Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Balkonsko cvijeće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Margarita - Argyranthemum frutescens
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Margarita - Argyranthemum frutescens

 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 6>
Korisnik
Poruka
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Rujan 2009 u 22:11
Može, ja imam ovakvu roza i nisam probala, ali sam dobila istu samo bijelu tri reznice i sve su se ulovile.

Evo slike roza meni je već veliki grm

život je more
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Rujan 2009 u 22:17
Lantana baš ti hvala na odgovoru. Probati ći ih zapelcati.
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Rujan 2009 u 10:28
Kat.rea, tvoje su baš zgodne, onu na drugoj slici imam i ja ali mi slabo cvjeta u vazi je, jer pretpostavljam da i nju treba po zimi skloniti.
Lantana ova tvoja je pak čudestna ovako razgranata, a ti je vjerojatno ne moraš spremiti, sigurno ti je direkt u vrtu.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Listopad 2009 u 13:45
 
 
 
Moje žuta i bijela margarita.
 
Ja samo od bijele uspjela uzeti sjeme...
 
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Listopad 2009 u 13:55
Nisam nikad pokušala sijati, reznicama se jako lako razmnožava
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Listopad 2009 u 14:32
Otok, moram te nešto odmah pitati!!!
 
Imam jednu bijelu u vrtu, ogroman grm....šta da napravim s njome???
 
Da je vadim iz zemlje ili da samo uzmem par grančica i zapiknem u zemlju????
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Listopad 2009 u 14:56
Kod nas na moru margarite ostaju u vrtu cijele godine, one žute čak i cvatu skoro stalno.
Stvarno neznam koliko im smeta hladnoća. Ako ti je ogroman grm kud ćeš s njim?
Uzmi grančice i zapelcaj, ona brzo raste i druge godine će ponovno biti velika.
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Listopad 2009 u 15:07
Ok, hvala ti za odgovor Smile
Na vrh
arim View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Ožujak 2009
Lokacija: Vinkovci
Status: Offline
Bodovi: 1377
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje arim Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Listopad 2009 u 12:38
Kod nas budu temperature -20 ona bez problema preživi vani u zemlji,imam bijeli.
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Listopad 2009 u 19:58
Arim mora da je neka druga margerita, jer ova žuta što je ima otok, nije ta. Kad je bila hladna zima u Rijeci tri dana -5 sve su mi smrzle (5 komada)
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
luna View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 02 Rujan 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 59
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje luna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Ožujak 2010 u 14:14
Da li ove ivančice ostaju preko zime?
Na vrh
daaa View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 18 Kolovoz 2008
Status: Offline
Bodovi: 44
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje daaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Travanj 2010 u 10:31
da li one cvjetaju cijelo ljeto?
Na vrh
frida View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Rujan 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje frida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Travanj 2010 u 00:48
Kod mene cvjetaju cijelu godinu..zimi malo slabije, ali cvjetaju, a ljeti su pune cvijeta...
Na vrh
Olja View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 13 Siječanj 2011
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 842
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Olja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Veljača 2011 u 23:15
MARGARETICE...
hajde da malo ozivimo ovu temu.....ja sam moju sacuvala preko zime
i skidala sam joj reznice....lako se oziljava...sad imam bebice...
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Veljača 2011 u 01:42
bravo olja, kako si je sačuvala - u hladnom ili grijanom prostoru?

 ja sam i lani i preklani imala par komada i niti jedna nije uspjela prezimiti vani u vrtu, tako da sad znam lekciju - ioako sam na moru, one kod mene ne mogu prezimiti, jer za razliku od obližnjih otoka, kod mene se temp. spusti i do - 6 (tako je bilo ove zime, a možda i koji stupanj niže)
ako ih ove godine budem imati, jedino mi preostaje da uzmem reznicu na prezimljavanje
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Veljača 2011 u 09:50
.....pridruzujem  se  ozivljavanju  teme,  inace  volim  ove   biljcice,  kod  nas  ( juz. Dalm. )  su  dosta  lagane  za  njegu....Thumbs%20Up
 
 
....mozda  bi  trebalo  malo  razluciti  o  kojoj  vrsti  pricamo,  jer  ima  dosta  slicnih   narodnih  imena,   Trisa  je  vec  o  tome   pisala   na  str.  1...Smile
 
....predlazem da  ova  tema  bude   za  grmolike  margarete....tako  je   bila   zapoceta  sa  Plantloverovim  slikama....
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Veljača 2011 u 13:26
manči, ja i pišem o biljci identičnoj plantovoj i ovim gore na slikama od kat ree i lantane,

temperature i zimski uvjeti se jako razlikuju u južnoj dalmaciji i sjevernoj, gdje sam ja - zadar, nažalost već sam par puta zimi ostala bez njih pa ili kao jednogodišnje ili skloniti/uzeti reznicu za novu biljku

Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Veljača 2011 u 16:11
.....da,  te  su  razlike  u  prezimljavanju  velike...mene je iznenadila   mlada koju  sam  posadila  na otoku  na  vrlo  nepovoljnom  mjestu,  pocrnili  su  joj vrhovi  ali  nije  jos  "poginula".....na  tom  mjestu  ledi  zbog udara bure...u  gradu  na  taraci  je  sasvim  druga  prica,  tu  moze  normalno  prezimiti....
 
....trazila  sam  latinsko  ime  ali  nisam  uspjelaQuestion....   
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Veljača 2011 u 16:53
Latinsko ime je argyranthemum.

Inače imamo tu na forumu pod trajnice temu -  ivančica-margareta i onda opet ovdje pod balkonsko cvijeće.
Ajmo se dogovoriti gdje spada pa da spojimo teme
Na vrh
Olja View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 13 Siječanj 2011
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 842
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Olja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Veljača 2011 u 17:26
Devojke o tim grmolikim margaritama vam pricam,
lat.naziv je ARGYRANTHEMUM FRUTESCENS  bar  ja tako mislim.
Proslog proleca sam dobila od sestre malu biljku oko 10cm,
i celo leto mi se nesto gnjavilo pa sam krajem avgusta
posadila u veliku saksiju, pa su zivnule i najlepse su bile u
novembru kad sam morala da je unesem.
cuvala sam je na oko 2-3C  inace bele je boje...
slikacu je...ima par cvetica i sad!
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 6>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,453 sekundi.