Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Drveće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Tamarix parvifolia
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Tamarix parvifolia

 Odgovori Odgovori Stranica  123>
Korisnik
Poruka
Palmark View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 06 Veljača 2008
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 46
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Palmark Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Tamarix parvifolia
    Objavljeno: 23 Travanj 2008 u 14:38
Prekrasno i neobicno drvo cesto se moze videti na Mediteranu,po plazama i parkovima,ali sasvim lepo raste i u kontinentalnim uslovima!
Cveta tokom aprla prelepim roze cveticima koji su bogato nacickani po granama,te celo drvo izgleda kao roze pena!
List mu je neobican,ljuspast,a kora ispucala i tamna!

Evo slike mog primerka od danas! Zaista ga obozavam,a miris mu je fantastican!



USDA zone: 7b/8a
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
iris View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4502
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje iris Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Travanj 2008 u 14:43
stvarno prelijepo cvjeta Heart
a i drvo mi se sviđa-tako je neobično ovako nagnuto Smile
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Travanj 2008 u 15:15
Tamarixa ima kod mene u Primorju jako puno i prekrasno je drvo, baš dobro da je netko pokazao slikicu istoga.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Travanj 2008 u 18:03
smile227 prekrasan je!!!


Na vrh
Fatka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 24 Srpanj 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 829
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fatka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Travanj 2008 u 21:37
Imam ga i ja, bas sada je poceo da cvijeta.
Na vrh
dada28 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2265
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dada28 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Travanj 2008 u 21:59
Divno drvo, šteta što cvijeta tako kratko.
Sometimes you want to go where everybody knows your name and they're always glad you came..
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Travanj 2008 u 22:30
Zovemo ga tamaris, ima ga najčešće uz more, voli slani, vlažni zrak...
Baš sam razmišljala da slikam i stavim na forum.......
Na vrh
Ivan View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar
Autor ljekovitog bilja

Pridružen: 24 Travanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1213
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ivan Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Travanj 2008 u 11:35
Slikaj ! Jer ionako će uskoro ocvasti i onda ostaju lijepe vitke zelene grane....
Na vrh
vule View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 401
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vule Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Travanj 2008 u 14:48
da se i ja pofalim sa mladim tamarisom!
pitanje jel on obavezno raste ukoso,pokušavam ga tri godine izravnatali raste samo na jednu stranu?

Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Travanj 2008 u 15:20
Da, tamarisi vole spuštati grane prema dole, kao vrbe.....
Na vrh
Fatka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 24 Srpanj 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 829
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fatka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Travanj 2008 u 16:08
U jesen ga orezi i oblikuj, moze se lijepo oblikovati kako drvo.
Na vrh
on the cloud View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 24 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 258
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje on the cloud Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Lipanj 2008 u 17:33
Ove godine ga i ja mišljah nabaviti, ali promaklo mi je...
Na vrh
TILjO View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 546
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TILjO Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Lipanj 2008 u 23:18
E, ovo si i ja gledam nabaviti jednog dana...
Na vrh
Fatka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 24 Srpanj 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 829
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fatka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Lipanj 2008 u 00:22
Lako se razmnozava, uzmes granicu i zabodi u zemlju i  odrzavaj vlaznom.
Na vrh
TILjO View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 546
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TILjO Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Lipanj 2008 u 00:46
Hvala za info...
Znači, moram otići maznit kod svoje stare srednje škole grančicu?!
Na vrh
Fatka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 24 Srpanj 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 829
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fatka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Lipanj 2008 u 08:41
Jednu mozes odsjeci na nekoliko komada i zabodi. kada pocne rasti vodi racuna ga oblikujes, ne daj  da ti raste kao grm.to mozes samo napravit orezivanjem. Uz stabalce ce ici mlade grancice ti ih odmah orezi i sisaj ga lijepo, skracuj pa ces vidjeti kako ce biti lijep.
Na vrh
TILjO View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 546
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TILjO Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Lipanj 2008 u 15:24
OK, hvala za ove informacije.
A kada je najbolje vrijeme da odem maznut grančicu i zapelcat doma?
Je li sada dobro vrijeme?
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Lipanj 2008 u 22:44
Možeš probati i sada, ali mislim da je bolje kad biljka miruje, dakle negdje kasna jesen ili rano proljeće.
 
Kraj moje morske vikendice ima jedan prekrasan - grane mu se kupaju u moru - nažalost na ovoj slici se to ne vidi, ali fotkati ću ponovo.
 
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
TILjO View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 546
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TILjO Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Lipanj 2008 u 14:04
Triša, prekrasan je...
Budem onda u jesen probao, a jednu i u proljeće na godinu.
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Lipanj 2008 u 22:04
osim rozih cvjetova ima ih i "blijedo-žućkaste" boje
ovo je u navodnicima jer je boja tu negdje

TILJO ja sam prije par godina ubrala grane s pupoljcima - da je stavim u vazu i nakon što je počeo padati cvijet zabola sam ih u teglu i primile su se

tako da znaš da je moguće i kad biljka ne spava

i sad imam biljku u dvoru, i ja sam htjela oblikovati u stabalce, ali svekar ih je ove zime porezao Confused na niti pola metraq visine

njega u siječnju uhvati manija skraćivanja svega živog, najprije počne sa ružama, lozom i ostalim što stvarno zahtjeva orezivanje...
... a ove godine je završio s tamarisom, magnolijom i lantanomDead
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,250 sekundi.