Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Grmlje
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Viburnum carlesii-aurora
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Viburnum carlesii-aurora

 Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
ruža View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 08 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 119
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ruža Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Viburnum carlesii-aurora
    Objavljeno: 08 Svibanj 2007 u 00:31

Confused   pomoć-može li prezimiti vani.do koje temperature(jaka bura), kako se obrezule, je li zimzelena--sve o toj meni NEPOZNATOJ biljci??? dobila sam ju , neznam staviti sliku-još ne cvate, anema ni pupoljke iako piše da cvate u maju,-- izgleda dosta jadno.

Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Donata View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2260
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Donata Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Svibanj 2007 u 19:25

The Plant Finder's Encyclopedia

Viburnum carlesii 'Aurora'

also known as Viburnum carlesii 'Donard Pink' - Carles' viburnum

This makes a good rounded bush. The shape is pleasing at all seasons, especially attractive in spring when the emergent foliage is briefly copppery. Before the flowers open the clusters show as highly ornamental rose coloured buds, so richly coloured that from a distance they looks like flowers. The flowers come from April onwards and are blush pink and carry a pleasing strong clove fragrance. The leaves are a pleasing light to mid-green shade and generally take on red autumnal tints. The plant is valued for its fragrance and worth planting alongside a path or close to the house.

height                         visina
2.50m
spread                        širina
2.50 m
hardiness                   uzgojiti - srednje teško            
half hardy
conditions                 uvijeti
Dry Sun%20to%20Part%20shade Sun%20to%20Part%20shade                vlažno, sunce i polusjena..

Viburnum carlesii 'Aurora'
Syn.: Viburnum carlesii '
< name="sel" ="/plant-encyclopedia/plantdb.php?plant=3626" method="post" ="return validate()">
Home,%20Berkshire,%2014%20April


This plant is included on the CD version of the encyclopaedia

Plant Type: Deciduous shrub    bjelogorični grm
Family: Caprifoliaceae
Missouri Native: No
Native Range: None
Height: 4 to 6 feet               2,5 m
Spread: 4 to 6 feet              2,5 m
Bloom Time: March - April   Bloom Data
Bloom Color: White
Sun: Full sun to part shade   puno sunce ili djelomična sjena

Evo našla nešto na internetu ako će ti pomoći...Nešto sam i prevela...

Prune immediately after flowering since flower buds form in summer for the following year. -znaći podrezati odmah poslije cvjetanja
sada se malo ti igraj riječnikom...Wink

Na vrh
ruža View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 08 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 119
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ruža Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Svibanj 2007 u 20:40
riječnik imam a tebi punoooo hvala na informacijama- tražila na netu, valjda nisam naletila na pravu adresuConfused.
hvalaHug
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Svibanj 2007 u 21:22
Jel to ista biljka,meni se čini da jeWink
Ja sam je ovo proljeće kupila i rekli mi u rasadniku ,ko što Donata veli,da je kad ocvate porežem.Vele da može biti lončanica a i vani ako se zasadi poveće drvo izraste.Urednim obrezivanjem grm.
Na vrh
ruža View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 08 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 119
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ruža Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Svibanj 2007 u 23:13
mislim da je takva, samo što nema sjajne listove i još nije procvjetala-šmrc- sumljam da hoće.   a koje je ono predivno, ljubičasto cvijeće u pozadini?? 
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Svibanj 2007 u 20:58
U pozadini je Phlox,krasna puzava kamenjarka koja cvate u proljeće.Ima ih više boja.
Na vrh
ruža View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 08 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 119
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ruža Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Svibanj 2007 u 21:09
da barem imam toliko mjesta, koliko bi htjela cvijeća zasaditi!!!!!!!!!!
tek 2 male gredice i par lončanica( malena okućnica). a tu je moj pas-štetočina- koji mi je pola toga povadio i sažvakao!!!!
i dalje se trudim, to malo betona učiniti cvijetnom oazom!!!!
Na vrh
angi View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 02 Travanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1139
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje angi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Svibanj 2007 u 21:13
još k tome dodaj viseće lončanice i ove stalke na ''katove',
 
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Svibanj 2007 u 21:13
E zato ti je taj phlox zahvalan,kod mene se razvuko i po betonuBig%20smile(ima negdje na slikama di je dvorište).Ja ga režem kad mi previše naraste,a i u lončanicama može biti.Šta ćeš višeTongue
Na vrh
Fatka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 24 Srpanj 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 829
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fatka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Listopad 2007 u 22:10
Cvijeta u maju.Ima napasnika, biljne vasi se pojavljuju za vrijeme  cvijetanja.
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Prosinac 2007 u 09:42
Fatka,na čemu se pojave te uši?
Na vrh
Cimicifuga View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt 2017

Pridružen: 11 Studeni 2009
Lokacija: Velika Gorica
Status: Offline
Bodovi: 5167
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cimicifuga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Travanj 2011 u 19:05

Kod mene udikovina Viburnum carlesii "Aurora" upravo odcvjetava i pomalo nestaje opojni miris njenih cvijetova.



Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Prosinac 2012 u 23:19
Ima lijepi cvijet, drugačiji od bijelog viburnuma pa ću staviti sliku sa neta, nije moja ni biljka ni ova slika. Kako nema slika, stavljam..
slika
 
 
 
 
Ovo je lišće u jesen
 
slika
 
 
 
 
 
 
 
 
Rijeka

Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Prosinac 2012 u 23:21
Mira danas samo idem za vama i divim se ljepotama koje otkrivate danas!!!!!
Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Prosinac 2012 u 00:31
Hvala admine, volim malo šetati našim forumom i učiti, naći nešto novo i zaboravljeno.
To se iskupljujem ...SmileWink
Rijeka

Na vrh
mimar View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 01 Veljača 2008
Lokacija: Srbija
Status: Offline
Bodovi: 2123
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mimar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Travanj 2014 u 10:11
Jedan sa malo nežnijim cvetovima i još nežnijim posetiocem Smile






Osecanje vremena zavisi od intenziteta zivljenja;jedan sadrzajan dan duzi je u secanju od prazne godine i ,sigurno,vredniji od nje
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,219 sekundi.