Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Drveće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Judino drvo - Cercis siliquastrum
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Judino drvo - Cercis siliquastrum

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2345>
Korisnik
Poruka
ljiljus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Studeni 2011
Status: Offline
Bodovi: 3244
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ljiljus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Studeni 2011 u 07:29
Muhlenbergia, hvala vam na savjetu. Vidjela sam da postoji i canadensis, ali nigdje nisam pročitala gdje se može nabaviti. Nažalost.
Pozdrav!
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Travanj 2012 u 15:31



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us

Judino drvce je nakon iznošenja iz podruma potjeralo  divne grančice !!
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
marta78 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 22 Lipanj 2010
Lokacija: Čakovec
Status: Offline
Bodovi: 285
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje marta78 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Travanj 2012 u 14:32
Free, drvce ti je super samo neznam zašto se mučiš unositi ga u podrum. U Međimurju može prezimiti vani.
Na vrh
flover View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 397
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje flover Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Travanj 2012 u 21:25
Pozdrav, dobila sam jesenas malu presadnicu judinog drvca,koja mi je super krenula ,imala je šest mladih listića,ali ih je nažalost onaj jaki mraz prije nekoliko dana sredio,te su se smrzli...zanima me dali se i drvce smrznulo,tj. dali netko zna hoće li ponovno istjerati novi listići ili je drvce gotovo???CryCryCry
"Cvijet treba sunce da postane cvijet, čovjek ljubav da postane čovjek."
Na vrh
tikvić View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 08 Travanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 2349
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tikvić Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Travanj 2012 u 20:45
Ja moslim da će ti ponovo potjerati, ako ne na vrhu, onda će sigurno iz žila. Mraz nije bio toliko jak i dugotrajan, da bi promrzla kompletna biljka.
Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Travanj 2012 u 12:29
Tikvić onu mladicu  kaj su mi ti poslala ostavila sam vani predlani, prezimjela je pustila listić ili dva i dalje ništa !!  Znam da sam je kasnije presadila na neko drugo mjesto ali sada, da me ubiješ nešnam kuda !!  Nema je!!  Ok, neću ovu  više mučiti u tegli, danas ide u vrt !!!
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
flover View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 397
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje flover Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Svibanj 2012 u 08:25
eto i ja dočekala da se moja dva drvca izvuku od mraza,ponovo su potjerali listići.......smile99
"Cvijet treba sunce da postane cvijet, čovjek ljubav da postane čovjek."
Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Lipanj 2012 u 19:47
Moje krasno nakon cvatnje oboljelo.
 
Nije više onako bujno i lijepo, krošnja je rijetka ...
 
Što je ovo na listovima i prošle godine sam to imala ali zaboravila pitati zašto oboljeva? Što mi je činiti?
 
Ne savjetujte mi da ga orežem jer ću prije ja na njemu visiti od susjedaLOL
 
 
Bilo je ovakvo
 
 
 
Rijeka

Na vrh
Carol View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
1. Najljepši vrt - Zima 2013/14

Pridružen: 14 Lipanj 2011
Lokacija: Zagorski breg
Status: Offline
Bodovi: 2208
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Carol Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Lipanj 2012 u 23:57
Mira, baš mi je zao da ti je drvce oboljelo - previse smo mu se divili, valjda ga nismo zacoprali.
Vu plavem trnaci mi hiža stoji

od zelenih veja je videti ni..
Na vrh
trava View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 08 Kolovoz 2010
Lokacija: Zadar
Status: Offline
Bodovi: 657
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje trava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Lipanj 2012 u 10:50
Miro ,to su one uvozne štitaste uši,vidio sam ove godine da su napale po judićima,inače su bile uglavnom na albicijama.Možeš poprskati nekim otrovom,navodno je najbolji confidor,ali taj je izuzetno otrovan i za pčele pa je možda bolje ne s njim.Šećer sa listova možeš oprati sa mlazom vode,bar će ljepše izgledati.
Na vrh
Silvy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 28 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2406
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Lipanj 2012 u 14:17
Ovo drvce raste u prirodi. Da li je Ceris cenadensis?


Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Lipanj 2012 u 01:22
Da Silvy je, ono zna rasti samoniklo u prirodi.
Rijeka

Na vrh
Belina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 26 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3901
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Belina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Lipanj 2012 u 07:47
smile64preljepo!
 
moja okolina puna je cercisa siliquastruma-judino drvoSmile
"Mića rožica" sa otoka Krka - Omišalj
Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Kolovoz 2012 u 18:38
Originalno poslano od člana trava trava napisao:

Miro ,to su one uvozne štitaste uši,vidio sam ove godine da su napale po judićima,inače su bile uglavnom na albicijama.Možeš poprskati nekim otrovom,navodno je najbolji confidor,ali taj je izuzetno otrovan i za pčele pa je možda bolje ne s njim.Šećer sa listova možeš oprati sa mlazom vode,bar će ljepše izgledati.
 
Hvala trava! Sada je svo lišće smeđe i neću ga prskati, i onako će otpasti još malo. Ako se pojave uši i druge godine, moram u akciju.
Rijeka

Na vrh
trava View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 08 Kolovoz 2010
Lokacija: Zadar
Status: Offline
Bodovi: 657
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje trava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Kolovoz 2012 u 00:11
Ako je već propalo onda nema potrebe,ali bolje je oprati šećer sa listova,na njega se uhvati plijesan i ostale gljivice,pa tek tada list strada,a bude tako list pokriven da ga taj šećer,koji je i nekako kao mastan,vjerojatno i zaguši,sigurno mu prekrije sve puči.
Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Kolovoz 2012 u 10:37
Trava hvala.List je propao. Jeli drvo zaraženo sa tim gljivicama i što mi je činiti do idućeg proljeća?
Rijeka

Na vrh
Drug Mile View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 22 Studeni 2010
Status: Offline
Bodovi: 58
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Drug Mile Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Rujan 2012 u 12:16
Zna li netko koliko treba čekati da sjeme proklija? Našao suhe mahune na nekom stablu u parku, ne znam koliko su stare. Sjeme posijao, održavam zemlju vlažnom, na prozorskoj je dasci (unutra), i tako već jedno 3 tjedna ali ne klija. Iskopao sam malo sjemena i ne izgleda mi trulo, izgleda baš dobro, živahno. Nabubrilo je ali nema klice.
Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Travanj 2013 u 22:45
Ove godine izgleda zdravo i evo počelo je cvjetati
 
Rijeka

Na vrh
Lovro View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Rujan 2010
Lokacija: Varaždin
Status: Offline
Bodovi: 4174
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lovro Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Travanj 2013 u 23:15
..i ja sam od neki dan vlasnik Judinog drva...čekam da otvori cvjetiće, e onda tek slikanje! 
Varaždin, stari moj grad!
Na vrh
ljiljus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Studeni 2011
Status: Offline
Bodovi: 3244
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ljiljus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Travanj 2013 u 11:30
Lovro da li si sama sijala ili......?
Lipik
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2345>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,266 sekundi.