Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Drveće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Judino drvo - Cercis siliquastrum
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Judino drvo - Cercis siliquastrum

 Odgovori Odgovori Stranica  <12345>
Korisnik
Poruka
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Studeni 2011 u 09:59

Nešto što je zgodno znati o judinom drvu to je da je kod njega uobičajena pojava koja se zove kauliflorija, koja označava rast cvijetova direktno na deblu, odnosno na granama. Nisam jako pametna, naučila sam to na predavanjima iz hortikulture , koje pohađam.

RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
muhlenbergia View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 18 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 2241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje muhlenbergia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Studeni 2011 u 14:15
Ako se ga pravilno orezuje može se dobiti ovakva cvatnja,slika je sa neta

Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Studeni 2011 u 14:24
Muhle, ovo je fenomenalno, kad posadim ovo drvo i kad naraste ovako veliko, zvat ću te na ručak, a ti ćeš mi ga pravilno orezatismile96
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Fatka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 24 Srpanj 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 829
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fatka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Studeni 2011 u 15:45
Triša, cercis brzo raste.Ja imam iz sjemena evo pripremio je pupoljke za proljece.
Na vrh
ljiljus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Studeni 2011
Status: Offline
Bodovi: 3244
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ljiljus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Studeni 2011 u 15:57

Na vrh
ljiljus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Studeni 2011
Status: Offline
Bodovi: 3244
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ljiljus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Studeni 2011 u 15:58
Fatka, kada ste posijali sjemenke cercisa!
Na vrh
Fatka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 24 Srpanj 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 829
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fatka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Studeni 2011 u 16:46
Prije 4.5 godina, bas tu nism bas sigurna da precizno kazem.Pokusacu pronaci na SB kada je to bilo.
Na vrh
Fatka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 24 Srpanj 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 829
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fatka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Studeni 2011 u 17:07
E malo sam se preracunala.Sijanje je bilo 2008 godine.
Na vrh
ljiljus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Studeni 2011
Status: Offline
Bodovi: 3244
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ljiljus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Studeni 2011 u 20:29
Aha, hvala! Da li ste sjemenku zarezali prilikom sjetve, ili ste ju samo tako posijali u zemlju?
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Studeni 2011 u 19:17
Dakle 3 godine i već ima pupoljke, stvarno b rzo raste!
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Fatka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 24 Srpanj 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 829
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fatka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Studeni 2011 u 21:15
Zarezala sam sjemenku.
Na vrh
ljiljus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Studeni 2011
Status: Offline
Bodovi: 3244
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ljiljus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Studeni 2011 u 22:52
Da i meni se to čini jako brzo. Ja sam par sjemenki nedavno stavila van u zemlju, par sam pomješala sa zemljom i pjeskom i stavila u najlon vrećicu van na terasu. Ostalo ću probati posijati u drugom jesecu i na proljeće. Valjda će nešto od toga niknuti....
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Studeni 2011 u 08:47
.....moje judino drvo je visoko 20 - 25 m ,  stvarno brzo raste...istina  kod  nas  je samoniklo pa tako  i  moje  ,  sjemenka  sama  stigla....međutim  primječujem  da  od   palih   sjemenki  koje  su  cijelu  zimu  u  zemlji  ili  mokrom  lišću  niču  nove  biljke  kada  je  temperatura  preko  20 C ,  oko  24  C ,  što  znači  da  u  prirodi  niču  dosta  kasno ,  krajem  svibnja,  početak  lipnja....
 
...slala  sam  forumašicama  male  biljčice  ali  nije  bilo  uspjeha  ,  teško  podnose   prenošenje  na  taj  način....treba  sam  sijati  iz  sjemenka.,.. 
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Studeni 2011 u 08:59
....ovako je izgledao ovog proljeća ,  lani gotovo  nije  cxvjetao...
 
Na vrh
ljiljus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Studeni 2011
Status: Offline
Bodovi: 3244
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ljiljus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Studeni 2011 u 09:00
Hvala na komentaru, Manči, vrijedi zapamtiti.
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Studeni 2011 u 09:01
....
 
 
...evo  i  potvrda  Trišinom  učenju...
 
 
Na vrh
ljiljus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Studeni 2011
Status: Offline
Bodovi: 3244
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ljiljus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Studeni 2011 u 09:19
Ajme, kako je krasno, slika je vjerojatno s mora, mislim da tamo lakše uspijeva nego kod nas na kontinentu.
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Studeni 2011 u 08:08
...da ,  ljiljus ,  južna Hr....kod  nas  raste samoniklo ,  čitala  sam  da  podnosi  umjerenu  zimu  pa  raste  i  dublje  u  kontinentu  ?!
...možda se to odnosi na Hercegovinu...
Na vrh
ljiljus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Studeni 2011
Status: Offline
Bodovi: 3244
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ljiljus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Studeni 2011 u 09:14
Ja sam iz Slavonije, ali čitam komentare da uspijeva i u okolici Zagreba, znači da ipak ima neke šanse. 
Joj Manči....blago tebi!
Na vrh
muhlenbergia View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 18 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 2241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje muhlenbergia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Studeni 2011 u 23:04
ljiljus
Pokušajte nabavit ako možete Cercis canadensis,niži je rastom ( 5-6 m ) od Cercis siliquastrum ali podnosi puno jače zime zona 4a - 9b.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12345>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,250 sekundi.