Početna stranica Početna stranica > Ostale biljne vrste - Forum o biljkama > Začinsko i ljekovito bilje
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Čubar, satureja - Satureja hortensis L.
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Čubar, satureja - Satureja hortensis L.

 Odgovori Odgovori Stranica  123 6>
Korisnik
Poruka Obrnuti redoslijed
mememe View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: ZG / PU
Status: Offline
Bodovi: 578
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mememe Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Čubar, satureja - Satureja hortensis L.
    Objavljeno: 30 Travanj 2012 u 15:42
Hvala na ponudi ali baš san danas našao u Bauhausu u Zg sjeme Satureje montane :)
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Travanj 2012 u 21:01
Sjeme vrtnog vriska koji je jednogodišnja biljka, ćeš vjerojatno naći kod nas u dobro opremljenim vrtnim centrima.
Primorski vrisak ( Satureja montana ) višegodišnji grm, se lako nađe u prirodi, doduše nađu ga oni koji ga znaju prepoznati.Vjerujte, isplati ga se imati u vrtu.
Ako ti treba pomoć ili biljka ovog drugog vriska, javi se na PP.
Sadržaji o kojima pišem su informativnog karaktera.Za korištenje mojih savjeta i recepata pitajte svog liječnika ili ljekarnika.
Na vrh
mememe View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: ZG / PU
Status: Offline
Bodovi: 578
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mememe Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Travanj 2012 u 09:23
Da li kod nas postoji mogućnost nabavka sjemena vriska (ne običnog čubara), ili ako hoćeš biljku moraš ju pronać u prirodi? Nisam trenutno pretjerano vičan u prepoznavanju biljaka pa se ne bih htio zeznuti.
Na vrh
Mikan View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 07 Listopad 2010
Status: Offline
Bodovi: 7
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mikan Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Studeni 2010 u 17:23
Znam, znam ali sama si rekla da su srodne, a pošto piše ispod slike koja je u pitanju, mislim da je sve ok
Na vrh
griva1978 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1612
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje griva1978 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Studeni 2010 u 17:16
Miken naljepio si sliku sasvim druge biljke ( satureje montane) a pišeš na blogu o satureji hortensis.....one su srodne ali ne i iste biljke....dovoljno je tak da kažem da je jedna jednosgodišnja a druga trajnica....
http://studio-martina-natura.hr/
Na vrh
Mikan View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 07 Listopad 2010
Status: Offline
Bodovi: 7
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mikan Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Studeni 2010 u 16:45
Originalno poslano od člana griva1978 griva1978 napisao:

Eto super... :) a daj nam reci o kakvom se točno sjtu radi??? :)) 


Nisam dugo bio ovde, pa tek sad odgovaram, ako je pitanje bilo za mene. Strana je o začinima http://www.dijetalnaishrana.com/zacini.html
Na vrh
griva1978 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1612
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje griva1978 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Listopad 2010 u 11:33
Eto super... :) a daj nam reci o kakvom se točno sjtu radi??? :)) 
http://studio-martina-natura.hr/
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Listopad 2010 u 00:03
Ovaj je iz mog vrta.
Ali i u prirodi su sad predivni.
Sadržaji o kojima pišem su informativnog karaktera.Za korištenje mojih savjeta i recepata pitajte svog liječnika ili ljekarnika.
Na vrh
cenarius View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 07 Rujan 2009
Status: Offline
Bodovi: 116
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje cenarius Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Listopad 2010 u 21:46
Preeeeeeeeeeelep cubar!   
Korov je biljka cije vrline jos nisu otkrivene!!!

Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Listopad 2010 u 19:17
Šalim se, naravno.
Evo, je li ti ova dovoljno dobra ili da pođem u fotografiranje jer čubar upravo cvijeta.

Sadržaji o kojima pišem su informativnog karaktera.Za korištenje mojih savjeta i recepata pitajte svog liječnika ili ljekarnika.
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Listopad 2010 u 19:01
No, problem.
Koliko plaćaš?
Sadržaji o kojima pišem su informativnog karaktera.Za korištenje mojih savjeta i recepata pitajte svog liječnika ili ljekarnika.
Na vrh
Mikan View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 07 Listopad 2010
Status: Offline
Bodovi: 7
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mikan Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Listopad 2010 u 23:35
Meni treba čubar na fotografiji za sajt. Nisam u prilici da ga fotografišem, pa ako neko hoće da mi ustupi jednu fotografiju nek se javi.
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Listopad 2009 u 23:19
Subspicata nije visok grm, baš tako kako Baka Bea kaže, 15- ak cm.
Više je polegnut.Ali kad procvjeta divnim ljubičasto - roza cvjetovima izgleda prekrasno.Međutim, miris joj baš nije intezivan, ništa posebno.
Nisam je vidjela u ovim krajevima (Pelješac. Lisačke rudine... )
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Listopad 2009 u 23:12
Evo moje subspicate koju mi je griva poslala:

Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Listopad 2009 u 21:41
..taj  treći  -  subspicata  je baš  karakterističan  za  naše  područje  -  Velebit i  dr......Griva  ga  je  našla,  ja  sam  na  otoku  našla  nešto  slično  ali  puno  sitnije  i  ne  znam  što  je....
 
...trebalo  bi nači  slike  S.  spicigera.... 
Na vrh
Baka Bea View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 19 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2451
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Baka Bea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Listopad 2009 u 21:22
Evo da i ja dam svoj prilog ovoj temi, možda pomogne... U katalogu imam navedeno osim S. hortensis i S. montana, podvrstu S. montana ssp. ilyrica (subspicata) visok 15   cm, ljubičaste boje, cvate od 8-10 mj. S. spicigera (repanda) visok 20 cm, bogato cvate bijelim cvjetovima od 8-11. mj. vrlo aromatičan. 
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Listopad 2009 u 21:16
...moram  ponovo  staviti  sliku jer  mi je  divan  ovaj  grm  S.  montana... samonikli,  Pelješac...
 
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Listopad 2009 u 20:58
A ovako čubar izgleda kad procvjeta:

Na vrh
griva1978 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1612
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje griva1978 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Rujan 2009 u 20:04
ma ovsko što j bilo kad j bilo je malo bleavo šta ne? :) mislim kad je biljka itako umrla... nabavi nešto novo pa ćemo iz početka :)
Na vrh
cenarius View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 07 Rujan 2009
Status: Offline
Bodovi: 116
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje cenarius Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Rujan 2009 u 23:50
U pravu si griva! I ja sam primetio tu razliku u listovima. Samo, pogledaj
jos i ovo...tj uporedi levu i desnu sliku. Na levoj je biljka slikana kao mladja, i ima oblije listove, a na desnoj kad je vec pocela da se susi, i
kad je bila starija, listovi su joj definitivno ostriji. Ja mislim da je kultivar..
ali..Big%20smile
 
Kako god, kada u jesen budem uzeo novi, dobro cu se informisati.
Necu vise da dosajujem :)...sada cu posvetiti vreme drugim biljkama...
mozda malcice i miloduhu Wink LOL
 
 
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123 6>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,234 sekundi.