Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sobne cvjetajuće biljke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Streptokarpela - Streptocarpella saxorum
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Streptokarpela - Streptocarpella saxorum

 Odgovori Odgovori Stranica  123 11>
Korisnik
Poruka
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Streptokarpela - Streptocarpella saxorum
    Objavljeno: 22 Travanj 2008 u 21:54
 
I evo napokon sam saznao ime ovog predivnog plavog cudovista... :o))
 
 
 
 
 
 
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
iris View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4502
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje iris Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Travanj 2008 u 21:55
stvarno je predivno to čudovište Tongue


ako netko zna francuski evo i članak o njemu :

http://nature.jardin.free.fr/1104/streptocarpus_saxorum.html

LOL


Na vrh
Plantlover View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 02 Siječanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 544
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Plantlover Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Travanj 2008 u 22:32
Stvarno je prekrasan,sad sam tek po nazivu skuzio da je to ta biljka.Imam neku knjigu u kojoj pise o njoj pa ako hoces ima informacija.Vidio sam da se lako razmnozava reznicama pa kao moze meni jedna...Embarrassed
Na vrh
dada View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 69
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dada Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Travanj 2008 u 10:44
a ludilo! !!!! jako mi se svidja! al neznam nista o tom "cudovistu" a neznam ni francuski.
di se moze nabaviti? kako se njeguje? jel moze na juznu stranu balkona?
Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Travanj 2008 u 11:58
plantlover kad si se već ponudio ajde nam napiši podatke o ovoj novoj biljci, please
Na vrh
Plantlover View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 02 Siječanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 544
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Plantlover Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Travanj 2008 u 14:24
Evo citiram tekst iz knjige Moje sobno bilje:Novi krizanci(knjiga je 1990.g)
"Streptokarpelu krase sve najbolje osobine koje se mogu ocekivati od jedne loncanice-rsate snazno poput korova,njene se reznice brzo i jednostavno zakorjenjuju poput ostruznjaka(Plectrantus) ili trakeskancije(Tradescantia),stetocine je gotovo nikada ne napadaju,a osim toga lijepo i bogato cvjeta."...
Latinski nazivi su Streptocarpella saxorum i S.Caulescens.
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Travanj 2008 u 16:54
Imala sam je jedne godine i rekli su mi u rasadniku da nije baš za direktno sunce.Admine gdje je kod tebe preko ljeta? Ja sam je,naravno,držala ispred ulaza u hladovini.
Na vrh
bergenia View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 17 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 2776
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bergenia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Travanj 2008 u 17:31
Ja imam ovu biljke ali ju držim u kuhinji kraj prozora. Lijepa je ali nisam znala da ju mogu staviti van! Svašta ću ja doznati s vama!
Na vrh
Plantlover View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 02 Siječanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 544
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Plantlover Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Travanj 2008 u 20:56
Je li tko voljan da mi daruje malecku reznicu?smile68
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Travanj 2008 u 23:13
Bergenia,ja sam nju i kupila kao biljku za van.Eto ja nisam znala da lijepo uspjeva i u kući,stvarno svašta naučimoWink
Plantek,ja bi ali je nemamErmm
Na vrh
andrea01 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 5238
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje andrea01 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Travanj 2008 u 23:45
Moja je još jako malena da bih je dijelila plant!
Kad se razgrana dogovorimo se, ako je već ranije ne nabaviš!

Kaj da napravim sa svojom? Ima u visini 4 dijela otkud joj rastu listići, vrh joj nisam zakidala još, a posađena je u teglici velićine u kakvoj prodavaju petunije. Dali je možda prevelika teglica? Dali da joj potkratim vrh? Voljela bih da se razgrana kao i na onoj prvoj slici. Jeli će uspjeti toliko narasti ove godine?
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Travanj 2008 u 14:28
otkini joj vrh, da se bolje razgrana... a posuda neka bude velicine 20-25. moram viditi kolika je velicina u kojoj je posadita
Na vrh
Lavandablue View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 25 Travanj 2008
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 601
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lavandablue Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Travanj 2008 u 05:21
Na vrh
Donata View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2260
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Donata Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Travanj 2008 u 20:07
Znači to je to...Prekrasna biljčica....smile64 STREPTOKARPELA
možda bude koja i u Filip i Jakovu...smile186
Na vrh
andrea01 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 5238
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje andrea01 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Travanj 2008 u 23:27
Originalno poslano od člana administrator administrator napisao:

otkini joj vrh, da se bolje razgrana... a posuda neka bude velicine 20-25. moram viditi kolika je velicina u kojoj je posadita

A otkinuti vrh jeli bi mogla zapiknuti u zemlju da se i on razraste ili...?Cry
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Travanj 2008 u 13:38
Postoji mogucnost, probaj mislim da ces uspiti jer vrlo je laka  za razmnozavanje
Na vrh
Šeflera View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Lokacija: Stankovo
Status: Offline
Bodovi: 2274
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Šeflera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Rujan 2008 u 15:09
Kako sam ovu biljčicu dobila proljetos od admina , na jednoj od kavica, ne znajuči ni kak se zove ni kam treba s njom. admin je samo napomenuo da je biljka za van (u tegli), a prek zime unutra. A naravno da sam tek sad otkrila ovaj post. smile42
Meni se nalazi na natkrivenoj terasi. Popodne ju sunce jednim djelom fino prži i dapaće, mala ide prema suncu tak da ju treba okretati. No ja to ne radim jer mi se teglica zaglavila u kanti. Confused Tak da bum ju tek kad zahladi ščupala.
Sad ima dosta mahunica u kojima bi trebalo biti sjeme, ali sve su prazne! Ili to tak treba biti?
Još nije dovoljno velika za reznice, ali ak su to sjemenke rado bum poslala ko hoće!

Na vrh
andrea01 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 5238
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje andrea01 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Rujan 2008 u 16:07
Moja je pola dana u hladu, a pola na suncu. Ali, nije cvjetala Cry!
Otkinute vrhove sam zapiknula u teglicu i lijepo su se primili i sad baš lijepo izgleda! Wink
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Rujan 2008 u 09:19
Originalno poslano od člana Šeflera Šeflera napisao:

Kako sam ovu biljčicu dobila proljetos od admina , na jednoj od kavica, ne znajuči ni kak se zove ni kam treba s njom. admin je samo napomenuo da je biljka za van (u tegli), a prek zime unutra. A naravno da sam tek sad otkrila ovaj post. smile42
Meni se nalazi na natkrivenoj terasi. Popodne ju sunce jednim djelom fino prži i dapaće, mala ide prema suncu tak da ju treba okretati. No ja to ne radim jer mi se teglica zaglavila u kanti. Confused Tak da bum ju tek kad zahladi ščupala.
Sad ima dosta mahunica u kojima bi trebalo biti sjeme, ali sve su prazne! Ili to tak treba biti?
Još nije dovoljno velika za reznice, ali ak su to sjemenke rado bum poslala ko hoće!

 
Prelijepa biljka!!!
Šeflera, ako budeš imala sjemenja to  jest viška sjemena, daj me zapiši....
smile143
Na vrh
andrea01 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 5238
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje andrea01 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Rujan 2008 u 10:42
Proljeće, lakše i brže dobiješ biljkicu sa grančicom, a tako se lako prima! Wink
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123 11>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,227 sekundi.