Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Lukovice i gomolji
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Ahimenes - Achimenes
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Ahimenes - Achimenes

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1617181920 25>
Korisnik
Poruka
makk View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 1162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje makk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Listopad 2013 u 23:51
Monna, ljeto je najbolje vrijeme za to, jer temperatura treba biti oko 20C, ali ako im možemo omogućiti tu temperaturu zašto da ne.
     (")
    (\|/)
   __L_
   \___/http://cvjetnaoaza.blogspot.com
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Listopad 2013 u 12:36
zanimljivo zvuči, trebalo bi probati

makk, pretpostavljam da si se okušala, nakon koliko ih treba presaditi u zemlju?
pretpostavljam da se rizom ne stvara u vodi

nedavno sam vidjela crvene u prodaji, mbm šator, tegla 20 kn
Na vrh
makk View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 1162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje makk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Listopad 2013 u 14:11
Natalija, ovo je moj prvi pokušaj. Reznice su u vodi, dobro izgledaju i malo se nazire "nešto".
Rizomi se sigurno ne obrazuju u vodi, nego korjen. Tek kad se biljka posadi u zemlju onda se počne obrazovati rizom.
U suštini ako posadimo više ožiljenih reznica u saksiju možemo imati lijepu i bujnu biljku koja cvjeta i u isto vrijeme obrazuje rizome.
     (")
    (\|/)
   __L_
   \___/http://cvjetnaoaza.blogspot.com
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Studeni 2013 u 20:30
Originalno poslano od člana milica7 milica7 napisao:



milice guglam o achimnesima i mislim da sam naišla na naziv ovog tvog kultivara - Ambroise Verschaffelt, a onaj moj crveni bi mogao biti red elfe
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Studeni 2013 u 00:17
Natalija, hvala...nisam nikada tražila naziv a možda ne bih ni našla jer  ih ima  toliko sličnih i prelijepih.....
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
Gordana102 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao


Pridružen: 06 Studeni 2010
Lokacija: Slatina
Status: Offline
Bodovi: 244
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Gordana102 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Veljača 2014 u 14:58
Dali je netko počeo sa sadnjom ahimenesa
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Veljača 2014 u 21:11
ja sam danas tek raskopala zemlju i izvadila rizome crvenih, plave još nisam dirala, ali za dan - 2 hoću i njih odvojiti od zemlje

mislim da ću još počekati sa sadnjom, ne dugo, ali do kraja veljače ih planiram posaditi

ove godine ih neću zakopati onako duboko ko lani
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Veljača 2014 u 09:20
...već petnajstak godina godina koliko ih imam tradicionalno ih sadim poslije 20. veljačeSmile...
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
Gordana102 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao


Pridružen: 06 Studeni 2010
Lokacija: Slatina
Status: Offline
Bodovi: 244
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Gordana102 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Veljača 2014 u 15:59
Ja sam 20kom posadila ali imam ih još puno. Prošlu god. sam isto rano posadila ali u stiropor sa malim rupama .I procvali su prvi 20.5.a kad sam sadila u 3.mj. onda su procvali tek u 7.
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Veljača 2014 u 16:32
Nemam iskustva s achimenesima, ali gledajući vaše, mogu samo reći smile227smile141
Na vrh
Karli View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar
2. Najljepši vrt - Zima 2013/14

Pridružen: 22 Lipanj 2013
Lokacija: Gospić
Status: Offline
Bodovi: 1352
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Karli Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Veljača 2014 u 17:23
Nema pojma o ovom cvijetu, ali toliko je lijep, očaravajući. Bravo za sve koji ga imaju.
"Tuga gleda unatrag, briga gleda oko sebe, a vjera gleda gore"
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Veljača 2014 u 18:53
Gordana, koje boje imaš?
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
Gordana102 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao


Pridružen: 06 Studeni 2010
Lokacija: Slatina
Status: Offline
Bodovi: 244
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Gordana102 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Veljača 2014 u 16:31
Samo ovaj ljubićasti kao i tvoj.
Na vrh
kamenjar View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2011
Lokacija: Vir
Status: Offline
Bodovi: 3340
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamenjar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Veljača 2014 u 20:37
bome cu i ja ovih dana da ih posadim u novu zemlju,prosle god sam u 3 mjesecu i kasno su mi cvjetali...obozavam ih

pas je jedino živo biće koje te voli više od samoga sebe ...



Vir
Na vrh
anabistrica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
4. Najljepši vrt - prijatelj životinja

Pridružen: 09 Studeni 2011
Lokacija: Marija Bistrica
Status: Offline
Bodovi: 4011
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anabistrica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Veljača 2014 u 23:44
Jel se moraju presaditi? Moj je ahimenes lani jako lijepo cval, a nije u teglici neka prevelika gužva pa mi se neda presađivati.
Lepe ti je Zagorje zelene
Na vrh
kamenjar View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2011
Lokacija: Vir
Status: Offline
Bodovi: 3340
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamenjar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Veljača 2014 u 06:11
ja sam jucer presadila samo jednu teglu ljubicastih i vjerovali ili ne ,od jedne tegle posadila sam 8 tegli achimenesa ,bilo je 70 rizoma ...iznenadila me velicina par rizoma ,stvarno velikih ...a crveni achimenes ,od 3 rizoma prosle god posadita ,sad sam imala 9 rizoma
pas je jedino živo biće koje te voli više od samoga sebe ...



Vir
Na vrh
kontesaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Listopad 2007
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 6195
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kontesaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Veljača 2014 u 18:57
dobro ste me sjetili na sadnju achimenesa :)

Milice gdje si kupila rizome ovog svog?
Čuda se događaju samo onima koji u njih vjeruju :)

Zagorski bregi
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Veljača 2014 u 22:08
Kontesa, dobila sam ljubičasti od jedne prijateljice iz Tuzle, prije nekoliko godina. Ispočetka nisam ni znala kakvu mi je dragocjenost dala  jer ni ona nije puno važnosti davala tom zanimljivom cvijetiću.... Kasnije, na ovom forumu sam saznala  sve što mi je bilo nepoznato... Saznala sam i koliko ih ima različitih... Onaj bijeli sam dobila od jedne dobre duše sa foruma.....
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
makk View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 1162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje makk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Veljača 2014 u 00:30
Kamenjar tvoj tekst je ohrabrujući.
Nadam se da su i moje biljke bile vrijedne i da su obrazpvale nove rizomice.
     (")
    (\|/)
   __L_
   \___/http://cvjetnaoaza.blogspot.com
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Veljača 2014 u 08:33
Već sam pisala ali nije naodmet ponoviti  za one koji ne znaju. Moja je preporuka da ne bacate  gornji sloj zemlje u kojoj su rasli ahimenesi. U tom gornjem sloju je moguće da ima rasutog sjemena koje je sitno kao prašina pa se ne vidi a rasipa se okolo i možda  ga ima pa je šteta baciti. Meni su nikli ( ljubičasti ) i u nekim drugim posudama koje su bile u blizini i vjerujem da je to vjetar odnio sjeme.
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1617181920 25>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,516 sekundi.