Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Egzotično grmlje i drveće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Caesalpinia gilliesii
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Caesalpinia gilliesii

 Odgovori Odgovori Stranica  123 9>
Korisnik
Poruka
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Caesalpinia gilliesii
    Objavljeno: 24 Travanj 2008 u 15:01

Zemlja porijekla je Meksiko. Još je zovu i meksička rajska ptica. Najbolji smještaj za sadnju je sunčani položaj, a može i u djelomičnoj sjeni. Ovo drvo nije potrebno često  zalijevati, a u vrijeme cvatnje dovoljno je jednom tjedno. Cvjeta prelijepim žutim cvjetovima iz kojih se šire kao ukras crvene niti.

Nakon cvatnje stvaraju se mahune u kojima se nalaze sjemenke. Klijavost je vrlo dobra.
 
 
 
 
 
slika je s net-a
 
Triša tebi bi ovo drvo bez problema moglo rasti u vrtu osim toga mislim da ne raste jako veliko.
 
Osijek prelijepi grad na Dravi
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Travanj 2008 u 15:16
susjedi na Braču imaju tri ovakva drveta, ja se spremam na ljeto u berbu mahunicaWink
 
 
može na terasu, ali s obzirom na kontinentalnu klimu morala bi caesalpinu preko zime smjestiti negdje u podrum
Osijek prelijepi grad na Dravi
Na vrh
gejsha View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 17 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 134
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gejsha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Travanj 2008 u 16:17
ma ja bi to u dnevni boravak stavila,izbacila televizor i sony i dvd i  muža LOL
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Travanj 2008 u 16:21
potpisujem gejshin post u potpunosti.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
kika View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Srpanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 969
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kika Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Travanj 2008 u 21:03
Caesalpina može uz minimalnu zaštitu rasti i kod nas u kontinentalnom dijelu. Ja sam je imala 5 godina bez zaštite i cvala je svake godine. 5. zimu nije preživjela jer je te zime malo veći minus trajao par dana. Da sam je malo zaštitila, sigurno bi preživjela. Uglavnom, svake zime bi joj se smrznuo nadzemni dio i na proljeće bi potjerala iz korijena. Zbog tog je oblikovala grm, a u Dalmaciji mi raste u obliku malog drveta.
Na vrh
skitnica View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Travanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1556
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje skitnica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Svibanj 2008 u 21:01

u međuvremenu sam je pronašao.sad samo treba čekati da naraste i naravno da procvate
Na vrh
skitnica View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Travanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1556
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje skitnica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Svibanj 2008 u 11:25

kako je gornja slika slikana mobitelom mutna evo druge slikane digitalcem
Na vrh
Dalmax22 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 665
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Dalmax22 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Svibanj 2008 u 14:25
Znam da caesalpinije cvjetaju po ljeti a evo sada vidim neke koje vec sada cvjetaju?
Na vrh
iris View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4502
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje iris Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Srpanj 2008 u 17:23
rastruuuuuuuuu Smile
 
 
jel smiju preko zime ostati u vrtu ili da ih presadim u posude i spremim u podrum ?
Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Srpanj 2008 u 08:22
iris tvoje mogu ostati u vrtu jer kod tebe nisu tako niske temperature kao na kontinentu, jedino da možda prve godine preko zime zaštitiš biljčicu
Na vrh
iris View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4502
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje iris Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Srpanj 2008 u 10:34
hvala Lana Smile
Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Srpanj 2008 u 09:12
8 semenki sam posijao i imam 8 biljčica. Veoma brzo niču i napreduju.
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Srpanj 2008 u 09:31



Ovo su moje male caesalpinie, ali ne znam koja je vrsta???
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
skitnica View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Travanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1556
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje skitnica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Kolovoz 2008 u 19:10
biljka raste samo ne znam zašto joj žute listovi.najprije je palo puno kiše pa sam mislio da je zato,nisam je zalijevao previše pa opet žuti lišče.help
mi smo djeca cvijeća
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Kolovoz 2008 u 11:20
Ja sam je dobila od Iris, ona od dalmax, ali to sve skupa nije važno jer ih imam 6 izniknulih iz sjemenja. Ako je to stablo, kamo ću staviti 6 stabala nemam pojma, ali već je bilo prijedloga da izbacim sve iz dnevnog boravka i posadim je tamo.
 gotove sadnice, ako sve uspiju lako ću udomiti.
 
Irissmile128
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Kolovoz 2008 u 11:24
...ako treba udomit...Wink
Na vrh
iris View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4502
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje iris Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Kolovoz 2008 u 11:25
nekoliko godina mogu biti u posudama a onda posadi drvored u tvojoj ulici Tongue
Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Kolovoz 2008 u 12:41

Napreduju odlično.
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Kolovoz 2008 u 13:16
Originalno poslano od člana manči manči napisao:

...ako treba udomit...Wink
 
Manči, tako se dobro drže, a bacile su grančice u tri dana kolko me nije bilo, samo nek ojačaju do proljeća, da budu spremne za put do tebe.
 
Voki predivne su, baš sam sretna, jer vidim da jako brzo rastu.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Kolovoz 2008 u 21:37
Hvala Triša, pokušala sam sa 2 mladice uzete sa malog stabalca...primile se kao.... i onda ništa.....
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123 9>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,608 sekundi.