Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sobne cvjetajuće biljke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Streptokarpela - Streptocarpella saxorum
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Streptokarpela - Streptocarpella saxorum

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 23456 11>
Korisnik
Poruka
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Prosinac 2011 u 15:04


Uploaded with ImageShack.us

Ovo su moje streptokarpelice, dobivene na Ivaničkoj kavi, i jako bi voljela znati tko ih je donio na kavu kao višak svojih biljčica!!!
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Lovro View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Rujan 2010
Lokacija: Varaždin
Status: Offline
Bodovi: 4174
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lovro Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Prosinac 2011 u 15:59
Free, ako se ne varam, od domaćice,Bigmame,su!
Varaždin, stari moj grad!
Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Prosinac 2011 u 16:28
Uz malo njege, bit ce one super. Nemoj nikako previse zalijevati, niti pustati da ti stoji voda u podlosku. Uvijek zasusi prije slijedeceg zalijevanja, i cim jos malo narastu, pinciraj vrhove, da ti se razgranaju novim zdravim listovima.
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Prosinac 2011 u 10:02
Lovro, imam i od Bigi!!  Ali pričala sam ti da sam doma našla u prtljažniku cijeli svežanj grančica a ja ih, časna riječ. nisam vidjela u Ivaniću, inaće nebi žicala bigi njezine!!

Nina, hvala na uputstvima za njegu!!
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
Lovro View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Rujan 2010
Lokacija: Varaždin
Status: Offline
Bodovi: 4174
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lovro Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Prosinac 2011 u 10:04
A je????
Onda bude koja i za mene?????
Moja majušna se nij primila!!!!Cry
Varaždin, stari moj grad!
Na vrh
antonija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2010
Lokacija: župa dubrovačka
Status: Offline
Bodovi: 5001
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antonija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Prosinac 2011 u 11:10
meni je sara, kad sam bila kod nje, dala posađeni. fino je počeo rasti i izbacio je jednu grančicu iz zemlje, pored one postojeće. cvijetao mi je jednim prekrasnim cvijetićem, biti će ih još. obožavam ga!
jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.

Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Prosinac 2011 u 11:13
Originalno poslano od člana Lovro Lovro napisao:

A je????
Onda bude koja i za mene?????
Moja majušna se nij primila!!!!Cry


lovrek, bu za razmjenu, čuvaj sjemenkice "tikvica na štapu"!!

Dobile si i Mali kaktus i Anaida!! Pa znaš da ja volim dijeliti biljčice!!
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
kamenjar View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2011
Lokacija: Vir
Status: Offline
Bodovi: 3340
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamenjar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Prosinac 2011 u 09:56
Originalno poslano od člana nbjelovu nbjelovu napisao:

Uz malo njege, bit ce one super. Nemoj nikako previse zalijevati, niti pustati da ti stoji voda u podlosku. Uvijek zasusi prije slijedeceg zalijevanja, i cim jos malo narastu, pinciraj vrhove, da ti se razgranaju novim zdravim listovima.

moja je još manja nego ova gore na slikama ,al jutros vidim da pušta jedan listić..znači ja nju uskoro kad pusti još koji listić smijem pincirat da se razgrana ..
Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Prosinac 2011 u 18:44

Kamenjar, kod nje ti je najbolje posaditi u malo siru posudicu, i odsijecati vrhove cim mozes otkinuti 2-3 cm, a da ti u zemlji ostane isto tako oko 3 cm biljke. Onda te vrhove zabadas u zemlju pored, a oni koje si pincirala se razgranavaju, tako se moze za dva mjeseca dobiti krasan mali grm.

OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
kamenjar View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2011
Lokacija: Vir
Status: Offline
Bodovi: 3340
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamenjar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Prosinac 2011 u 19:59
pametan savjet ,puno ti hvala nbjelovu..tamo inače ja radim sa tradenscantijama ,ćim malo poraste ja je pinciram i posadim u istu teglicu...moja streptokarpela je bebica u jako maloj teglici,u rano proljeće ću učinit kao što kažeš ....
Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Prosinac 2011 u 15:26
Upravo tako kao sa tradescantiama!
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Ožujak 2012 u 10:08
Nina, molim te, kada one počinju sa cvatnjom?
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
antonija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2010
Lokacija: župa dubrovačka
Status: Offline
Bodovi: 5001
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antonija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Ožujak 2012 u 11:13
moja se malo izdužila, tako mi ju je žao pincirati.
jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.

Na vrh
kamenjar View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2011
Lokacija: Vir
Status: Offline
Bodovi: 3340
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamenjar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Ožujak 2012 u 23:29
moja jos uvjek zivotari,ni tamo ni vamo..mrtvica mala,ako tko od vas je vidi negdje u centru nek mi javi,zelim je imat ,predivna mi je biljka 
pas je jedino živo biće koje te voli više od samoga sebe ...



Vir
Na vrh
anabistrica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
4. Najljepši vrt - prijatelj životinja

Pridružen: 09 Studeni 2011
Lokacija: Marija Bistrica
Status: Offline
Bodovi: 4011
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anabistrica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Ožujak 2012 u 22:29
Dobila sam i ja lijepu malu streptokarpelicu jučer od Sare pa sam tu potražila kak izgleda i naputke za njegu. Prekrasna je. Mislim da će joj biti lijepo na starom ormaru na verandi koja je na južnoj strani pa ima puno svjetla ali nema sunca. Nadam se da će lijepo cvasti. Sara, baš si me razveselila i s njom i s tradeskancijama. smile79
Lepe ti je Zagorje zelene
Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Srpanj 2012 u 15:11
A mene je sram staviti slikicu svoje, jer sam je skoro uništila !! Kao i ahimentes i Jagodin streprokarpus  Prerano sam ih iznijela i vjetar je ofrljio sve listiće, a sada se jako trudi da popravi kaj sam ja s......!! 
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Srpanj 2012 u 09:43
Krenula cvatnja, predivna je.
 
Uploaded with ImageShack.us
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Srpanj 2012 u 14:24
Ja svojoj, kak sad izgleda, kak da je bila na kemoterapiji,cvetiće nebum mogdar ni vidjela !!
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Kolovoz 2012 u 05:39
Free, streptocarpella nekad propadne u svega nekoliko dana, istrune odozdo. Kad to krene, najbolje je otkinuti zdrave vrske i popikati ih u svjezu zemlju, jako se brzo zakorijene.
 
A ako ne trune, nego je samo ostecenog lista, najbolje je pincirati, iako onda izgleda jos gore, vrlo brzo se obnovi. Inace se od jedne male grancice moze za nepuna dva mjeseca napraviti sladak mali grm, jako brzo raste i grana se i jako voli pinciranje.
Moje je iskustvo da mora biti u laganoj zemlji, zato ja u nju uvijek stavim dosta perlita.
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Kolovoz 2012 u 13:58
Lako je vama govorit o zakidanju vrhova i pravljenju grmića !!!!  Kad su vam ovako krasne !!  A kak da ja napravim grmić i otkinem vrhove, več je mjesecima ovakva !!



Uploaded with ImageShack.us

Samo se vi smijte, al mi od ovoga napravite grmić !!!!
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 23456 11>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,281 sekundi.