Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sobne cvjetajuće biljke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Streptokarpela - Streptocarpella saxorum
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Streptokarpela - Streptocarpella saxorum

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 34567 11>
Korisnik
Poruka
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Kolovoz 2012 u 14:00
Dobro, nije sve baš tako crno, imam i jednu puno ljepšu !!



Uploaded with ImageShack.us
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Listopad 2012 u 14:09


Uploaded with ImageShack.us

Tko čeka taj dočeka !!! Punih godinu dana čekam ovaj malecki plavi pupoljčić, a sada još malo čekanja da se zaplavi !!!
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
makk View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 1162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje makk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Listopad 2012 u 14:54
Ovaj neumorno cvjeta. Moje iskustvo je pokazalo da ga ne treba često zalijevati.

Streptocarpus saxorum
     (")
    (\|/)
   __L_
   \___/http://cvjetnaoaza.blogspot.com
Na vrh
irenaidani View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 19 Siječanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 817
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje irenaidani Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Listopad 2012 u 15:26
lijepa biljcica Clap
Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Listopad 2012 u 17:19
Zadnjih par godina streptokapela je obavezno na mom balkonu. Obožavam ovaj cvjetak. Trenutno izgleda ovako i baš mi je žao što će uskoro doći hladni dani.

Osijek prelijepi grad na Dravi
Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Listopad 2012 u 11:38
Lana, smile94  !!   Mojoj treba barem 14 godina da postane upola velika kao tvoja !!!
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
Ksan View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 29 Siječanj 2012
Lokacija: Baranja
Status: Offline
Bodovi: 1303
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ksan Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Listopad 2012 u 12:27
Moja nije uspjela ni cvjetati ove godine, očito sam i nju pokušala ubiti s previše vode ali na svu sreću nije se dala  smile127
''Nema ljepše nade od one što je nikla iz tuge i nema ljepših snova od onih što ih rađa bol.'' - IVAN CANKAR
Na vrh
makk View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 1162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje makk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Listopad 2012 u 22:07
Lana zbilja je lijep (kod mene je muškog roda-Streptocarpus). Ja sam svoj orezivala nekoliko puta.
Sad imam i bijeli, ali tek 10-tak dana, pa sumljam da će ove godine procvjetati.
Free, ma kakvih 14 godina. Sljedeće godine će ti biti kao naši, samo smanji zalijevanje.
     (")
    (\|/)
   __L_
   \___/http://cvjetnaoaza.blogspot.com
Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Listopad 2012 u 14:33
Originalno poslano od člana Free Free napisao:

Lana, smile94  !!   Mojoj treba barem 14 godina da postane upola velika kao tvoja !!!


Free ma kakve godine Tongue, ova je posađena u travnju ove godine, i za svega nekoliko mjeseci narasla ovolika. Cijelo ljeto je u cvatu, a i sada je prepuna cvjetova. Svake godine je ponovno u proljeće sadim jer nemam uvjete gdje bi ju sačuvala preko zime.
Osijek prelijepi grad na Dravi
Na vrh
dadinica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Travanj 2012
Lokacija: Baranja
Status: Offline
Bodovi: 5177
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dadinica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Listopad 2012 u 16:08
Moja bebica, dar od Nine, je trenutno u kuhinjskom prozoru (istočna strana) u visećoj košarici.
Listići su joj krasni, čvrsti i nakon pinciranja iz pazušica joj tjeraju novi izbojci. Samo... hoće li joj tu biti dobro i na zimu?
Pozdravi iz Baranje!
Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Listopad 2012 u 14:10
OK, smanjujem zalijevanje, pinciram vrhove bez milosti i smještam je u harem !!smile211
Dobro de, nisam nezahvalna, barem mi je preživjela i dala jedan cvjetak !! A vidim tu na slici i jedan još manji pupoljčić, u teglici ga nisam ni vidjela !smile94



Uploaded with ImageShack.us
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Listopad 2012 u 18:49
vau, lana, krasan primjerak...a i tvoj je slatkić, Free, bit će ljepši na godinu...
potvrđujem činjenicu da ne voli previše vlage pa zato pazite po zimi da ne pretjerate sa zalijevanjemWink.
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Prosinac 2012 u 13:16
Jako pazim Saro na zalijevanje, da ne pretjeram !! Hvala na upozorenju !

48jrsgtxf39i8ff4xlee.jpg

 Al sada imam drugo pitanjce za tebe Saro : jel ove grančice koje su dosta narasle,  mogu i sada pokušati zakorjeniti ! Naime, kako im sada tu paše i lijepo su narasle, probala bi bocnuti u ovu teglu par vršnih grančica da ispunim teglicu !! Bi bilo pametno to sada raditi ! Pa vidiš da moje streptorakpelice rastu zimi, ljeti miruju !! 
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
Belina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 26 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3901
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Belina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Prosinac 2012 u 18:59
Originalno poslano od člana nbjelovu nbjelovu napisao:

Krenula cvatnja, predivna je.
 
Prekrasna,plava ljepotica,u proljeće idem u potragu,moram je imati,tako lijepa i nježna,a plavuša!Clap
 
 
"Mića rožica" sa otoka Krka - Omišalj
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Prosinac 2012 u 07:49
...draga Free i ja sam primijetila zimski rast na mojem primjerku, naročito ako ima dosta svjetla...a kaj se tiče zimskog razmnožavanja reznicom...koka, možeš pokušati, naglasak na pokušati, hehe...s obzirom na godišnje doba šanse nisu baš velike pa bi,  po meni, bilo šteta rezati vrhove koji tako lijepo izgledaju u ovo doba..nakon proljetnog orezivanja vrhova, biljka se brzo i lijepo popuniSmile...no, ti napravi kak hoćeš, a sigurna sam da ćeš bar jedan vrhić odrezati i upiknuti da probašLOL, ali onda svakako stavi pod vrećicuWink...
pozdrav koka
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
makk View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 1162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje makk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Prosinac 2012 u 13:48
Pelcer se ne mora posaditi odmah u zemlju. Može se ožiliti i u vodi (ja sam svoje sve tako razmnožila).
Free, ja na tvom mjestu ne bi dirala tu biljku, jer je još jako mala i grančice su mlade. Šanse da ih sad ožiliš su jako male.
     (")
    (\|/)
   __L_
   \___/http://cvjetnaoaza.blogspot.com
Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Prosinac 2012 u 14:02
Mak i ja sam ožilila u vodi mlade biljčice od one koju sam dobila na poklon od tebe!Moja ne cvjeta  od proljeća nikako,ne znam šta joj je, a raste li raste..
Jupiiiiiiiiiii
Na vrh
makk View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 1162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje makk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Prosinac 2012 u 14:10
Alisa nemoj je često zalijevati. Prije zalijevanja pusti da se zemlja potpuno osuši.
     (")
    (\|/)
   __L_
   \___/http://cvjetnaoaza.blogspot.com
Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Prosinac 2012 u 15:02
Originalno poslano od člana makk makk napisao:

Alisa nemoj je često zalijevati. Prije zalijevanja pusti da se zemlja potpuno osuši.

Pa skroz sam je slabo i zalijevala,ja pomislila problem je u manjku vode.Počela sam jače da je zalijevam,ipak ću prestati  da je ne ubijem.HvalaSmile
Jupiiiiiiiiiii
Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Prosinac 2012 u 12:56
Originalno poslano od člana Retriver Sara Retriver Sara napisao:

...draga Free i ja sam primijetila zimski rast na mojem primjerku, naročito ako ima dosta svjetla...a kaj se tiče zimskog razmnožavanja reznicom...koka, možeš pokušati, naglasak na pokušati, hehe...s obzirom na godišnje doba šanse nisu baš velike pa bi,  po meni, bilo šteta rezati vrhove koji tako lijepo izgledaju u ovo doba..nakon proljetnog orezivanja vrhova, biljka se brzo i lijepo popuniSmile...no, ti napravi kak hoćeš, a sigurna sam da ćeš bar jedan vrhić odrezati i upiknuti da probašLOL, ali onda svakako stavi pod vrećicuWink...
pozdrav koka


Sve lijepo dva puta pročitano, sve jasno da jasnije ne može biti !! I nakak sam se pomirila s time da ih za sada ostavim ovakve kakve jesu....LOL.......ali ovaj Sarin crvić mi neda mira, (a sigurna sam da češ bar jedan vrhić odrezati i upiknuti da probaš!!!Big%20smile

E, pa morala sam probati !!Embarrassed

smile154merry christmas to you !!!
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 34567 11>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.