Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Dnevnik radova
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Čaaarobni otok
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Čaaarobni otok

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2122232425 78>
Korisnik
Poruka
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Rujan 2008 u 14:28
Mislim da nam je bolje ostaviti da prezimi u pitaru pod nazorom.......ovo je tako nježno za vrt...
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
gioiaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 16587
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gioiaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Rujan 2008 u 08:30
onda ga ostavljam,niklo je vise biljcica valjda ce bar nesto prezimiti...
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Rujan 2008 u 22:52
....jesen je otpočela s kišom,
vlakovima koji kasno stižu.....
 
 
Dobro,  vlakova u Dbk već davno nema...ali je nakon 3 mj zakišilo.....prvo se mučilo,a onda ...junački!!!
 
Napravila pauzu   -    nisam pošla na otok....zaželila se malo i svoje dome....
Kako već mjesec dana dovlačim grane i grančice.....a nakupila se sjemenaka od dobrih duša sa foruma....potrudila se malo i oko đardina u gradu.  Načičkala sam čaša i čašica iz kojih vire grančice....ali slabo...slabo...nije to mačji kašalj  -  zakorijenit neki grm ili penjačicu....Posijala još neke trajnice, ali ni to mi nije kako treba  -   mlade biljčice tanke i izdužene....bah!!
Šišala bršljan koji je poludio i otkrila lijepi busen veprine, one što ima široki listić...davno sam je posadila ali je sakrio bršljan pa zaboravila da postoji.....
Lijepo iznenađenje jer će super sjesti u sjeverni vrt na otoku koji sam također očistila od drače i trave i sad slijedi jesenska sadnja.....
 
Presađivala male kupusiće u jogurt čašice, za MM-ovo kupusište  ( dobio je svoj dio vrta na otoku i sad uzgaja rikulu i kupus Confused ).  Oteo zadnje grame stajskog pa se pravi važan što rikula luduje, a moja blitva ciči....Angry
 
Konačno posvetila pažnje kaktusima i nakon dugogodišnjeg mučenja  -prebacila ih u nove pitare.......istu večer je mačak bio zatvoren jednu uru u ulazu i napravio dar -mar.....sve je bilo na podu.....Censored
 
.....da sve još bude veselije doselila mi mama mačka i isti takav potomak, a mačak se šepuri jer su obe cure.....Wacko
 
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Rujan 2008 u 23:10
...
 
 .....kamena...ne vidiš mu kraja....
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Rujan 2008 u 14:58
...na otoku se radi, ali nikad dosta vremena...
MM kopa k'o bager, prekopana sahara, posađena druga tura luka...prva je već niknula...malo su tanki.....
...iskopo je bazene i posijali još rikule, matovilca , špinat, ali izgleda da je MM pobrko lončiće jer niče nešto kao salata ili radič......smile96Kad neće nosit očale za blizu!!
 
....moja blitva slabo raste, opet neki vrag fali u zemlji....Angry
 
...brali smo zelene masline   ( natuču se, kišaju u vodi i kad gorčina izađe zapare se sa moračem )....jede se kao prilog začinjene uljem, lukom i ostom...
 
 
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Rujan 2008 u 19:12
Joj blago tebi, ti opet u sjetvu....a ja u iščekivanju mrazaCry
Na vrh
monna-1 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2598
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monna-1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Rujan 2008 u 20:49
Koliko kamenja! Da je ovdje barem jedna hrpica!
Na vrh
vera4 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2008
Lokacija: American Samoa
Status: Offline
Bodovi: 2922
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vera4 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Rujan 2008 u 21:05
Originalno poslano od člana manči manči napisao:

..
 
...brali smo zelene masline   ( natuču se, kišaju u vodi i kad gorčina izađe zapare se sa moračem )....jede se kao prilog začinjene uljem, lukom i ostom...
 
 


Manči daj mi reci kako se to točno radi. Mi imamo nešto maslina, premalo za ulje, previše za bacit. Ajd, plizićClap
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Rujan 2008 u 00:27
Vera, nemam precizan recept, svak radi na svoj način  pa se slijedeće godine ispravlja...
Masline zelene se natuču ( svaka se udari macom da se otvori Dead) , tako natučene smile122 pokišaju se u vodu koja se mijenja svaki dan ( da izađe gorčilo ), moj MM drži 10 dana u vodi jer voli tvrđe i gorče masline....ja bi držala duže, barem 15 dana,
 ne volim puno grko...smile90
 
Zatim dolazi zaparivanje vodom, pripremi se slana voda sa moračem, kipuća i preliju se ocjeđene masline .Ostavi  se  da se  hladi  i u toj vodi se  čuva  u hladnom podrumu. Treba ih upotrebiti do  Božića, kasnije postaju sve mekanije i propadaju....
 
E, sad kako pogoditi slanoću vode kojom se zapari....dodava se sol u vodu dok patata ne ispliva na površinu.... to bi bio recept "od oka".... smile50
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Rujan 2008 u 09:19
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Rujan 2008 u 10:16
...prije par dana  očistila dio sjevernog vrta i tu seli princ prvi klematis The president, modrog cvijeta...cvijet je naravno na slici deklaracije....
...tu ide i paprat iz grada, veprina i ljubičasta heba....čini mi se da ću  prikupiti plavo - ljubičasto cvijeće....
 
 
 
Na vrh
FranjicaZG View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 10 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 4567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje FranjicaZG Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Rujan 2008 u 21:46
Baš si ti jedna velika vrednica, samo onaj tko je kopao i čistio  takav teren zna koje su to muke. Divim ti se (pa malo i zavidim sad kad je čisto). Stvarno imaš mali raj!
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Rujan 2008 u 09:11
....cijeli teren je bila gusta šuma...ona niska primorska...ne borova nego makija...to su naravno iskrčili muški, pa poslije bager je kopo i radnici.....
....sad je takva makija ostala na rubovima terena đe trebaju biti moji cvjetnjaci, đardinići....zemlja je prepuna različitog korijenja, stalno izbijaju mladice grmova i stabala čiji su ostaci još  u zemlji,  pa mladice šparoga, tetivike, bljušta, kozje krvi, mirte, trišlje, visokog vrijesa........ali mene to veseli jer ću neke ostaviti i šišanjem zauzdati u male grmove.......
...ali da ima posla ....ima....
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Rujan 2008 u 09:21
...MM-ova rikula, pod mojim mentorstvom ( he,he )...jako je ponosan na nju jer mu treba u velikim količinama  -  otkrio da ima nešto kolesterol povišen....
 
 
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Rujan 2008 u 11:25
Manči ovo će izgledati savršeno, a slika maslina je super. Ja cijeli život jedem rikolu u ogromnim količinama, ali kolesterol ne pada - toliko za utjehu.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Rujan 2008 u 12:40
Ah...neću mu reč!!!!Unhappy
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Rujan 2008 u 00:07
Počeli neki ludi dani.
Trči na otok, trči s otoka........đardin u gradu više nema sunca pa premještam pitare gore, dole i obratno....
Lišće otpada sve u 16.....došle neke nepristojne mačkice, mama i kći...navaljuju mi u kuću, jedu Tigrićevu hranu....danas mi bacile vazu sa pelcerima i naravno slomile....
....Tigrić ulovio grlicu i donio ispred vrata.....bilo mi zlo...jadna ptica......
Magarac, što ne lovi   pantagane, izgleda da su se opet namnožili u zidu koji dijelimo sa susjedima.....
 
.....dobila reznica, sjemenka, kaktusa i katusića  od dobrih duša sa foruma, od prijateljica, nešto i kupila.....uglavnom navukla svega i svačega doma......
 
.....a najveća novitat je da radimo preorganizaciju životnog prostora u stanu....to znači kauč ide gore, ormari idu dole...nova postelja gore, turistički ležajevi dole....ukidaju se neki ormari iz kućne radinosti....to znači hrpe robe, posteljine čekaju da im se nađe mjesto..............................SVE U SVEMU    -------- L U D N I C A !!!!!!!!
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Rujan 2008 u 09:02
E pa baš ti je veselo, ali "poznavajući" tvoj veseli duh, sve ćeš ti to pretvoriti u zabavu i poslije ćemo se  svi smijati kako je sve sretno prošlo i kako ti je novi razmještaj baš po tvom guštu.Stretno!
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Listopad 2008 u 22:40
.....još uvijek seoba naroda nije gotova....ali već guštam u novom dnevnom boravku.....sunce mi u njemu cijeli dan....puno prostora, ispred taraca.....mačak skače po krovovima i doleti gore čim čuje da sam zašuškala......
....nekako se ova seoba potrefila sa mojim prvim amarilisom......guštam ga gledat kako raste....k'o da ga možeš vidit kako napreduje ako se zagledaš....
 
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Listopad 2008 u 22:41
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2122232425 78>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,234 sekundi.