Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Trajnice
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Encijan - Gentiana septemfida
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Encijan - Gentiana septemfida

 Odgovori Odgovori Stranica  123 4>
Korisnik
Poruka
VITA View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 40
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje VITA Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Encijan - Gentiana septemfida
    Objavljeno: 18 Travanj 2008 u 11:44

Prije par dana sam vidjelan na forumu fotografiju encijana u cvatu koji me oduševio. Nakon toga otišla sam u vrtni centar ali ga nisu imali . Dali netko zna nešto više o tom cvijetu - gdje se sadi -sunce ili hlad ? i sve što znate .Hvala

Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Travanj 2008 u 17:25

Vita ja sam ga isto jedva našla i to u nekom privatnom rasadniku,slučajno. Ne znam puno o njemu. Posadila sam ga u kamenjar,na sunce.Ne zaljevam ga(osim naravno kad ga presadiš treba ga par dana zaljevati) niti prihranjujem. Koliko vidim dosta se brzo razraste.Cvate sad a cvijet mu traje dosta dugo.Sad ne znam točno jer ga imam tek godinu dana,no barem 7-10dana je cvao prošle godine.

Eto,ako ti išta ovo pomogne.Pogledat ću u tom rasadniku ovih dana,možda ga imaju(imaju dosta tih začinskih,ljekovitih biljaka)pa ti javim.Nije nešto skup,ne sjećam se točno no više od 20kn nije koštao prošle godine.

Na vrh
sova View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 09 Travanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sova Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Travanj 2008 u 22:27
ja sam kupila sjeme u Austriji i masno ga platila.dugo nije nicalo, pa sam likvidirala teglu. poslije sam pročitala da sjeme izrazito dugo klija.dakle, ako nabaviš sjeme,budi strplljiva.
Na vrh
bergenia View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 17 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 2776
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bergenia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Travanj 2008 u 22:32
Ja sam sadnicu encijana nabavila u decori u buzetu. Ono šalju sadnice cvijeća po cijeloj hrvatskoj, pa ako si zainteresirana pogledaj si stranicu- decora.hr
Oni imaju veći izbor trajnica, a među njima i encijan.
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Travanj 2008 u 19:09
Nisam nikad vidjela u katalogu decore,encijan. Nadajmo se da su ga konačno onda dobili.
Na vrh
VITA View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 40
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje VITA Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Travanj 2008 u 12:58
Hvala svima, pošto sam blizi Buzeta proći ću vidjeti . jednostavno ga moram imati !!! Ako ga nađem javim Vam!
Na vrh
karinka View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 18 Studeni 2007
Status: Offline
Bodovi: 57
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje karinka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Travanj 2008 u 08:28
Vita , ja provjerila ima ga u Decori Buzet!!!smile40
Na vrh
marijana View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 19 Travanj 2008
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 67
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje marijana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Svibanj 2008 u 16:35
uputite mene neznalicu i zaljubljenika u cvijeće kako izgleda taj encijan po vašim porukama izgleda da je vrlo zanimljivCool
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Svibanj 2008 u 20:32
Evo(maznula sliku od TiljeBig%20smile)ovako izgleda Encijan,Mirjana.
Kaj nije medeni
Na vrh
marijana View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 19 Travanj 2008
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 67
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje marijana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Svibanj 2008 u 14:23
ne samo da je meden, nego je presladak i prelijep, ova plava boja je super, kako doći  do sjemena, ili reznice  Cool
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Svibanj 2008 u 22:39
Marijana,ne znam za sjeme.Ja sam jedan suhi uzela no nisam našla nešto .Budem još pričekala,ako nađem sjeme spremit ću ga. On se ne razmnožava reznicama,barem mislim tako jer su "grančice" strašno male,nego djeljenjem.
Na vrh
TILjO View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 546
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TILjO Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Svibanj 2008 u 23:05
Budem i ja pripazio na svoj (ovaj na slici koju je shasha maznula) ukoliko bude bilo sjemena, jer svi cvijetovi koje je imao su sada već odavno suhi, ali čini mi se da nema ništa u njima. U svakom slučaju, budem pripazio da sjeme ne pobjegne...
Na vrh
dugokosa View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 07 Svibanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 886
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dugokosa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Svibanj 2008 u 23:25
kako je lijepsmile93
sutra je novi dan
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Svibanj 2008 u 09:41
Tiljo,pogledaj za sjene u onom srednjem djelu cvijeta(ono usku duguljasto u sredini) ja sam jedan taj otvorila i nešto je unutra no nije još zrelo.Izgleda da je još rano za sakupljati.Treba se jače osušiti.
Na vrh
TILjO View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 546
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TILjO Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Svibanj 2008 u 09:56


OK, budem danas pogledao.

Ako nečega i ima, moglo bi biti suho do kraja tjedna...
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Svibanj 2008 u 09:59
Ako nebude suho,bolje da ostaviš,neka se samo rasije,nego da zeleno sakupiš jer od toga nebude ništa.Sjeme mora dozoriti na biljci.
Na vrh
TILjO View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 546
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TILjO Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Svibanj 2008 u 22:12


Zeleno je još... Gledao sam danas. Biti će suho kroz tjedan do dva, pa ćemo vidjeti ima li sjemenki.
Na vrh
ammmikulic View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 16 Ožujak 2008
Status: Offline
Bodovi: 58
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ammmikulic Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Lipanj 2008 u 00:34
dok sam ovo citala malo sam se po internetu informirala o tom cvijetu i savrsen je!prelijepo izgleda,ali ono sto je jos vaznije jako je ljekovit.stoga drustvo dobro ga cuvajte da vam ga ne ukradu!Tongue
svaka vam cast!cvijet je stvarno nesto savrseno!

Ana Marija
Na vrh
imanideju View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 08 Lipanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje imanideju Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Lipanj 2008 u 23:09

ovako izgleda u prirodi, tocnije na planinama...


 
 
Na vrh
frida View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Rujan 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje frida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Lipanj 2008 u 01:41
 morat cu ovo dodati na popis za nabavku....prelijep je.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123 4>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,281 sekundi.