Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Dnevnik radova
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Čaaarobni otok
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Čaaarobni otok

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1617181920 78>
Korisnik
Poruka
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Srpanj 2008 u 23:39
Da ne bi bilo sve crno, drugi vrtić koji je u krilu stare masline pa ima hlada u popodnevnim satima, pokazao se da "radi", crvena pelargonija raste, a nagrada su mi liatrusi koji su procvjetali, dragoljub neće.
 
 
 
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Srpanj 2008 u 23:46
Prije 4-5 god, kad smo tek osvajali teren, posadila sam u makiju koja je izvan naše zemlje, nekoliko korijena "ludog buongiorna2, plavo dobrojutro, slak....
Raširio se po makiji i kamenu i pozdravlja ujutro sa indigo plavim cvjetom...
 
 
 
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Srpanj 2008 u 23:49
...
 
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Srpanj 2008 u 23:58
I na kraju šetnja otokom.
Cvjeta bogumila, to su vrlo stari primjerci, 30-tak godina....
 
 
 
 
Na vrh
vera4 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2008
Lokacija: American Samoa
Status: Offline
Bodovi: 2922
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vera4 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Srpanj 2008 u 00:00
Manči po mojem je iskustvu dragoljub čudna biljka. Ne treba ga gnojiti raste kao mala prodavnica užasa. Raširi se preko svake mjere, ali ne cvjeta bez puno vode. Dok je još na nivou 2-3 cvijeta onda kojekako, ali kad se raširi i treba biti sav rascvjetan traži vode kao lubenica. 
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Srpanj 2008 u 00:01
...
 
 
 
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Srpanj 2008 u 00:03
Vera, primjetila sam da taj dragoljub zafrkava, nekad prije sam ga imala u gradu i cvjeto je, ove godine neće ni u gradu, ni na otoku.Confused
Na vrh
vera4 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2008
Lokacija: American Samoa
Status: Offline
Bodovi: 2922
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vera4 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Srpanj 2008 u 00:05
Jest, au literaturi same pohvale kao sijte ga ne traži gnojiva, vode zraka sam te moli da cvjeta.
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Srpanj 2008 u 00:15
Najduži dan u godini....
 
 
 
 
 
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Srpanj 2008 u 09:16
Cvijeće, more, Manči blago se tebi, koje slike....smile93
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Srpanj 2008 u 10:22
ja bi na mooooresmile71
Na vrh
gioiaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 16587
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gioiaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Srpanj 2008 u 10:34
Manci, ti nama stvarno preneses ugodaj mora, predivno...skoro da osetim miris mora i cvrcke(ja ih pozeljela cuti-dok vama verovatno prelaze u dosadu)
Na vrh
vera4 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2008
Lokacija: American Samoa
Status: Offline
Bodovi: 2922
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vera4 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Srpanj 2008 u 11:02
Originalno poslano od člana SilveK SilveK napisao:

ja bi na mooooresmile71

I ja, ija!smile43
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Srpanj 2008 u 16:54
Polako, bit će i toga...
 
Vera4, zar nisi na moru? Istra? 
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Srpanj 2008 u 16:56
Gio, slikala sam cvrčka, moram ga staviti, uopće nije ...romantičan !!!Stern%20Smile
Na vrh
vera4 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2008
Lokacija: American Samoa
Status: Offline
Bodovi: 2922
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vera4 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Srpanj 2008 u 16:59
Ne, nisam baš jako daleko oko 6 do 12 km. Jedno je luka Plomin, za zemljom na dnu mora, pa ti vidi. A drugo je Rabac, ona romansa ručnik na ručniku, tuđe lopte po tebi, i sl. Ma pomirila bih se ja i s tim ali ne mogu od kuće. Bolesna MKS ( moja kraljica svekrva). Inače, osim sasvim obalnih mjesta, Poreč, Rovinj itd. najveći komad Istre nije na moru.smile116Ovo ja surfam po netu mjesto po moru.
Na vrh
vera4 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2008
Lokacija: American Samoa
Status: Offline
Bodovi: 2922
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vera4 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Srpanj 2008 u 17:01
Dodatak1 Inače imamo Elan33 s kojim smo ljetovali svake godine, a sad skuplja alge u lučici. Moja kćer ne može dobiti god. ljeti a sin je ionako na moru, na tuđoj jahti.
Na vrh
gioiaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 16587
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gioiaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Srpanj 2008 u 21:53
samo ga ti stavi Manci ,jos kad bi mogla cuti kako cvrci,e to bi bilo ono pravo (stavila bi violinu da sam nasla)-
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Srpanj 2008 u 08:49
Vera, a  ipak si blizu mora, nisam pobrkala.....A što ćeš obaveze te spriječavaju...tako to dođe....prvo imamo malu djecu, pa smo vezani, onda oni rastu pa nas stresaju sa novim problemima, pa smo opet u  "bedu"....a kad narastu,  tad su naši  roditelji već ostarili i treba ih njegovati ......... i život se vrti  u  krug......
 
Ma....bit će sve dobro....a nije ni more    -  nešto.
Kod nas u gradu su plaže krcate ljudi, more zamućeno, djeca skaču, prskaju, viču......gaze te preko šugamana...u moru svako malo prođe neki gliser ili skuter.....
Iako mi je plaža na 5-6 min od kuće još se nisam pošla dole okupati.....
Kupam se samo za vikend na otoku.....malo ljudi i čisto more!
A, tako postanemo izbirljivi kad imamo nečega dovoljno!
Za reč pravo i godine,  pomalo,  nas čine takvim!!!!!!
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Srpanj 2008 u 09:46

Tema je dosta interesantna, pa da se nadovežem.Mi godinama ljetujemo s kumovima u Selinama, kuma je porijeklom iz Selina i oni imaju prekrasnu staru kamenu kuću.I ove godine se nešto sa sestrom posvađala i nije otišla u Seline nego u Sv.Filip i Jakov. I sad nastaje šou: prvo je plakala od Sv.Roka (kada je ugledala Seline i plažu gdje se kupamo ) valjda do Sv. Filipa i Jakova.Onda su ušli u apartman i opet  plač nije to njihova kamena kuća, a najveći šok joj je bila plaža koja je izbetonirana i gdje je "čovjek na čovjeku" Poludila je i kaže da bi se odmah vratila za Zagreb.

U čemu je problem, pa jednostavno je navikla na plažu u Selinama koja je šljunčana, duga, prekrasna i na kojoj u srcu sezone možeš naći mjesta bez da ti netko skače po glavi. A danas je toga na žalost vrlo malo, ali eto mi imamo sreću da se još uvijek kupamo na takvoj plaži koja je baš prirodna...
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1617181920 78>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,297 sekundi.