Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Lukovice i gomolji
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Alstroemeria
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Alstroemeria

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 21222324>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 1 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Travanj 2015 u 22:06


Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Travanj 2015 u 22:11
Mari, krasna jesmile55
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Travanj 2015 u 08:36
smile71... prelijepa je!
Na vrh
antonija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2010
Lokacija: župa dubrovačka
Status: Offline
Bodovi: 5001
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antonija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Travanj 2015 u 09:03
Mari, prelijepa ti je. Predpostavljam da ti je zimovala unutra kad tako reano cvijeta.
jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.

Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Travanj 2015 u 17:06
hvala cureHug
antonija, ove su bile u posudi na prozoru iz nutarnje strane, lani sam ih počela zalijavati još potkraj ljeta, pa su izrasle stabljike, koje su zelene bile čitavu zimu, a sada eto cvatu--
drugi dio podanaka izvadila sam (isto lani) iz zemlje misleći da ću ih kasnije posaditi, pa su počele malo nicati, onda sam ih posadila, ali ništa od toga (vjerojatno ih je mačak udesio)
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Lipanj 2015 u 15:22


Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Lipanj 2015 u 21:59
<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
Marko345 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 13 Studeni 2016
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 14
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Marko345 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Studeni 2016 u 20:44
Lilie, imate li vi možda Alstroemerie ? Kako vam se drže preko zime u Belišću?
Na vrh
Marko345 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 13 Studeni 2016
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 14
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Marko345 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Studeni 2016 u 21:01
Originalno poslano od člana Gordana102 Gordana102 napisao:

I ja sam konačno prošli tjedan dobila svoje Alstromerije koje su ( 3 tj.. ) stajale u vrećici sa zemljom potjerale su ćak i sad su posadjene u male cvjetare dok se bolje ne pokrenu.Sad si mislim da ih unesem u kuču pored Adeniuma dok ne provire čvršče stabljike.


Gordana, i ja sam iz Slatine, možete li mi reći imate li Alstroemerie u vrtu posađene i da li vam uspijevaju?
Hvala, LP
Na vrh
lilie View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Belišće
Status: Offline
Bodovi: 2319
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje lilie Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Studeni 2016 u 21:18
Originalno poslano od člana Marko345 Marko345 napisao:

Lilie, imate li vi možda Alstroemerie ? Kako vam se drže preko zime u Belišću?

Ja ih nemam, iako ih jako želim. 
Jedna susjeda je prije dvije godine donijela gomolj sa mora, prezimio je vani i lijepo cvjetao.
Čekam da se malo razmnože gomolji da dobijem i ja jedan.

znati mnogo ne znači biti mudar
Na vrh
Marko345 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 13 Studeni 2016
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 14
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Marko345 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Studeni 2016 u 09:37
Lilie, predivno, koje su boje susjedine alstroemerie?
Na vrh
Cimicifuga View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt 2017

Pridružen: 11 Studeni 2009
Lokacija: Velika Gorica
Status: Offline
Bodovi: 5167
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje Cimicifuga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Studeni 2016 u 15:16
Ja sam u okolici Velike Gorice dva puta imala alstroemerije u vrtu i tamo ih ostavila preko zime i oba puta su mi uginule - iako te zime nisu baš bile jako hladne i mjesto gdje su bile posađene bilo je za njih odgovarajuće.
Očito je da one nisu za prezimljavanje u vrtu na kontinentu. Ipak to ne znači da kod nekoga neće preživjeti zimu - ali pitanje je hoće li i neku od slijedećih zima preživjeti.


Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Studeni 2016 u 19:55
Kod mene su alstroemerije preživljavale u pocinčanoj mreži (zaštita od voluharica).
Ovo je planinska zima, zemlja mokra i sad evo temperatura da nokti odpadaju od hladnoće.
Međutim izostajao je cvijet ako su prezimljavale vani u zemlji.

Zato ih sada vadim u jesen kad spremam vanjsko cvijeće na zimovanje, smjestim gomolje u veću cvjetnu posudu.
Zimi izbijaju stapljike ali one nakon presađivanja vani u proljeće propadnu i potjeraju novi na kojim procvjetaju ljeti.

Po mojima bi one mogle preživjeti skoro svugdje, ako kod mene prežive. Možda neki uvjeti uzrokuju da propadnu, ali kod mene ne mogu biti gori.

Ako ih voluharice vole to im je kao krumpir. One zimi i jedu takve stvari.
Morate testirati. Pola u mrežu pocinčanu i u zemlju, a pola gomolja na zimovanje u kuću.
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
Marko345 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 13 Studeni 2016
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 14
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Marko345 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Studeni 2016 u 10:15
Hvala na savjetima i odgovorima, a koje boje su vaše alstroemerie? Meni su prekrasne sve :)
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Studeni 2016 u 14:00
Kao kod Moon.
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
Gordana102 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao


Pridružen: 06 Studeni 2010
Lokacija: Slatina
Status: Offline
Bodovi: 244
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje Gordana102 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Studeni 2016 u 16:18
Pozdrav Marko ,odlićno što ima još nekog iz Slatine- Ja imam 3 razlićite alszromerije,sve su posadjene van .Malo ih pokrijem zbog zime i to je sve.Ako imaš vremena možeš navratit do mene pa ih i vidjet .na visokoj još ima cvjet.
Na vrh
Marko345 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 13 Studeni 2016
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 14
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Marko345 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Studeni 2016 u 19:39
Originalno poslano od člana Gordana102 Gordana102 napisao:

Pozdrav Marko ,odlićno što ima još nekog iz Slatine- Ja imam 3 razlićite alszromerije,sve su posadjene van .Malo ih pokrijem zbog zime i to je sve.Ako imaš vremena možeš navratit do mene pa ih i vidjet .na visokoj još ima cvjet.


Predivno, Gospođo Gordana, volio bi ih vidjeti :) Koje boje imate? Sad sam baš znatiželjan. Postoji li neki način da se čujemo privatno preko ovog foruma? Ja sam novi član ovdje, a ne vidim opciju da vam pošaljem poruku na forumu.
Na vrh
Gordana102 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao


Pridružen: 06 Studeni 2010
Lokacija: Slatina
Status: Offline
Bodovi: 244
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Gordana102 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Studeni 2016 u 18:12
Imam nisku roza sa bjelim,roza obićna dalmatinska i jednu predivnu vrlo visoka meni cvjeta cjele godine crvena s narandjastim.ime neznam od niti jedne.
Na vrh
Celina View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 27 Svibanj 2019
Lokacija: Split
Status: Offline
Bodovi: 1
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Celina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Svibanj 2019 u 17:22
Ne mogu vjerovati!
Poštovani,
Već više godina tražim žutu alstroemeriu i nikako je ne mogu naći i sada sasvim slučajno naletim na sliku vaše kako lijepo cvijeta. Voljela bih da mi se javite makar bi to bilo čudo jer je slika iz 2008.! Valja pokušati.
Lijep pozdrav, Celina
Na vrh
Suzyyyy View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 26 Svibanj 2020
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 2
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Suzyyyy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Svibanj 2020 u 10:15
http://www.cvijet.info/slike_cvijeca/vrtno_cvijece/alstroemeria/91859.aspx -
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 21222324>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,344 sekundi.