Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Lukovice i gomolji
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Ahimenes - Achimenes
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Ahimenes - Achimenes

 Odgovori Odgovori Stranica  123 25>
Korisnik
Poruka
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Ahimenes - Achimenes
    Objavljeno: 23 Travanj 2008 u 15:04

Zemlja porijeka je Meksiko. Ova biljka jednostavna je za uzgoj. Ima podzemne gomoljčiće (rizome) koji se u jesen vade i čuvaju do proljeća kada se ponovno sade.

Odličan je izbor za sjenovita mjesta, viseće korpe ili može biti kućna biljka. Ova biljka cvjeta u raznim bojama. U vrijeme cvatnje potrebno je češće zalijevanje uz povremeno prihranjivanje gnojivom.
 
 
Osijek prelijepi grad na Dravi
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Srpanj 2008 u 07:28
achimenes je stidljivo otvorio svoj prvi cvijet
 
Na vrh
hana View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 4007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Srpanj 2008 u 18:23
baš je krasni,ja obožavam plavo i ljubičasto cvijeće
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Srpanj 2008 u 18:55
Na prvi pogled izgledalo mi je kao nova gvineja
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Srpanj 2008 u 18:57
Imam ljubičasti, jako volim taj cvijet, ali što u moje susjede uspjeva.....to je ljubičasta polukugla.....kod mene je uvijek rastresen....
Na vrh
on the cloud View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 24 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 258
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje on the cloud Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Srpanj 2008 u 14:15
I ja imam ljubičasti. Odlična je i zahvalna biljka za uzgoj koja ne zahtijeva mnogo brige. Čak ga se može i zapustiti neprihranjivanjem (često sam odsutna), iako traži redovito zalijevanje.
Ako je u kvalitetnim uvjetima, može se brzo razmnožiti i cvate konstantno zgodnim cvjetnim ruhom.
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Lipanj 2009 u 15:52
Konačno našla tu biljku,  koju sam na flori dobila od Manči. Zamislite koji je put prošla. Iz Dubrovnika u Zagreba, pa u Rijeku., prava putnica. E sada sam je ja lijepo posadila, dobila instrukcije od Manči, a sada i ovdje pročitala sve što trebam znati.
Moja je još mala, ali našla sam zato sliku od Mančine ljepotice. Nadam se da će moja još ovo ljeto biti takva.
 
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Lipanj 2009 u 21:22
I moje su ove godine dosta male biljke, za sada imam samo ljubičaste od prošle godine, ali mi je gospođa na tržnici (ona ista za koju sam već rekla da je moram zaobilaziti u veeeelikom luku LOLLOLLOL) obećala donijeti crvene i roza.  Ajme koje će to biti šareniloWink
Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Lipanj 2009 u 16:20
jako zahvalna biljcica, ima sitne male rizome, zimi nestane, u proljece krece ponovo. Inace cvate u kasno ljeto, ali sam je ja stavila na toplo vec u sijecnju, pa je uranila.



OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Lipanj 2009 u 16:23
Pozdrav, imam je i ja i imislim da već imamo temu o njoj negdje. Moja još ne cvate, ali dobila sam je od Manči, možda je njena već u cvatu.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Lipanj 2009 u 19:22
Nije ni moja u cvatu, kasno sam je stavila....
Na vrh
pčelica7 View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2008
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 1966
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pčelica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Rujan 2009 u 10:40
krasna biljčica, odma je stavljam na spisak za nabaviti
Kad ima volje, ima i načina. (G.B.Shaw)
Na vrh
fuksija View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 16 Srpanj 2008
Lokacija: Norway
Status: Offline
Bodovi: 750
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje fuksija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Rujan 2009 u 11:32
Da li se ovaj cvijet moze razmnoziti reznicama?
pozdrav iz Norveske
Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Rujan 2009 u 12:31
Fuksija za razmnožavanje reznicama nisam od nikoga čula. Achimenes ima male podzemne gomoljčiće (rizome), izgledom podsjećaju na male duguljaste šišarke i tako se razmnožava. Nadzemni dio biljke nakon cvatnje sasuši se i ugiba. 
Na vrh
fuksija View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 16 Srpanj 2008
Lokacija: Norway
Status: Offline
Bodovi: 750
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje fuksija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Rujan 2009 u 12:52
Hvala mnogo na odgovoru, Lana2.
pozdrav iz Norveske
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Veljača 2010 u 09:37
Jučer sam gomoljčiće ove biljke za koju kažu da je sestra gloksinije stavila u zemlju, pa sam potražila u knjigama nešto o ovoj biljci. Kako imamo temu evo još nekih podataka.
Male gomolje, koji nalikuju na gusjenice, treba nabaviti dosta rano u proljeće. U velikom cvjetnom loncu napunjenom plodnom cvjetnom zemljom gomolji će se brzo razviti. Biljka voli rahlu zemlju, pa joj treba dodati malo treseta. Cvjetni lonac treba držati u toploj prostoriji i čim se pojave mladi izboji treba početi normalno zaljevati. Cjelo ljeto će cvjetati ako je vani na svjetlom mjestu, ali ne na direktnom suncu. Na kraju ljeta pustimo da biljka ugine, lonac odložimo i tokom zime ne brinemo o njemu.
Tek na proljeće gomoljčiće izvadimo iz zemlje i posadimo u svježu cvjetnu zemlju. Nikad ne treba dozvoliti da se zemlja potpuno osuši.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
kontesaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Listopad 2007
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 6195
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kontesaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Veljača 2010 u 21:13
baš sam htjela pitati jel sad vrijeme da ga počnem zalijevati? moj je cijelu zimu u podrumu i nisam ga zalijevala uopće....znači selim ga na toplije i kada potjera počnem zalijevati...ok
Čuda se događaju samo onima koji u njih vjeruju :)

Zagorski bregi
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Veljača 2010 u 21:26
Moj je bio na terasi, natkrivenoj i ponekad sam malo zalila, sad ću ga prema vašim uputama presaditi i na sunce.
život je more
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Veljača 2010 u 07:09
kontesaa i Lantana, ako dozvoljavate da se priključim malim savjetom.
Ahimenes nakon cvatnje u kasnu jesen treba odrezati, a rizome-sitne gomoljčiće ostaviti u suhoj zemlji bez zalijevanja upravo do sada.
 
jer, ako ga sada posadite cvasti će cijelo ljeto.
 
Sad presipajte zemlju na novine  i potražite ih, ima ih sigurno puno, različitih veličina, odvojite od zemlje i proberite po veličini. Oni veći će bogatije cvasti, ali ne brinite cvasti će i manji.
Ovisno o veličini tegle posadite na svakih 8-10 cm jednoga na 2-3cm dubine u vlažnu zemlju i držite na toplome. Za dva do tri tjedna će niknuti i imati ćete kaj vidjeti, nisu sitni poput ostalih klijanaca. I dalje im treba toplo i svijetlo mjesto.
Vole puno svjetla i lagano sunce, prejako sunce isprži im listove, ali ipak cvatu. Treba ih redovno zalijevati i povremeno dohranjivati.
Meni osobno najljepši su u dugačkima visećim teglama u kombinaciji s bijelom bakopom, ali i sami u tegli su prekrasni.
ovim načinom svake sljedeće godine imat ćete sve više u više rizoma.
Nadam se da sam pomogla informacijama
lijepi pozdrav svima
Na vrh
kontesaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Listopad 2007
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 6195
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kontesaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Veljača 2010 u 09:54
hvala Saro...tak budem napravila i nadam se da će biti kao i prošle godine kada sam ga dobila Smile
Čuda se događaju samo onima koji u njih vjeruju :)

Zagorski bregi
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123 25>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.