Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Penjačice
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Plumbago, vranjemil - Plumbago auriculata
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Plumbago, vranjemil - Plumbago auriculata

 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 11>
Korisnik
Poruka
Duda-Lave View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 27 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Duda-Lave Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Srpanj 2009 u 13:45
seni,kika..imate prelijepe primjerke..jedno pitanjce..da li on pušta nove izdanke iz korijena ili je to jedno stabalce pa se ono tako grana..pitam jer ja imam dva mala plava i htjela bih ih grmoliko oblikovat..Big%20smile 
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
kontesaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Listopad 2007
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 6195
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kontesaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Srpanj 2009 u 22:50
pčelice kupila sam ga u jednom od trgovačkih centara na akciji (ne sječam se točno u kojem centru) i bio je nekih 30 kn...jedino da ti probam zapelcati grančicu koju?
Čuda se događaju samo onima koji u njih vjeruju :)

Zagorski bregi
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Srpanj 2009 u 09:06
Ja sam probala jednu grančicu koja je rasla skoro vodoravno prekriti zemljom, pa računam da će za neko vrijeme pustiti korijenje i postati neovisna biljka, ako uspije biti će nekome pelcerić(ustvari gotova biljka). Ne znam jedino koliko vremena treba da pusti korijenje, ali malo ću odgrnut zemlju i zaviriti dali se što događa. Prošlo je sigurno već 3 mjeseca od kada sam to napravila.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Ožujak 2010 u 19:47
Na žalost nisam uspjela zakorijeniti plumbago. Zimi sam ga ostavila u zaštićem kutu dvorišta- ali ne zaštićenog. Nisam imala baš previše nade, izvukla sam ga van, srezala do zemlje, a on nakon nekoliko dana bacio nekoliko listića - hura-povikala sam "živ je".
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
floraifauna View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 21 Svibanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 110
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje floraifauna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Ožujak 2010 u 16:51
je li netko možda probao uzgoj iz sjemena? imam nekoliko sjemenki pa me zanima što treba?
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Ožujak 2010 u 19:01
Evo ja sam pokušala i uspjelo mi je, ali su mi ove zime propali jer sam previše zalila.
Išlo mi je jednostavno. Položila sam sjeme (ustvari suhu laticu cvijeta sa malom, malom sjemenkom pri dnu) na zemlju i lagano samo površno pokrila zemljom. Svaki dan sam prskala (ne zaljevala) i dražala na suncu pokriveno staklom.
Niču dosta brzo.
Na vrh
Duda-Lave View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 27 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Duda-Lave Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Ožujak 2010 u 19:46
moja dva mala grmića su se u potpunosti osušili sve  2cm do zemlje ,sve sam porezala do tog zelenog dila i evo kako je kod nas ipak počelo prolječe vidim male sitne zelene listiće ,jupppiii cili dan guštam od pogleda na njih probala sam sijat al meni niš ni provirilo
Na vrh
floraifauna View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 21 Svibanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 110
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje floraifauna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Ožujak 2010 u 19:54
hvala hoya . nadam se da ću uspjeti
Na vrh
Semira View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje


Pridružen: 22 Siječanj 2009
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 429
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Semira Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Ožujak 2010 u 20:45
I meni je uspjelo sijanje prošle godine. Uživala sam ljetos gledajući ga kako cvjeta.
 
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Ožujak 2010 u 21:08
Ja sam ga kupila na jesen, ali mi sada jadno izgeda. Suh. Probat ću ga iznjeti van kao i Triša. Možda se i ja obradujem.
Na vrh
Fatka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 24 Srpanj 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 829
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fatka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Srpanj 2010 u 22:52
Semira, da li cvijeta iste godine kada si ga posijala?
Na vrh
sunceeee View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Kolovoz 2010
Lokacija: Hrv. zagorje
Status: Offline
Bodovi: 1634
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sunceeee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Rujan 2010 u 16:02
Pozdrav! Ajme curke i ja bi jedan ako netko od vas ima viška malih sadnica ili sjemena. smile143
Nemoj da te život inpresionira, inpresioniraj ti njega!   Život je san - učini ga stvarnim! (Majka Tereza)
Na vrh
antonija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2010
Lokacija: župa dubrovačka
Status: Offline
Bodovi: 5001
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antonija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Listopad 2010 u 13:07
smile213I ja sam od danas ponosna vlasnica plumbaga, išla sam vanka na pauzi i ispred jedne butige autoopreme ugledala mlade biljčice ispod velike, bez obzira na kišu i prolaznike ja preskočila šimšir i izgulila jednoga!
jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.

Na vrh
Semira View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje


Pridružen: 22 Siječanj 2009
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 429
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Semira Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Listopad 2010 u 13:18
Hrabra si Antonija.
Da sam znala da ga želiš, rado bih ti ga  poslala. Čini mi se da si rekla da imaš kćerku u Mostaru, tako da granica ne bi bila problem.
Na vrh
antonija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2010
Lokacija: župa dubrovačka
Status: Offline
Bodovi: 5001
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antonija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Listopad 2010 u 23:20
Semira hvala ti kao da si mi ga i poslala, ima njega za kupiti nije ni skup, ali meni je gušt ukrasti cvijet, onda kažu da bolje raste!
jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.

Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Listopad 2010 u 23:39
Nisam niti ja mogla odoljeti toj prekrasnoj plavoj boji pa sam se sa sajma cvijeća u Crikvenici doma vratila s jednim malim primjerkom
Na vrh
Semira View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje


Pridružen: 22 Siječanj 2009
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 429
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Semira Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Listopad 2010 u 14:21
Antonija, Antonija... mogu misliti koliko si čudno izgledala prolaznicima ;)
Na vrh
Duda-Lave View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 27 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Duda-Lave Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Listopad 2010 u 15:05
semira divna  ti je biljčica ,ja imam plave  posađene u vrtu al ove godine su jako slabo cvali ,lišće je dosta jadno žućkasto iako dala sam gnoja ima grana na sve strane ali  ipak je daleko od izgleda tvog..imam u planu i bijelog nabavit-kupit ja nisam za ove akcije zvane ukradi mrzim to kad meni rade pa ne radim niti ja drugima nego lijepo pitam i ja svakom dam kad me pita nego semira jel ti njega prihranjuješ sa istim preparatom ko i druge biljčice? da nisam ja tu nešto krivo napravila
Na vrh
Semira View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje


Pridružen: 22 Siječanj 2009
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 429
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Semira Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Listopad 2010 u 15:45
Draga Duda-Lave, ja nisam ni postavljala sliku svog plumbaga ovdje, sigurno si me zamijenila s nekim. No, u svakom slučaju, ja sam sa svojim prezadovoljna. Ljetos sam ga zalijevala svakodnevno, kad i druge biljke. I isto ga prihranjivala kad i druge biljke. I to substralom sa dodatkom guana ili asef-ovim đubrivom za cvjetnice.
Pusti ga sad da odmori, a na proljeće ga presadi. Biće on dobar.
Na vrh
lilie View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Belišće
Status: Offline
Bodovi: 2319
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lilie Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Listopad 2010 u 23:24
Antonija smile203   ugledala     smile105  (nema slike skakanja)
    smile127  posadila i uživala  smile71.     smile186
znati mnogo ne znači biti mudar
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 11>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,211 sekundi.