Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Penjačice
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Plumbago, vranjemil - Plumbago auriculata
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Plumbago, vranjemil - Plumbago auriculata

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 23456 11>
Korisnik
Poruka
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Listopad 2010 u 06:11
Znate da ima svjetliji i tamniji plavi? Oba su divna.
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
anči39 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 3042
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anči39 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Studeni 2010 u 22:25
Imam i ja malu grančicu plumbarga dobila sam ju od Bromelije Tongue 
Izgleda mi  kao da se osušio.Wacko
Tj .lišče se osušilo .Confused
Neznam gdje da ga smjestim .Shocked
Smije li biti u svijeloj grijanoj prostoriji ili ga moram staviti u podrum ili možda u svijetli hladan hodnik?!
Pročitala sam da ne voli zaljevanje Stern%20Smile
"pravi prijatelj je ona osoba koja te drži za ruke i dodiruje tvoje srce!"
Na vrh
Semira View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje


Pridružen: 22 Siječanj 2009
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 429
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Semira Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Studeni 2010 u 08:01
Meni je prošle zime jedan prezimio u dnevnoj sobi, na južnom prostoru. Čak je i cvjetao, negdje u februaru, čini mi se. 
Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Srpanj 2011 u 13:46
ovo je moj
<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Srpanj 2011 u 13:03
<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Srpanj 2011 u 13:50
Zahvaljujući mojoj dragoj prijateljici i ja ih imam opet!Plavi i bijeli..



Jupiiiiiiiiiii
Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Kolovoz 2011 u 07:42
Jedna od najljepsih plavih biljaka u mome vrtu, a ove godine je napokon i ova limun zuta lantana narasla onako kako sam to bila zamislila. S druge strane, russelia, ona mora jos narasti da bude prema mojim zeljama.
Uploaded with ImageShack.us
Uploaded with ImageShack.us
 
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Kolovoz 2011 u 08:13
nbjelovu - ovo je nešto predivno!
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Kolovoz 2011 u 11:45
Originalno poslano od člana nbjelovu nbjelovu napisao:

Jedna od najljepsih plavih biljaka u mome vrtu, a ove godine je napokon i ova limun zuta lantana narasla onako kako sam to bila zamislila. S druge strane, russelia, ona mora jos narasti da bude prema mojim zeljama.
Uploaded with ImageShack.us
Uploaded with ImageShack.us
 
    Prelijepo izgleda!!!  I lantana i plumbago i ruselija!!!  Koja krasna tri dragulja imaš!!!   Ma kaj tri dragulja, zaboravila sam podraneu, ma ti imaš pravu nizozemsku draguljarnicu!!!

 Iako nesmijem smetnuti s uma tvoju klimu, ali, koliko godina su ti stare ove biljke??
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Kolovoz 2011 u 12:43
Prekrasno Nina!smile141
Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Kolovoz 2011 u 12:59
Freeland,
Lantana 3godine, plumbago i russelia mnogo, bit ce vec i 7-8 godina.
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
forzicija2005 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 04 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 826
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje forzicija2005 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Veljača 2012 u 15:19
Ahhhh kako je divan ovaj plavi baš bi ga voljela imat već dugo tražim ali kod nas nema nigdje da se kupi Cry
Na vrh
Belina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 26 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3901
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Belina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Veljača 2012 u 15:27
Kakva ljepota!smile120Plavo ,žuto crveno,pa moreClap
"Mića rožica" sa otoka Krka - Omišalj
Na vrh
darijaz View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 20 Siječanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 138
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje darijaz Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Veljača 2012 u 15:46
 ja bi pitance, imam plumbago u saksiji i super napreduje, pošto sam u slavoniji nemam puno opcija  za mediteransko cviječe i sve držim u  drvenim bačvama. dali bi bilo dobro da plumbago stavim  direkt u zemlju preko ljeta  a najesen da ga vadim. može savjet cure . hvala.
Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Veljača 2012 u 11:53

Možeš preko ljeta posaditi u zemlju, ali....onda gnjaviš biljku ujesen!!  Ja bi je posadila u veću teglu i s teglom ukopala u zemlju!!  Tako ja radim sa agavama koje su prevelike!!  A MM obožava anđeoske trublje zasaditi svako proljeće u zemlju i onda ujesen vaditi!!  Jeste da su biljke duplo više narasle ovako vani ljeti, ali-----to je još 10-tak velikih biljki za vaditi!!! 

I bijeli bi voljela nabaviti, tamnoplavi Nina još nisam vidjela, ali ja se utapam u plavetnilu mog svjetloplavog!!  Cvate u zimskom vrtu cijele zime!!!



Uploaded with ImageShack.us

Nina, daj stavi sličicu, ako imaš makar sa neta, tamnoplavog!!!
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Ožujak 2012 u 12:51
Zbog toga kaj stalno, ali ama baš stalno cvatu, nisam unijela u hladniji i tamniji podrum, već je cijele zime u zimskom vrtu, i stalno ima  nove pupiće i cvijetove, lišća nije ništa izgubio!!  Tako da je bio bez perioda mirovanja, a kako će se to odraziti na cvatnju u ljetnom periodu, neznam !!  Ali sada je počeo tjerati debele mlade grane iz korjena!!  I ne mislim orezivati starije i duže grane, hoću baš rapsodiju u plavome, puta 2!!

Evo današnjih cvijetića !!



Uploaded with ImageShack.us
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
belica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 2763
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje belica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Ožujak 2012 u 20:11
a joj jedna od mojih najdražih biljaka, imam ga već 3 godine kad sam dobila mikro mini sadnicu. Zimi je u hodniku na mirovanju ali zato ljeti izgleda kao prava ljepotica. nemam slike u cvatu ali trenutno je ošišan na terasi i lagano kreće u život.

By belicasmelica at 2012-03-21
belica,zagreb
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Ožujak 2012 u 06:28
jesam li ja napravila veliku grešku što sam svog orezala?
grane su mu bile skroz suhe - izvan, kad sam počela rezati vidjela sam da unutra nije svaka suha
Na vrh
kontesaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Listopad 2007
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 6195
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kontesaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Ožujak 2012 u 12:01
vidim na početku teme se kaže da ga treba drastičnije orezati...koliko drastično? na mom su listovi uglavnom suhi, samo jedan mali dio je ok...da ga režem za 1/3 ili više? 
Čuda se događaju samo onima koji u njih vjeruju :)

Zagorski bregi
Na vrh
belica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 2763
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje belica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Ožujak 2012 u 13:35
Ja svojeg orežem dobrano već na jesen kad ga spremam tako da mi ne zauzme puno prostora, najčešće glavne grane malo prikratim a ove tanje više. a kad ga iznosim van malo zagrebem koru jer isto većinom ostane ćelav, da provjerim stanje grana i obično mu nije potrebno dodatno orezivanje.
Sad je vani već 2 tj. sigurno i dobrano je potjerao nove pupove. Preporučam da isto tako provjeriš stanje  i orezuješ po potrebi.
belica,zagreb
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 23456 11>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.