Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Savjeti
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Biljke i za zimu i za ljeto
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Biljke i za zimu i za ljeto

 Odgovori Odgovori Stranica  <12
Korisnik
Poruka
forzicija2005 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 04 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 826
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje forzicija2005 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Ožujak 2010 u 17:33
WOW divno Pinus Thumbs%20Up
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
lilie View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Belišće
Status: Offline
Bodovi: 2319
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lilie Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Ožujak 2010 u 21:58
Ja sam iz Slavonije i u vrtu imam i lavndu i ružmarin 2 godine i preživjele su. Stavila sam ih u zavjetrinu. Bile prekrivene snijegom i ledom i ništa im nije (samo da takoi ostane).
znati mnogo ne znači biti mudar
Na vrh
luna View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 02 Rujan 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 59
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje luna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Ožujak 2010 u 07:56
Originalno poslano od člana gentian(a) gentian(a) napisao:

Originalno poslano od člana bergenia bergenia napisao:

Lavanda je škakljiva, ima jako puno vrsta, a neke se smrzavaju ispod 0 stupnjeva. Dogodilo se to i meni (živim u kontinentalnom dijelu Istre)! Stoga, možda je bolje da ju spremiš ako je ikako moguće!



Znači sa Lavandinima iliti hibridima nećete imat problema, slobodno ih ostavite vani..... i engleske i francuske sorte......

Kad kupujete tražite latinski naziv, po njemu možete provjerit prezimljava li ili ne.....

Ja sam nabavio u kasno ljeto sortu španjolske lavande za koju proizvođač tvrdi da prezimljava, kao što ste osjetili bilo je ove zime i -18, da skratim Dead...
A koji su im latinski nazivi. Planiram ih kupiti par pa da znam.
Na vrh
zdravka View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 04 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 36
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zdravka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Ožujak 2010 u 21:36
moja lavanda uspesno izdrzala ovu zimu vani.
Na vrh
beba View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 07 Ožujak 2010
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 35
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje beba Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Kolovoz 2010 u 22:16
pinus odusevljena sam tvojom kolekcijom...svaka cast...
Na vrh
sunceeee View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Kolovoz 2010
Lokacija: Hrv. zagorje
Status: Offline
Bodovi: 1634
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sunceeee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Kolovoz 2010 u 15:33
Krasne četinjaće! Kapa dolje!
Nemoj da te život inpresionira, inpresioniraj ti njega!   Život je san - učini ga stvarnim! (Majka Tereza)
Na vrh
gute Fee View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: tu i tam
Status: Offline
Bodovi: 7699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gute Fee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Rujan 2010 u 22:20
Originalno poslano od člana Pinus Pinus napisao:

Dada je sigurno svoj problem odavno riješila. Bilo bi zanimljivo čuti kako ?
  Evo jedan dio moje zimske a i ljetne kolekcije ....


smile55     stvarno predivno !
Na vrh
sunceeee View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Kolovoz 2010
Lokacija: Hrv. zagorje
Status: Offline
Bodovi: 1634
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sunceeee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Rujan 2010 u 20:34
 Pozdrav svima! Ja imam lavandu već par godina, preživjela je prošlu zimu, a bilo je i -18, živim u Hrvatskom zagorju. mislim da je to tzv. lavanda budrovka, jer originalna lavanda je negdje u italiji ili španjolskoj ako se ne varam. ja sam ih kupila u Zagrebu u Bauhausu. Bile su male , a sad su lijepe okrugle, bogato cvatu... Prije zime ih samo ogrnem koliko mogu sa zemljom. posađene su blizu zida na južnoj strani. Mislim da bi i ružmarin prezimio na takvom mjestu ali nikako da dođem do njega. Tongue
Nemoj da te život inpresionira, inpresioniraj ti njega!   Život je san - učini ga stvarnim! (Majka Tereza)
Na vrh
gospina trava View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 5954
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gospina trava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Rujan 2010 u 16:43
Moja lavanda budrovka je stara 8 god. i okrenuta ja na sjeveroistok, nikad joj ništa nije bilo, podnosi duboki rez nakon cvatnje, i svake godine je sve gušća, ljepša i ljepše cvate. Nije an balkonu negu u cvjetnjaku kraj vikendice. Mislim da ako se zasadi u veliku posudu da bi na balkonu uspjevala. Ja sam na balkonu godinama imala zasađen šimšir, samo sam ga na jesen okružila teglama sa zemljom, okrenut je bio prema sjeveru i lijepo je uspjevao.
Na vrh
suzyy View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2010
Status: Offline
Bodovi: 14
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje suzyy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Prosinac 2010 u 08:15
četinjaće su predivne,svaka častConfused
Na vrh
Tanja 20 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 20 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 294
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tanja 20 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Siječanj 2011 u 07:34
Ja vas molim za jedan savjet što se tiče moga balkončića.
Zadnjih 20 godina moja majka stavlja lize na balkon, sve je to super dok jednog dana ne počnu same od sebe propadati.
Balkon mi je na južnoj strani pa po cijele ljetne dane piči sunce po njima.
Ove godine majka je odustala od balkonskog cvjeća jer kaže da ne vrijedi. Ali problem je u tome, što naše lize nisu jedine koju su stalno na suncu. Svaka druga kuća u našem zaseocu ima lize i svake godine su predivne, jedino u naše kao da je grom pukao.
Zalijevam ih ujutro, pa kad sunce zađe, nekad ih znam i prihraniti, ali još uvijek nisam našla razlog zašto su mi kržljave i zašto se suše?
Da li netko zna odgovor?
"Velika srca vole, dok mala traže da budu voljena"
Na vrh
bina View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 09 Lipanj 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 164
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Siječanj 2011 u 15:51
Pinus prekrasna kolekcija četinjača i lijepo izgledaju svaka čast
Uz cvijeće i život je ljepši
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,186 sekundi.