi ,naravno da zimi mora u kuću,samo treba saznati kakvi bi joj uvjeti trebali preko zime.Neki staklenik,zimski vrt.
Na vrh
Tija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru


Pridružen: 04 Prosinac 2008
Lokacija: nooooo
Status: Offline
Bodovi: 6510
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Veljača 2009 u 21:38
onda ništ od toga, mislila sam nažicati sadnicu i probati u tegli.
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Veljača 2009 u 22:01
U tegli da,s tim da je zimi seliš u kuću,Tija.Pogledam ako imam još kju sjemenku pa ti javimWink
Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Veljača 2009 u 16:04

 
POCELO PROLJECE!
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Veljača 2009 u 20:08
Prekrasna je,mislim da mi dovde miriši.Obožavam ovakve,skroz rascale-"čupave"smile64
Na vrh
frida View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Rujan 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje frida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Veljača 2009 u 00:10
 e pa dakle, ja nema riječi....od svog sjemena koje metlom cistim ja se nisam udostojila probati posijati niti jedno da mi izraste nova biljka, nego stalno čupam mladice koje se nikako ne zele primiti....a vi sad pisete da vam je sjeme proklijalo...zbilja sam smile42
idem odmah posijati nekoliko....

samo da vas podsjetim

Na vrh
lorna View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 06 Travanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 51
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lorna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Travanj 2009 u 14:01
Pozdrav svim ljubiteljima biljaka!
Novoregistrirana sam, mada vas pratim iz prikrajka već duže vrijeme :)
 
I ja imam problema s mimozom koju sam si dugo željela.
Prvu biljku sam kupila u rasadniku u Zadru, teškom mukom dopremila do Zagreba.... no, zajedno sa krvavim ušima koje su je uništile.....
 
Ali ja se ne dam lako, pa sam dobila pred 2 mjeseca novu!
 
Ona je nakon par dana počela pokazivati znakove sušenja, pa sam je prenjela u nezagrijani zimski vrt. Odbacila je sve svjetove i listove, te sad izgleda kao snop zelenih golih šiba.
Dok je živa, ja je njegujem kao i ostalo cvijeće, a namjera mi je staviti je van na terasu u sjenu čim nestane svake opasnosti na mraz.
Moram napomenuti da ni jedna nije bila na direktnom suncu (mada ne vidim zašto bi joj to smetalo) i da živim na brdima iznad Zagreba (dakle, kontinent)....
Ako mi znate pomoći, što da radim s ovim "šibjem"?
Da li je presaditi?
Čime je prihraniti.... kud je staviti.
Na vrh
trnna View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 18 Studeni 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 37
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje trnna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Travanj 2009 u 23:27
moja crkla. ali i ja sam svoju nabavila iz rasadnika u zadru. a je mi je bilo žao.
i fino kupila novu, odmah u zemlju sa njom, platila ju 15 eura, iz italije mi čovjek dovezao, i sad će mi neko platno donjeti sa kojim oni zimi nju pokriju.
a onu prošlu sam na sitne, sitne, sitne komadiće pred novom iskidala da bude svijesna šta će joj se dogoditi ako me bude zezala. i primila se, prije dva tjedna ju stavila. i to ima više pijeska nego zemlje
Na vrh
lorna View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 06 Travanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 51
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lorna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Travanj 2009 u 15:29
Posadit ćeš je vani????
Na kontinentu?
 
Baš nam javljaj kako napreduje :))))
Na vrh
trnna View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 18 Studeni 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 37
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje trnna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Travanj 2009 u 15:59
primila se. svaki ju dan pratim i raste kao gljiva. a sad šta će biti kad prođe zemlju, pojma nemam. jer mi je oko kuće pijesak, valjda kad su ju gradili okolo su bacali. valjda će sve biti ok. moram joj i nekog gnojiva nabaciti. pa kad može u kamenu, valjda će i u pijesku.
Na vrh
lorna View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 06 Travanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 51
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lorna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Travanj 2009 u 13:42
Ako sam te dobro razumjela, trnna, ti mi sasvjetuješ da je posadim vani???
Da li si i ti na kontinentu?
http://lorna.mojblog.hr/
Na vrh
trnna View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 18 Studeni 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 37
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje trnna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Travanj 2009 u 14:10
da, u požegi. raste ko gljiva. zaljevam je svako toliko. pa na zimu ću ju prekrit sa nečim, bar godinu-dvije dok ne ojača. mislim, ako je to drvo da će joj biti bolje vani neko u posudi. neka širi korijen
Na vrh
lorna View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 06 Travanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 51
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lorna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Travanj 2009 u 17:57
Evo, i ja sam svoje, doduše zeleno i još živo, šiblje posadila van, pa kako Bog da!!!!
Obavještavat ću vas što se događa :)))
http://lorna.mojblog.hr/
Na vrh
trnna View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 18 Studeni 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 37
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje trnna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Travanj 2009 u 12:58
javljaj kad krene
Na vrh
lorna View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 06 Travanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 51
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lorna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Svibanj 2009 u 21:07
Evo me!
Obećala sam pokazati kako napreduje moja primorka na kontinentu....
Ovo je slikano 07.05.
vide se tek mali zameci....
 
 
A ovo je slikano danas.....
 
 
Istina, lijeva grančica je posmeđila i suši se, ali su listići uznapredovali i već se može vidjeti da se radi o mimozi!!!!
http://lorna.mojblog.hr/
Na vrh
trnna View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 18 Studeni 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 37
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje trnna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Svibanj 2009 u 23:35
odlično. vidiš da sam ti dobro rekla da će se oporavit vani. ipak je to drvo.
nego, pitaj iskusne da li da odsjećeš ovu granu koja ti se suši jer vidim na gornjoj slici da ti se nije sušila.
da ju ne uhvati cijelu gangrena. joj, fobiju imam kad vidim takvu granu. centimetar po centimetar sam gledala kako se moja suši.

ajd da ti slikam svoju pa pokažem.

mrak je, valjda će se vidjeti
Na vrh
trnna View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 18 Studeni 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 37
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje trnna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Svibanj 2009 u 23:47
Na vrh
trnna View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 18 Studeni 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 37
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje trnna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Svibanj 2009 u 23:49
kad sam ju posadila bila je malo manja od tog štapa
Na vrh
lorna View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 06 Travanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 51
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lorna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Svibanj 2009 u 11:08
Puj, puj, puj
da ju ne ureknem!
 
moramo samo proučiti kako ih zaštititi preko zime Smile
 
Grane ću ja porezati samo nek potjera di misli..... pratim je pozorno da ne izmakne kontroli  Wink
http://lorna.mojblog.hr/
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 23456 7>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,281 sekundi.