Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Lukovice i gomolji
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Alstroemeria
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Alstroemeria

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 23456 24>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 1 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
stefkaja View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Travanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 3563
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje stefkaja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Siječanj 2010 u 22:11
Jel se alstomerije mogu saditi samo u jesen ili mogu i u proljeće..i ako posadim u proljeće dali će odmah tu godinu cvasti, ja mislim kupit u proljeće ako nije kasno za sadnju??
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
rain View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 09 Prosinac 2008
Status: Offline
Bodovi: 953
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rain Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Siječanj 2010 u 22:26
Hoya,jesam ja nekaj krivo shvatila,kaj si ti sijala alstromerie?Ako da,kak???
Kuća bez cvijeća i dlaka nije dom!
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Siječanj 2010 u 01:36
Baš je to jedan prekrasan cvijet. Dok ga čovjek ne vidi u živo ni ne zna njegovu ljepotu. Dobila sam ga od Hojčeke i jedna mi je od dražih biljaka. I mami sam dala i nema pojma što je dobila, a kako je veliki ljubitelj cvjeća jedva čekam reakciju na cvjetIM-Smiley.com.

Na žalost alstroemeria ovu godinu mi nije procvjetala i nije bila visoka, ne sjećam se kad sam je posadila, možda kasno. Pokrila sam je listovima kupusa da  zaštitim od hladnoće i zaštitila pocinčanom mrežom protiv voluharica. Jedva čekam proljećeIM-Smiley.com
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Siječanj 2010 u 08:02
Ja se isto strašno veselim proljeću da je opet dočekam. Moja dobivena od Hoye prošlo proljeće, odmah je u ljeti cvjetala i to u vazi. Poslušala sam savjet i posadila je direktno u zemlju, odredila joj počasno mjesto u mom dvorištu - nije mi čudno da je zovu divlja orhideja.
 
Samo mali podsjetnik na ljeto i moju prvu alstromeriju - Hoyinu naravno.
 
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Siječanj 2010 u 09:01
stefkaja, rain - one imaju rizome i kako je bergenija napisala, jako se brzo šire. Ja ih imam u vrtu na nekoliko mjesta, stalno ih dijelim i stalno ih imam previše. Lani sam ih slala mnogima od proljeća do kasne jeseni i mislim da im vrijeme presađivanja nije baš bitno. Smrcko i Triša su ih posadile u proljeće.
Treba ih staviti na sunčan položaj (što više sunca), ne traže puno zaljevanja, mogu rasti i u kamenu sa vrlo malo zemlje.
 
MKM (za nove: moja kraljica majka) ima ih u Dalmaciji u kamenom tlu iskopanoj rupici od 20×20 cm, a od tuda se razvije grm širine i do 1 m.
Usred kamenog zida buket cvijeća.
 
Za rosu samo podatak da smo krenuli sa jednim grumenom rizoma koji su par godina rasli na balkonu u široj vazi posađeni na 10-15 cm dubine.
Na vrh
stefkaja View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Travanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 3563
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje stefkaja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Siječanj 2010 u 09:10
Daj mi molim vas recite još dali ih i kod sebe mogu posaditi u zemlju ili moraju biti u tegli s obzirom na hladnoću i zimu??
Na vrh
bromelija View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
No.3 Najljepše orhideje2014

Pridružen: 09 Svibanj 2009
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3292
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bromelija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Siječanj 2010 u 09:18
stefkaja slobodno u zemlju, naravo kada zatopli
Na vrh
rose View Drop Down
*Moderator Foruma
*Moderator Foruma
Avatar
Moderatorica

Pridružen: 16 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 5598
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Siječanj 2010 u 12:09
triša prekrasna ti je alstromeria
Na vrh
nichll =) View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 28 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 718
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nichll =) Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Siječanj 2010 u 13:07
zanimljiva biljka...nisam se još sreala sa njom....no mislim da ćemo se morati pobliže upoznati...
Na vrh
primorka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 769
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje primorka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Siječanj 2010 u 09:25
Ni ja do sada nisam vidjela uživo tu biljčicu, a prekrasna je.
Hoya imaš li možda možda koju i za mene?
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Siječanj 2010 u 10:12
Draga prvi puta kad dođeš na kavu ima i kod mene, preživjele su, tako sam sretna, samo sa jučer pošišala nadzemne smrznute djelove i bidim već baca mladice.
 
Mogu ti poslat i poštom, ali nekako se nadam da ćemo se vidjeti prije proljeća.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
primorka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 769
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje primorka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Siječanj 2010 u 12:14
Baš mi je drago da su ti preživjele.
Molim te, onda mi sačuvaj jednu.
 
Naravno da mi nećeš slati poštom nego ćemo se lijepo vidjeti i popiti kavicu.  
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Siječanj 2010 u 21:19
Primorka, neka Triša čuva svoje dok se ne rašire. Pošalji mi adresu na PP.
Na vrh
lili42 View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 26 Veljača 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 71
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lili42 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Siječanj 2010 u 10:12
Hoja vidim da znaš puno o alstromeriji ,znaš možda gdje se u zg mogu nabaviti lukovice ili sjeme 
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Siječanj 2010 u 10:32
Mislim da ih ima u svim većim trgovačkim centrima.
Na vrh
anči39 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 3042
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anči39 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Rujan 2010 u 22:24
Hoya stvarno ti je predivna alstromerija ,prava ljepotica smile55
"pravi prijatelj je ona osoba koja te drži za ruke i dodiruje tvoje srce!"
Na vrh
frida View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Rujan 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje frida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Rujan 2010 u 00:13
 Moje upoznavanje s tim prekrasnim cvijetom bilo je jedne svibanjske subote...krizma moje kćeri...ja spremala ručak za obitelj koja se okupila, a svi na misi...taman završim ručak, na brzinu se obučem i trk u crkvu...u gradu poželim kupiti cvijeće kćeri kad je dočekam na izlasku iz crkve...prođem preko pijace i tražim nešto lijepo...kad sam ugledala kod jedne bakice taj buket toliko mi se svidio da sam rekla " e to je to, baš za ovu priliku"...evo to je taj buket


...od tad mi je alstromeria tako poseban cvijet, nježan, drag, budi lijepa sjećanja....
...a nemam niti jednu u vrtu Cry
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Rujan 2010 u 07:37
Anči, frida.
Na izgled nježan i osjetljiv cvijet! A buket rezanih traje i po dva tjedna.
Da li ja imam takvu sreću ili živim na takvom mjestu (a nebi rekla da je tako jer vidim da mnoge forumašice već uživaju u njihovom cvijetu), ali njima posvetim toliko malo okopavanja, jednom tjedno obilno zaljevanje u vrijeme žege, dohranjivanja - tek toliko i kako kada ...
 
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Rujan 2010 u 09:36
Prekrasan buket, prekrasan cvijet. Već su mi se vrtili kotačići da žicam Hoyu za jednu rizomu.... a onda se upitah: a kud bi ju stavila? Ima sunc al' je tamo kesten,lovor, bršljan...
A  na jedinom zidu na kojem, odnosno uz koji ,nema tih "otrova" već imam bugicu, pa jorgovan a moram i preseliti Korijenkine ljiljane koji pod hladom lješnjaka samo listaju!
Tako ostajem samo na divljenju vašim.....Big%20smile
Ali ako bugica Dead Hoya javim se!Wink
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Rujan 2010 u 09:48
Wink
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 23456 24>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,266 sekundi.