Početna stranica Početna stranica > Ostale biljne vrste - Forum o biljkama > Povrće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Salata (Lactuca sativa)
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Salata (Lactuca sativa)

 Odgovori Odgovori Stranica  12>
Korisnik
Poruka Obrnuti redoslijed
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Salata (Lactuca sativa)
    Objavljeno: 28 Lipanj 2016 u 12:45
I ja se učim o povrću. Ima raznih vrsta salata. Ja uzmem što mi dođe pod ruku i sve se jede.
Salata koja se osjemenila prošlu godinu,  i naklijala sama preko zime, je presađena u proljeće.

To je bila prva salata u vrtu. I dosta sam rano posijala salate, pao mi je i zadnji snijeg preko nje.
Ali sam zato imala prva u susjedstvu salatu, mislim da ljudi oko mene još ne beru. Planinski dio je pa je povrće zbog hladnoće usporeno, moja se bere već mjesec dana.
Salata traži zaljevanje svaki dan.

Mislim da tu crvenu imam i ja u vrtu. I jače je crvena.
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Gajtana View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 08 Srpanj 2015
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 261
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Gajtana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Lipanj 2016 u 12:54
Ja sam odlučila ubuduće saditi isključivo zimsku salatu. Jeli smo predivne glavice skoro do polovice 6. mj.
Ove ljetne salate, taman da bi trebala krenuti u glavicu i eto je preko noći ode u sjeme. To mi je totalno deprimirajuće. Taman poraste i za tren je više nema

Od proljetno/ljetnih sorti dobra mi se pokazala "regica" Ona crvena regljasto-nareckanih rubova listova i ona dugo ne ide u sjeme. Još uvijek imam jednu glavicu i neda se.

Dakle samo zimska + regica ... ostalo JOK
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Svibanj 2016 u 12:58
Krasno. Bravo!
Na vrh
Gajtana View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 08 Srpanj 2015
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 261
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Gajtana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Svibanj 2016 u 09:02
Hvala Zagi, izgleda da mi salata leži, a za ostalo povrće ćemo vidjeti tjekom godine.
Na vrh
Zagi View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 20 Studeni 2013
Status: Offline
Bodovi: 82
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zagi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Svibanj 2016 u 08:53
jako lijepa salata

Na vrh
Gajtana View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 08 Srpanj 2015
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 261
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Gajtana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Svibanj 2016 u 08:38
Moja prva salata u životu
Do sad sam se bavila samo cvijećem i tek sad vidim koju sreću pruža povrće. Siješ, sadiš, gledaš kako raste





Na vrh
akva View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2014
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 190
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje akva Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Srpanj 2014 u 21:45
[URL=http://www.cvijet.info/slike_cvijeca/povrce_i_vrt/salata_/72121.aspx][/URL
Evo još jedne salate  smile120
Priroda je izvor života
Na vrh
akva View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2014
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 190
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje akva Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Srpanj 2014 u 01:10
http://www.cvijet.info/slike_cvijeca/povrce_i_vrt/salata/71944.aspx -

Ovu puževi nisu potamanili , nego se našla na našem stolu Wink
Na vrh
akva View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2014
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 190
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje akva Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Srpanj 2014 u 01:05
Obožavamo salatu ...a još je više vole puževi kojih ove godine ima jako puno Cry
Na vrh
gostovic View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 07 Svibanj 2013
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 77
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gostovic Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Ožujak 2014 u 21:29
meni se čini da su rekli kako će drugi tjedan nastupiti stabilizacija vremena pa zivim u nadi kako ćemo ipak brzo jesti svoju salaticu,,,

Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Ožujak 2014 u 20:06
Snijeg Wacko, kaj ponovo??? Ah, načekati ćemo se mi proljeća ove godine Unhappy . U svakom slućaju, treba prekriti, jer mraz zna iznenaditi i nije pravilo ako je već i travanj da ga neće biti.
Na vrh
desert rose View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2013
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2547
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje desert rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Ožujak 2014 u 19:42
Eh, kakve su najave, biti će kod mene još i snijega. Možda za dva, tri tjedna ipak malo posijem i pokrijem, čisto radi eksperimenta - nemam puno za izgubiti! A da sam željna domaće salate, jesam... a tko nije!? Smile
Ne vjerujem u duhove, ali vjerujem u snove, a ponekad i u bajke...
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Ožujak 2014 u 19:17
Moje mišljenje je da se sada već može sijati salatica i, za svaki slućaj, pokriti, kao što će to napraviti desert rose. Po mom iskustvu, salata puno bolje raste pri nižim temperaturama (naravno, treba paziti da ne smrzne). 
Na vrh
desert rose View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2013
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2547
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje desert rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Ožujak 2014 u 15:37
I ja bih htjela ranije posijati pa pokriti agrotekstilom... 
Ne vjerujem u duhove, ali vjerujem u snove, a ponekad i u bajke...
Na vrh
gostovic View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 07 Svibanj 2013
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 77
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gostovic Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Ožujak 2014 u 15:30
Da li je prerano drugi tjedan sijati salatu direktno na gredicu? Ove godine imam namjeru sijati svaka dva tjedna tako da je stalno imam.. 
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Ožujak 2014 u 14:50
Što se salate tiče, najbolja iskustva imam sa zagrebačkom kristalkom, lijepe krckave i slasne glavice... Sijala sam direktno na gredicu, bez presađivanja (nikada mi to nije uspjelo sa salatom bilo koje vrste), samo sam je prorijeđivala kako je rasla.
Na vrh
macorka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 02 Travanj 2012
Lokacija: Koprivnica
Status: Offline
Bodovi: 512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje macorka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Srpanj 2013 u 10:55
Posadila sam salatu atrakciju u 4 mj. Ne stvara glavice nego počinje cvjetati. Zašto? Da li joj ne odgovara položaj?
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Veljača 2013 u 12:57
Da li je netko sijao Romansku, Ovired salatu? Imate li kakvih iskustava, saznanja o toj salati? Navodno je jako dobra u kombinaciji s običnim salatama...Okusom podsjeća na lješnjake..sve ovo što sam napisala, našla sam na netu..Ja ću je ove sezone prvi puta sijati..rezultate ćemo tek vidjeti..
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
Fiki View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 11 Prosinac 2011
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2792
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fiki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Studeni 2012 u 23:52
Moje iskustvo je da   salata   isključivo voli sunce,i da   treba imati svjetlosti,zalijevanje,ako je na svjetlosti,kao što teba   biti svaka 4-5 dana ,temperatura   zimske   salate ,za    normalan razvoj 10o -15o a   može i puno manje,a li je ova temperatura   najpovoljnija! ;)
Na vrh
dikobraz View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 15 Kolovoz 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dikobraz Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Studeni 2012 u 18:53
Pozdrav svima,
imam pitanje vezano za uzgoj zimske salate. Posijao sam negdje sredinom rujna salatu zimsku rjavku doma u one kontejnere od stiropora dovoljne širine. Pokrio sam folijom i nakon par dana su niknule.
Problem je u tome što je salata narasla 1,5 cm i mjesec i pol dana se nije pomakla niti milimetra. Danas sam ju presadio u plastenik u nadi da je bar razvila dobar korijen, ali ni od toga ništa.
Zadnja 2 tjedna sam ju stavio i van da joj nije možda pretoplo u kući, ali nikakvog nije bilo pomaka.
 
Da li netko možda zna u čemu je problem. Koliko često ih zaljevate dok tako rastu u kontejnerima? Na kojoj temperaturi ih držite, na suncu?
 
Hvala
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  12>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.