Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sobne cvjetajuće biljke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Streptokarpela - Streptocarpella saxorum
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Streptokarpela - Streptocarpella saxorum

 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 11>
Korisnik
Poruka
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Svibanj 2010 u 22:09
Srećom sam zavirila opet u ovu temu i shvatila da mi moja plava ljubimica nije na dobrom mjestu. Visi na balkonu, gdje je sunce cjeli dan, ali kako je više od 10 dana bilo oblačno i padala kiša, nije se desilo ništa, sada me dva dana nije bilo, a sutra je selim u polusjenu, još uvijek izgleda sjajno.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Listopad 2010 u 10:59
Dakle iz svega napred rečenog shvatila sam da ovu prekrasnu biljku moram pospremiti unutra i da će me iduće godine opet razveseliti svojim predivnim plavetnilom. Doduše ona još uvijek cvate nešto skromnijom cvatnjom, ali i dalje je lijepa.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Listopad 2010 u 11:37
Poučena prošlogodišnjim iskustvom kad mi se streptokapela smrzla na stubištu jer su danima vani bile niske temperature ove godine spremljena je u stan i za sada još uvijek lijepo cvjeta.
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Studeni 2010 u 11:13
Evo što se dogodi desetak dana nakon što sam moju streptokarpu unijela iz vana u kuću na teperaturu od cca 23 stupnja, a možda je greška u tome što je na previše svjetlom mjestu, obzirom da vani voli polusjenu......
 
većina cvjetova je otpala
 
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Lora View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 21 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 4104
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lora Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Studeni 2010 u 22:56
Temperatura je malo previsoka, bilo bi bolje ako ju možeš smjestiti na manju temperaturu.
Cvijeće otpada upravo zbog promjene koju je doživjela unosom u kuću.
Pokušaj prskati lišće jer joj fali vlage i pazi da ne bude suha.
Svijetlo joj neće smetati, bitno da nema direktnog sunca.

Rijeka

Prijatelji su kao dragulji, samo pravi traju vječn
Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Studeni 2010 u 06:46
Trisa, bila ti je krasna!  Tako puna!
Ja mislim da bi bilo najbolje da je sada malo orezes i das joj vremena da se malo odmori. Kad se omladi, bit ce opet lijepa, a orezano mozes zakorjeniti.
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Studeni 2010 u 09:39
Da li je ovo streptocarpella ?
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Studeni 2010 u 10:27

Hvala na savjetima, orezat ću je svakako.

Lora, znaš uvijek onaj moj problem - želim gledati u biljke, a ne ih spremiti negdje da ih ne vidim, ali možda ću ipak morati.
 
Milice na žalost ne znam koja je biljka, ali streptocarpela sigurno nije.
 
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Studeni 2010 u 11:12
milice7, ova biljka ti se zove kohleria.
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Studeni 2010 u 11:17
Hvala na odgovoru. Vidjela sam  sada da ima više boja ove biljke pa ako netko ima drugu boju možemo se mijenjati.
Na vrh
anči39 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 3042
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anči39 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Kolovoz 2011 u 23:11
 
Koliko sam pročitala shvatila sam da bi joj vrhove trebalo odrezati da bi se biljka lijepo razgranala  i zgusnila .
Mojoj nekako strši jedna grana Confused i tu i tamo koji cvijet .
Sve nešto rijetko Stern%20Smile
"pravi prijatelj je ona osoba koja te drži za ruke i dodiruje tvoje srce!"
Na vrh
kamenjar View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2011
Lokacija: Vir
Status: Offline
Bodovi: 3340
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamenjar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Studeni 2011 u 09:36
Originalno poslano od člana Plantlover Plantlover napisao:

Evo citiram tekst iz knjige Moje sobno bilje:Novi krizanci(knjiga je 1990.g)
"Streptokarpelu krase sve najbolje osobine koje se mogu ocekivati od jedne loncanice-rsate snazno poput korova,njene se reznice brzo i jednostavno zakorjenjuju poput ostruznjaka(Plectrantus) ili trakeskancije(Tradescantia),stetocine je gotovo nikada ne napadaju,a osim toga lijepo i bogato cvjeta."...
Latinski nazivi su Streptocarpella saxorum i S.Caulescens.
 
inače mi svaka biljka napreduje al baš ova nad kojom strepim ni da se pomakne..imam mali pelcer ma nema više od 2 cm stoji kako sam je i dobila..a baš ova biljka mi je među najlipšima i po svaku cijenu je želim sačuvat ..
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Studeni 2011 u 12:46
ne brini,draga kamenjar, kada krene raste brzo, a i kod mene će u proljeće biti pelceraSmile  ili da je možda sada orežem, što misliti vi koji je dulje imate? Možda bi se proljetnim orezivanjem odgodilo cvjetanje?
Na vrh
kamenjar View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2011
Lokacija: Vir
Status: Offline
Bodovi: 3340
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamenjar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Studeni 2011 u 20:38
hvala ti sara ,iskreno se nadam da će krenit
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Studeni 2011 u 14:43
ovako izgleda moja streptokarpela danas, nema baš neki lijepi oblik:
 
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Studeni 2011 u 18:21
u proljece ju kad malo  zatopli i pocme kretati sa novim izdancima, pokrati i oblikuj da dobije lijepšu formu
Na vrh
antonija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2010
Lokacija: župa dubrovačka
Status: Offline
Bodovi: 5001
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antonija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Studeni 2011 u 22:57
Sara, moja ima jedan mali cvijetić! pustila je i još jednu mladicu iz zemlje.
jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.

Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Studeni 2011 u 10:08
baš mi je drago antonija, vidjet ćeš kad krene, nezaustavljivo raste i cvjeta!
Na vrh
kamenjar View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2011
Lokacija: Vir
Status: Offline
Bodovi: 3340
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamenjar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Studeni 2011 u 14:47
ti nju saro držiš u kući ,jeli? baaš je lijepa ,istina da je malo razbacala se al kad je malo ošišaš ima da bude prava ljepotica..fasciniraju me njeni listići,kod mene su to dva mala listića al svejedno meni draga kao da je veliki grm
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Studeni 2011 u 16:55
moja biljka je malo razbašurena jer sam je reckala za pelcere koje sam poklanjala...ništa to meni ne smeta jer je prekrasno i dugo cvala...držim ju u dnevnoj sobi u kojoj je isključen radijator (zbog cvijeća) i koja se zagrijava prijenosom topline iz blagovaonice, tako da je temp. oko 18C.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 11>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,391 sekundi.