Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Drveće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Tamarix parvifolia
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Tamarix parvifolia

 Odgovori Odgovori Stranica  <123>
Korisnik
Poruka
TILjO View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 546
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TILjO Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Lipanj 2008 u 22:26
OK, hvala za info!

Ma, ja samo japansku dunjicu u proljće oblikujem u buketu i to da bude visine - meni do pupka...
Od takvih grmovitih stvari imam još samo magnoliju i nju moji hoće malo skratiti, al' ja ne dam. Prekrasna je... Veliki grm. A onda su me prek dvije godine zeznuli i odrezali nekoliko grana kako bi auto stao pod nju u hlad. E, na to sam poludio.

...a sa druge strane kuće hlad cijelo poslijepodne.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Staky View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 18 Rujan 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 68
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Staky Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Rujan 2008 u 20:19
Meni je naša Fatka , još davno mislim da je prošlo nekih 3 god. zar ne? poslala grančice Tamarixa.
Sada je prekrasno drvo-grm, svi ga gledaju u ulici jer mijenja boje ovisno o sezoni. I uvijek mi ga je žao rezati jer je prekrasan, ali mislim da ču ga ove godine ipak morati....jako je dekorativan stvarno
Na vrh
Fatka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 24 Srpanj 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 829
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fatka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Rujan 2008 u 21:37
Stano, moras ga orezati pa ce ti biti jos bolji.Orezuj donje sve grancice i gornje grane sto su ti izdjikale.Mozes ga lijepo oblokovati kako drvce.
Na vrh
Staky View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 18 Rujan 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 68
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Staky Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Rujan 2008 u 21:24
Govorila si mi, znam, eto malo samo sam ga onda štrcnula tek toliko ali htjela sam ga razmnožiti pa nikako. Tvoje eto uspjele sve i vidiš kako je krasan ali ja ne mogu pa ne mogu. Posuše se a zalijevam svaki dan grančice . budem ga sada malo više orezala da se vidi odozdola da je drvce jer se sad ne vidi.
Na vrh
Fatka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 24 Srpanj 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 829
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fatka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Rujan 2008 u 07:06
Stano nista lakse nego tamarix oziliti.Nece se osusiti ali mozda izgledaju suhe ali se u proljece iznenadis.Stavi evo sada grancie u zemlju i vidjeces u proljece rezulatete.
Na vrh
josipa View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 13 Prosinac 2008
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 992
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje josipa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Veljača 2009 u 15:05
Fatka, ja imam tamaris tri godine ,ali grane su mu tanke duge metar i po i nemaju bočnih izbojaka.Nisam ga nikako šišala jer se bojim da neće cvjetati onda te godine. Znaš li ti išta više o tome.
Imaju tamarisi koji cvjetaju u rano proljeće i drugi koji kasnije cvjetaju.A čitala sam da se ne orezuju u isto vrijeme.
Na vrh
DANČI View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 29 Siječanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 378
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje DANČI Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Veljača 2009 u 09:59

ako je netko voljan poslat grančicu,bila bih zahvalna..

Na vrh
White View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 23 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 207
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje White Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Ožujak 2009 u 10:10
i meni isto,mooolim vas,please.....a molim vas
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Travanj 2010 u 15:07
prije neki dan sam slala par grančica, a preostale sam ostavila u vodi i danas (nakon nekih 15ak dana) izvadim i ove iz vode, da ih pošaljem, i vidim da su pustile male žile

tako da sa zakorjenjivanjem nema problema - bar u vodi
a po mom iskustvu ni u zemlji - naravno, ako se održava vlažnost
Na vrh
montokuc View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 12 Svibanj 2009
Lokacija: Germany
Status: Offline
Bodovi: 196
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje montokuc Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Svibanj 2010 u 07:07
Snimljeno na Mljetu,u Prozurskoj Luci!



Uploaded with ImageShack.us
Na vrh
medomann View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 16 Svibanj 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 118
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje medomann Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Svibanj 2010 u 14:41
pozdrav! ovo drvo bih i sam zasadio u svom medonosnom  botanickom parku, jer pčelama daje ponesto nektara i peluda, iako za samo pčelarstvo nije od nekog znacaja, ali moram ga imat u kolekciji pa akobi mi netko mogao dati savjet kako ga najlakse razmnozit ako nemam gotovu sadnicu? hvala
Na vrh
d.i.n.a. View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 24 Lipanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 495
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje d.i.n.a. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Kolovoz 2010 u 16:06
ja hoću to drvo!!!!!!!
vidjela sam takvo nešto ali u puuuuuno manjem obliku. sad dal če narasti neznam.
dal je to neki posebni kultivar il svaka biljka naraste tako velika?????
 
i jel raste brzo?
[/QUOTE]
Tena 28.3.2010
Na vrh
d.i.n.a. View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 24 Lipanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 495
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje d.i.n.a. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Kolovoz 2010 u 16:07
Originalno poslano od člana medomann medomann napisao:

pozdrav! ovo drvo bih i sam zasadio u svom medonosnom  botanickom parku, jer pčelama daje ponesto nektara i peluda, iako za samo pčelarstvo nije od nekog znacaja, ali moram ga imat u kolekciji pa akobi mi netko mogao dati savjet kako ga najlakse razmnozit ako nemam gotovu sadnicu? hvala



pročitaš prethodne postove....LOL
Tena 28.3.2010
Na vrh
d.i.n.a. View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 24 Lipanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 495
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje d.i.n.a. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Kolovoz 2010 u 22:06
ukrala 2 grančice... valjda će se primit...Embarrassed
Tena 28.3.2010
Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Travanj 2011 u 02:50
Meni slabo raste ovo drvce .. Biti će lijepo jednog dana i velikoWink
 
 
Rijeka

Na vrh
Fatka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 24 Srpanj 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 829
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fatka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Travanj 2011 u 22:27
Kod mene bas je brzo raslo, evo da debelo stablo.Ja ga sisam i oblikujem mu krosnje, inace ode u sirinu.
Na vrh
d.i.n.a. View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 24 Lipanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 495
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje d.i.n.a. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Travanj 2011 u 09:17
Ako će netko imat viška grančicu javljam se za udomiti... Lani mi nije uspjela, valjda zato jer sam je "digla"...
Tena 28.3.2010
Na vrh
d.i.n.a. View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 24 Lipanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 495
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje d.i.n.a. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Svibanj 2011 u 17:01
 kupila Tamarix Tetranda, sad koja je razlika od Parvifolie? Po meni, nema je! Sve su vrste lijepe!
Tena 28.3.2010
Na vrh
snješkica View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 05 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 55
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje snješkica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Svibanj 2011 u 09:31

prošli tjedan sam se šetala pored Save i gledam ja u jednom malom zavičajnom muzeju dva prekrasna drvca,a ja neznalica. Sad kad znam kako se zove morat ću jednu večer u krađu grančica smile191

Na vrh
d.i.n.a. View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 24 Lipanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 495
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje d.i.n.a. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Svibanj 2011 u 10:16
Držim fige da bar tebi uspije...
Tena 28.3.2010
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <123>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,188 sekundi.