Početna stranica Početna stranica > Ostale biljne vrste - Forum o biljkama > Povrće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Salata (Lactuca sativa)
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Salata (Lactuca sativa)

 Odgovori Odgovori Stranica  <12
Korisnik
Poruka
gostovic View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 07 Svibanj 2013
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 77
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gostovic Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Ožujak 2014 u 21:29
meni se čini da su rekli kako će drugi tjedan nastupiti stabilizacija vremena pa zivim u nadi kako ćemo ipak brzo jesti svoju salaticu,,,

Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
akva View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2014
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 190
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje akva Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Srpanj 2014 u 01:05
Obožavamo salatu ...a još je više vole puževi kojih ove godine ima jako puno Cry
Na vrh
akva View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2014
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 190
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje akva Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Srpanj 2014 u 01:10
http://www.cvijet.info/slike_cvijeca/povrce_i_vrt/salata/71944.aspx -

Ovu puževi nisu potamanili , nego se našla na našem stolu Wink
Na vrh
akva View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2014
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 190
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje akva Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Srpanj 2014 u 21:45
[URL=http://www.cvijet.info/slike_cvijeca/povrce_i_vrt/salata_/72121.aspx][/URL
Evo još jedne salate  smile120
Priroda je izvor života
Na vrh
Gajtana View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 08 Srpanj 2015
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 261
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Gajtana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Svibanj 2016 u 08:38
Moja prva salata u životu
Do sad sam se bavila samo cvijećem i tek sad vidim koju sreću pruža povrće. Siješ, sadiš, gledaš kako raste





Na vrh
Zagi View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 20 Studeni 2013
Status: Offline
Bodovi: 82
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zagi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Svibanj 2016 u 08:53
jako lijepa salata

Na vrh
Gajtana View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 08 Srpanj 2015
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 261
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Gajtana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Svibanj 2016 u 09:02
Hvala Zagi, izgleda da mi salata leži, a za ostalo povrće ćemo vidjeti tjekom godine.
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Svibanj 2016 u 12:58
Krasno. Bravo!
Na vrh
Gajtana View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 08 Srpanj 2015
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 261
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Gajtana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Lipanj 2016 u 12:54
Ja sam odlučila ubuduće saditi isključivo zimsku salatu. Jeli smo predivne glavice skoro do polovice 6. mj.
Ove ljetne salate, taman da bi trebala krenuti u glavicu i eto je preko noći ode u sjeme. To mi je totalno deprimirajuće. Taman poraste i za tren je više nema

Od proljetno/ljetnih sorti dobra mi se pokazala "regica" Ona crvena regljasto-nareckanih rubova listova i ona dugo ne ide u sjeme. Još uvijek imam jednu glavicu i neda se.

Dakle samo zimska + regica ... ostalo JOK
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18303
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Lipanj 2016 u 12:45
I ja se učim o povrću. Ima raznih vrsta salata. Ja uzmem što mi dođe pod ruku i sve se jede.
Salata koja se osjemenila prošlu godinu,  i naklijala sama preko zime, je presađena u proljeće.

To je bila prva salata u vrtu. I dosta sam rano posijala salate, pao mi je i zadnji snijeg preko nje.
Ali sam zato imala prva u susjedstvu salatu, mislim da ljudi oko mene još ne beru. Planinski dio je pa je povrće zbog hladnoće usporeno, moja se bere već mjesec dana.
Salata traži zaljevanje svaki dan.

Mislim da tu crvenu imam i ja u vrtu. I jače je crvena.
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,141 sekundi.