Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Penjačice
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Plumbago, vranjemil - Plumbago auriculata
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Plumbago, vranjemil - Plumbago auriculata

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 45678 11>
Korisnik
Poruka
Lovro View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Rujan 2010
Lokacija: Varaždin
Status: Offline
Bodovi: 4174
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lovro Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Kolovoz 2012 u 21:27
.a ja sam ovu sliku našla u časopisu, mislim Moj vrt...prekrasan je...ovak ko stabalce, ma Thumbs%20Up!


Varaždin, stari moj grad!
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Lovro View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Rujan 2010
Lokacija: Varaždin
Status: Offline
Bodovi: 4174
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lovro Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Kolovoz 2012 u 21:39
i molila bi nekog da me "prosvijetli"....slikicu sjemenke plumbaga!!!!

Varaždin, stari moj grad!
Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Kolovoz 2012 u 09:53
Lovro, sjeme mu je jako sitno, u ocvalim cvjetovima. Ti ocvali cvjetovi su "ljepljivi", ako se motas oko biljke u cvatu uvijek ti se zalijepe za tijelo, odjecu. To im je nacin da se razmnoze.
 
I steta ti je bakcati se sa sjemenom, jer od reznice ili od biljcice niknule pokraj majke biljke ide mnogo brze.
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
Lovro View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Rujan 2010
Lokacija: Varaždin
Status: Offline
Bodovi: 4174
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lovro Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Kolovoz 2012 u 12:53
...ma ja ga imam možda već 5 godina, i ništ mi ne nikne...uspjela sam jedino povaljenicom!Stern%20Smile
Varaždin, stari moj grad!
Na vrh
belica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 2763
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje belica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Kolovoz 2012 u 13:59
i ja se pridružujem toj izjavi, jer ga i ja imam već godinama i isto mi nikad ništa nije niknulo kraj matične biljke, a bogme ni sjeme nikad nisam vidjela.
Pelcati sam pokušavala par puta do sad ali bezuspješno.
belica,zagreb
Na vrh
ajama View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2012
Lokacija: slavonija,
Status: Offline
Bodovi: 5957
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ajama Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Kolovoz 2012 u 21:46
Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Kolovoz 2012 u 22:17
Tesko ce nici oko njega ako je u pitaru.

Ali ako je u zemlji, stalno baca mladice iz korijena, a ima i mladih daleko od njega, to je valjda iz sjemena. Kod mene je agresivan kao korov, svuda nice.

Ajama,
 tvoj je prekrasan.
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
ajama View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2012
Lokacija: slavonija,
Status: Offline
Bodovi: 5957
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ajama Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Kolovoz 2012 u 22:25
hvala.ja sam moj lani ošišala i prekrasno je potjerao,ali nisam to probala zakorjeniti,jer je bilo kasno u jesen-skoro zimu
Na vrh
mimar View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 01 Veljača 2008
Lokacija: Srbija
Status: Offline
Bodovi: 2123
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mimar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Siječanj 2013 u 09:50

Semenke se nalaze u lepljivom omotaču ali ne u svakom, većina njih je prazna i otpadne kada se posuši. U malom broju se nalaze sitne, tvrde semenkice koje ćete naći tako što su nešto tvrđe i deblje a i najčešće se zadrže da stablu.

Donje dve čahure ne nose semenke za razliku od gornjih pa se vidi razlika.
Klijavost je solidna, biljka brzo napreduje i ovako izgleda klijanac star nekoliko meseci. Preporuka za setvu su topliji meseci zbog optimalnijih uslova.
 
Cvetanje mu se produžava i tokom zime ako ga smestite na prohladno i svetlo mesto.
 
Osecanje vremena zavisi od intenziteta zivljenja;jedan sadrzajan dan duzi je u secanju od prazne godine i ,sigurno,vredniji od nje
Na vrh
mimar View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 01 Veljača 2008
Lokacija: Srbija
Status: Offline
Bodovi: 2123
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mimar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Siječanj 2013 u 10:35
Zaboravih da vam pokažem kako je izgledala biljka ( iz semenke stara par godina) prošlog proleća nakon orezivanja, kod prve ture cvetanja. Nije ni nalik morskim i časopisnim primercima ali sam zadovoljna Smile jer ipak ima zimske periode kada se sav osuši i stagnira.
Osecanje vremena zavisi od intenziteta zivljenja;jedan sadrzajan dan duzi je u secanju od prazne godine i ,sigurno,vredniji od nje
Na vrh
makk View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 1162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje makk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Siječanj 2013 u 17:19
Meni ovaj izgleda fantastično .
     (")
    (\|/)
   __L_
   \___/http://cvjetnaoaza.blogspot.com
Na vrh
Lovro View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Rujan 2010
Lokacija: Varaždin
Status: Offline
Bodovi: 4174
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lovro Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Siječanj 2013 u 21:44
I meni...moji su do sad bili u stavu "puzaj", mislim da će od ove sezone u stav "mirno"!

Varaždin, stari moj grad!
Na vrh
tanja j View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 20 Veljača 2011
Lokacija: GOSPIĆ-ZADAR
Status: Offline
Bodovi: 159
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tanja j Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Ožujak 2013 u 09:47
Naručila sam sadnicu iz rasadnika, pa me zanima koju najnižu temperaturu moze podnesti. Dali može -2, -3 par dana uz zaštitu?
Lika u srcu!!!
Na vrh
kamenjar View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2011
Lokacija: Vir
Status: Offline
Bodovi: 3340
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamenjar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Travanj 2013 u 19:50
u veljaci mi je natalija donijela granu od plumbaga ,ja sam je izrezala na male dijelove i zapiknula,nisam ocekivala nista ,al izgleda ce biti nesto,grane bacaju listice..zena gdje radim mi je donijela neki grumen korjencica,rekla mi je ovo cvjeta plavo pa evo ti,pojma nisam imala sta je ,posadila sam grumencice i danas saznala da je to plumbago,kod zene prezimljava vani u vrtu,ona ga na proljece odreze do zemlje i raste joj grmoliko..
pas je jedino živo biće koje te voli više od samoga sebe ...



Vir
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Travanj 2013 u 20:35
hoćeš ga i ti ostavljati vani ili ćeš u lončanicu pa soremati zimi
Na vrh
kamenjar View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2011
Lokacija: Vir
Status: Offline
Bodovi: 3340
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamenjar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Travanj 2013 u 22:06
nisam znala sta sadim kad sam dobila gomoljcic i posadila sam u vrt,neznam sto cu na jesen,al mislim da cu ga ostaviti u vrtu ..posebno ako mi se prime i ove grane od natalije tad cu imat rezervu i moci cu riskirat 
pas je jedino živo biće koje te voli više od samoga sebe ...



Vir
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Travanj 2013 u 06:24
kamenjar to je sigurno ono što si mi spominjala - samo, nisam znala da on ima gomolje...

ostatak bbiljke s koje sam odrezala grane je još u komi, ni makac
Na vrh
kamenjar View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2011
Lokacija: Vir
Status: Offline
Bodovi: 3340
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamenjar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Travanj 2013 u 07:33
da natalija,to je ona biljka sto sam ti spominjala..ma nisu to gomolji,nego mi zena izvadila korjencice ,ured pa same zile su bile sa malo nekih grancica ...
valjda tvoj plumbago bude u redu,ni meni dosta biljki nije jos ozivilo ,uspavali se
pas je jedino živo biće koje te voli više od samoga sebe ...



Vir
Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Travanj 2013 u 09:42

I moj još spava.....ili je umro pa ni neznam !! 




Mimar tvoj je predivan !!!
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
Belina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 26 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3901
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Belina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Travanj 2013 u 07:22

Mimar,sve pohvale!
"Mića rožica" sa otoka Krka - Omišalj
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 45678 11>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,188 sekundi.