Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Trajnice
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Encijan - Gentiana septemfida
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Encijan - Gentiana septemfida

 Odgovori Odgovori Stranica  <1234>
Korisnik
Poruka
dugokosa View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 07 Svibanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 886
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dugokosa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Lipanj 2008 u 21:33
i ja bi ga, a di da ga nabavim????
sutra je novi dan
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Lipanj 2008 u 22:47
Sad ćeš ga malo teže nabaviti.Ja sam ga rijetko gdje viđala i to samo u proljeće.On je sad ocvao i povlači se do sljedećeg proljeća a do onda ako ga ne nabaviš smislit ćemo nešto.Ima ga kod mene na placu redovito(Vž) a i u mom dvorištuCool.Možda uspjem sjeme pokupiti pa će ga biti dosta.
Na vrh
dugokosa View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 07 Svibanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 886
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dugokosa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Lipanj 2008 u 23:06
ja ti sa svime kasnim kolko mi je vrt u hladu toliko još kasnije sadim evo prošli tjedan sam tek krenula s vrom ali nakon ove kišice ima već svega
i hvala javit ću se kasnije za sjemenke
sutra je novi dan
Na vrh
VERA1 View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 134
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje VERA1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Lipanj 2008 u 23:13

Encijan je stvarno prekrasan, nisam znala da ima tako divan cvijet i toplo se preporučam za nabavku sjemena ili sadnice.

Na vrh
TILjO View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 546
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TILjO Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Lipanj 2008 u 22:59
Joj, ja tikvan... Danas popodne gledao je li već više suho da poberem sjeme i je, već je malo i popucao tuljac na vrhu i reko sad ću ja to prije nego kiša dođe... i na kraju odem zaliti cvijeće što mi je na djelomično natkritom kraju gdje baš i ne dopre kiša... i na kraju zaboravim na encijan. Sada sam se sjetio kada sam pogledao naziv teme. Baš sam sad ljut na sebe. Nadam se da ga kiša nije rastepla, pa ću ga sutra pokupiti.
Na vrh
TILjO View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 546
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TILjO Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Lipanj 2008 u 16:11
Inače, ako smijem zamijetiti, ova slika postana od imanideju prikazuje drukčiji encijan od ovih koje shasha i ja imamo.
Na vrh
gioiaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 16587
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gioiaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Srpanj 2008 u 02:23
uuuu,koja boja?Taj u prirodi ima predivnu boju!
Na vrh
stephanotis View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 22 Siječanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 569
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje stephanotis Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Srpanj 2008 u 09:11

Svaki puta kad vidim ovu temu sjetim se jedne od mojih najdražih pjesama. Do sada sam se nekako kontrolirala da vam ne stavim link na nju ali više NE MOGU!!!

Samo da objasnim da sam ja rodom bavarka...LOL
 
E tako sad mi je lalše...LOL
Ja sam dijete sreće
Na vrh
Brbe View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 05 Lipanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 874
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Brbe Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Srpanj 2008 u 13:42
Hmmmm dali bi mogao encijan živit i preživit na južnom balkonu??
stvarno ima preljepu plavu... ali eto nemam vrtCry
Na vrh
gioiaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 16587
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gioiaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Srpanj 2008 u 15:57
meni stiglo seme !kad da ga posejem?
Na vrh
TILjO View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 546
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TILjO Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Srpanj 2008 u 17:30
Bilo bi najbolje sada tijekom ovog ili idućeg mjeseca da posiješ,
jer se sada zapravo on sam i zasijava vani, a možeš i na proljeće.
Valjda...
Ja ću što mi je ostalo još malo sjemena sijati idući mjesec, a ostalo u proljeće.
Na vrh
gioiaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 16587
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gioiaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Srpanj 2008 u 17:58
Hvala TILJO,ma ja cu onda ovih dana ko ce cekati proljece
Na vrh
Gost View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 01 Kolovoz 2008
Status: Offline
Bodovi: 2
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Gost Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Kolovoz 2008 u 11:58
Jedna neznalica pita:
je li encijan trajnica, hoće preživjeti ličku zimu?
A je li ga bolje posaditi na sunce ili hlad?
A koliko zalijevati?
A kad zapravo cvate?
 
Ups, stvarno sam neznalica!
Na vrh
TILjO View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 546
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TILjO Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Kolovoz 2008 u 15:16
Mislim da je trajnica.
Preživio bi ličku zimu.
Mislim da je najbolje sunčani položaj.
Baš i nema posebne zahtijeve za vodom.
Cvate rano u proljeće.
Na vrh
Gost View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 01 Kolovoz 2008
Status: Offline
Bodovi: 2
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Gost Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Kolovoz 2008 u 14:27
Hvala, Tiljo.
Na vrh
gentian(a) View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 19 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 119
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gentian(a) Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Rujan 2008 u 16:50
Originalno poslano od člana TILjO TILjO napisao:

Mislim da je trajnica.
Preživio bi ličku zimu.
Mislim da je najbolje sunčani položaj.
Baš i nema posebne zahtijeve za vodom.
Cvate rano u proljeće.



Trajnica je sigurno ( problem mu može biti jedino jako sunce i visoka vrućina)!
Zahtijevi za vodom minimalni ali se ne smije presušit.
Ostalo je tiljo dobro rekao, ja ih uzgajam pa imam iskustva!
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Rujan 2008 u 19:59
Ja poima nisam imala da postoje proljetni i jesenski encijan.Gentian,kako ih ti uzgajaš,nadam se da znaš jel stvarno ima ili su to neki isforsirani pa sad u jesen cvatu.Naime,naišla sam u baumaxu na "jesenski encijan",tako piše na njemu,i sad cvate.Morala sam ga kupiti da vidim šta će biti dogodine.Ako išta znaš,reci da se ne mučim čekajući godinu dana.
E da,što se ovog gore tiče,moj je na cjelodnevnom suncu i nisam primjetila,ovoh nekoliko godina što je kod mene,da mu to smeta.
Na vrh
gentian(a) View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 19 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 119
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gentian(a) Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Rujan 2008 u 20:15
Postoji ti više kultivara encijana, ali imuju uglavnom slične osobine!
Znači da im visoka vrućina uglavnom ne odgovara ali morate znat da kad se biljka jednom primi onda je puno "fleksibilnija" što se uvjeta tiće!

Za taj iz baumaxa neznam koji je, ali ako je uvoz sigurno su forsirani, to je njihov naćin rada, no nemislim da ćeš imati nekih problema ako se primi!
Na vrh
gentian(a) View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 19 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 119
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gentian(a) Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Rujan 2008 u 20:22
Moj ti je Gentiana septemfida var. lagodechiana! Što se uzgoja tiće, encijani traže neutralniju zemlju ili barem slabije kiselu! Potrebe za dodatnom prihranom minimalne (osobno stavljam baznu prihranu koja otpušta nekih 6mj. znači do prodaje)!

I cvijeta krajem ljeta!

Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Rujan 2008 u 00:28
Hvala ti,no daj mi pojasni jer sad ne kužim.Ima više kultivara,znači li to da "jesenskih" nema? Osim tih tzv.forsiranih.I šta sa tim forsiranim,hoće li on opet cvasti u jesen ili će vremenom(ako se primi,naravno) početi normalnu cvatnju?
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,207 sekundi.