Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Vrtno cvijeće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Mirisna kunica,goruća ljubav-Ageratum Houstonianum
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Mirisna kunica,goruća ljubav-Ageratum Houstonianum

 Odgovori Odgovori Stranica  <123>
Korisnik
Poruka Obrnuti redoslijed
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Lipanj 2009 u 12:14
...može bit   jer su neke baš zbijeni mali grmići....
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
primorka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 769
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje primorka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Lipanj 2009 u 11:52

Nisam nikad vidjela da prodaju sadnice visokih, samo niskih. A opet s druge strane, sad kad sam se raspitala, ispada da svi koji su sijali imaju visoke.

Moja neka osobna pretpostavka je da ih proizvođači sadnica tretiraju nečim što usporava rast, a potiče cvjetanje pa da zato ostanu mali.
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Lipanj 2009 u 09:09
....čitala sam da osim niskih postoje i visoke....ja sam kupila niske ali nekako blijede i izdužene.....
Na vrh
primorka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 769
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje primorka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Lipanj 2009 u 08:02
I mene zanima da li rezati.
 
Ja sam ih ove godine prvi puta sijala i iznenadila se koliko su visoki narasli.
 
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Lipanj 2009 u 19:11
...oho, čitam kako sam planirala posijati ageratum....skroz zaboravila!!!!!...ali sam zato slučajno kupila gotove 3 biljčice...u očaju  i s malo solada odlučila se za njih....malo su mi izdužene i svijetlo liličaste...baš su slatke...
 
....da li ih rezati kad prva tura ocvate, kako da mi cvjeta "do prvih mrazeva" ???????
Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Studeni 2008 u 21:02
Prije jedno 7 godina kupila ja Ageratume u teglicama, posadila u vrt, a moja ljubimica ( Aljaški malamut) po noći sve počupala. Ja na tržnicu kupim opet i ponovno posadim, a ona opet sve počupa. Tako sam odustala od Ageratuma koji su mi prekrasni. Prije 3 godine u Metrou gledam sjeme, vidim Mirisna kunica, poznato mi, ali nije se lampica upalila da je to cvijeće koje moja ljubimica nikako ne voli i ja kupim. I da ne duljim uspjela sam te godine uzgojiti more Ageratuma, lani dosta niklo samo, ove godine manje i kasnije, tako da su sada još uvijek s obzirom na ovogodišnje temperature u cvatu i prekrasni su.
Tako to izgleda kada se sukobe ljubav prema cvijeću i ljubav prema životinjama.
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Kolovoz 2008 u 21:51
Poznam ih kao mirisna kunica......nemam baš neko dobro iskustvo....to je bilo u fazi male djece pa i nije neko iskustvo!
Opet ću provat.....ko će sve to zapamtit do proljeća!
 
Na mimarinoj slici i ja mislim da je verbena.
Na vrh
iris View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4502
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje iris Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Kolovoz 2008 u 20:40
prvi put sam ove godine posijala i moj primjerak i nije baš nešto Unhappy
Na vrh
gioiaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 16587
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gioiaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Travanj 2008 u 21:21
kod mene je bas gusto nikao,sutra cu nesto posaditi iako je jos sitan.
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Travanj 2008 u 18:07
Plave zvjezdice i ja posijala, ali negativno - ništa se nije dogodilo, probat ću opet, jer su preslatke.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Travanj 2008 u 16:34
Ima jako sitno seme i sije se plitko, samo se malo seme prekrije sa zemljom. I ja sam jučer posijao dve saksijice sa ovim biljčicama. Baš dobro, da vidimo kako napreduju.
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Travanj 2008 u 16:22
mimar meni ovo jako slici na verbenu

a ovu vokijevu ljepoticu kod nas zovu plava zvjezdica, bas sam je jucer posijala
nadam se da ce nesto i izaci
Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Travanj 2008 u 16:02
Evo, stavio sam slike sa pakovanja semena iza teksta da ne bude zabune. Izvinjavam se, moja greška što to nisam odmah napravio.
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
rijeka53 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1517
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rijeka53 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Travanj 2008 u 15:44
Imas  opciju brisanja - dole lijevo pise EDIT - koja dosta dugo stoji na postu pa mozes izbrisati i sama. 
Na vrh
mimar View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 01 Veljača 2008
Lokacija: Srbija
Status: Offline
Bodovi: 2123
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mimar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Travanj 2008 u 15:10

Voki, u pravu si, zabunu unose upravo narodni nazivi a ja sam bzv. tek sada obratila paznju na latinski,u stvari jedini tacan. Svakako izvinjenje svima, za ispravku trazim seme ageratuma i cim cveta postavljam pravu sliku. Iris,to je to, i ja sam progooglala (on od mene oguglao) . Admine, molim jedno BRISANJE slicice ili posta smile143ili ce i to napraviti zbrku zbog ostalih postova. E jesam seprtlja Embarrassed!

Osecanje vremena zavisi od intenziteta zivljenja;jedan sadrzajan dan duzi je u secanju od prazne godine i ,sigurno,vredniji od nje
Na vrh
iris View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4502
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje iris Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Travanj 2008 u 14:53
Originalno poslano od člana mimar mimar napisao:

 Hvala,  i ja sam bila u nedoumici videvsi sliku SilveK ali me je u zabludu doveo sajt Cvecare Neven na kome je cvet kao moj imenovan kao Goruca ljubav. Eto dokaza da su ovakvi formi jako poucni i da covek uci dok je ziv. Dajte mi samo naziv moje biljke da promenim u svom tefteru a admina molim za prebacivanje u odredjenu kategoriju.


ovo sam našla na google-tu

Lychnis chalcedonica -
rumenika

Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Travanj 2008 u 14:37
Zato je dobro upisati latinski naziv, jer domaći nazivi mogu stvoriti konfuziju, jedna te ista biljka može imati nekoliko naziva ili jedan naziv može da se odnosi na dve ili više različitih biljaka.
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
mimar View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 01 Veljača 2008
Lokacija: Srbija
Status: Offline
Bodovi: 2123
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mimar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Travanj 2008 u 14:30
 Hvala,  i ja sam bila u nedoumici videvsi sliku SilveK ali me je u zabludu doveo sajt Cvecare Neven na kome je cvet kao moj imenovan kao Goruca ljubav. Eto dokaza da su ovakvi formi jako poucni i da covek uci dok je ziv. Dajte mi samo naziv moje biljke da promenim u svom tefteru a admina molim za prebacivanje u odredjenu kategoriju.
Osecanje vremena zavisi od intenziteta zivljenja;jedan sadrzajan dan duzi je u secanju od prazne godine i ,sigurno,vredniji od nje
Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Travanj 2008 u 14:08
voki i ja sam prošle godine imala na braču ljubičasti i plavi, bio je u kombinaciji sa salvijom i baš mi je super izgledalo
Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Travanj 2008 u 14:03
Upravo sam hteo napisati da to nije ageratum, ja imam dve vrste ljubičasti i plavi.
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <123>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.