Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Egzotično grmlje i drveće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Caesalpinia gilliesii
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Caesalpinia gilliesii

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 34567 9>
Korisnik
Poruka
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Rujan 2010 u 13:38
Triša u dalmaciji su sve koje sam vidjela posađene van u zemlju. Ima ih dosta na Braču, a tamo isto kao i kod tebe bura dobro zna da brije pa isto lijepo rastu. 
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Rujan 2010 u 15:40
Lana smile79
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Morana View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 22 Kolovoz 2010
Status: Offline
Bodovi: 343
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Morana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Rujan 2010 u 20:00
ako kome treba, imam sjeme... Mislila sam da ove moje tri sto sam posijala nece nikad niknut, ali ipak jesu... nisam pogledala dva dana i iznenadile su me sa dva lijepa velika lista Big%20smile tako da je ono što sam ubrala za ponovne pokušaje višak pa samo recite i pošaljite PM sa adresom i brojem kolko vam ih treba.
Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Prosinac 2010 u 19:09
Pozzz

Iako imam jednu, ja bi još jer mi je prekrasna, a bojim se da ne ostanem bez te jedne. Prvo sam htjela zamolit Trišu, ali od 8 komada kod nje je preostala samo jedna, pa onda Triša ništa od dilla.smile43

Natalija, kako ti stojiš sa sjemenkicama??smile43

Morana, ti si se zadnja javila, jel ti ostalo kaj sjemenja?  smile143


Velika pusa i pozdrav od Free svima,  smile78
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Prosinac 2010 u 19:15
Ja sam isto zainteresirana za ovu biljku.Ako ima viška  javite.
Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Prosinac 2010 u 22:42
Originalno poslano od člana milica7 milica7 napisao:

Ja sam isto zainteresirana za ovu biljku.Ako ima viška  javite.
 
Milice 7, imam sjeme ako želiš. Sije ti se krajem  drugog ili početkom trećeg mjeseca. Ako zaboravim, podsjeti me, poslije praznika...
 
smile78
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Prosinac 2010 u 22:52
Ja sam svoju presadila kćeri u vikendicu u Bakarac. Tamo je hladnije nego u Rijeci, a o buri da i ne pričam. Malo smo je zaštitile, ali ako tamo preživi zimu, može bilo gdje na moru.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Veljača 2011 u 00:54
Ja bih htjela nabaviti sadnicu ove caesalpinia pulcherima ( crvene ) ili sjeme. Nisam našla na aukcijama a neznam dali ima u vrtnim centrima. Ako netko zana neka me uputi.
Imam mladicu žute.
 
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Veljača 2011 u 14:42
Ove biljke imaju  prelijepe cvjetove.....
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Ožujak 2011 u 17:06

Miro, danas posijane sjemenke tvoje albicije!!!!


Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Ožujak 2011 u 17:19
Originalno poslano od člana freeland44 freeland44 napisao:


Miro, danas posijane sjemenke tvoje albicije!!!!


 
ClapClapClapClapClapClapClapClap
Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Ožujak 2011 u 18:14
Mira, ja sam sijala dva puta tu prekrasnu pulcherimu, oba puta neslavno. I sada imam nekoliko malih...problem je sto ne cvatu u mojoj klimi, i sto umiru vec na 8C zimi. To sto su osjetljive bih jos i rijesila, ali to sto ne cvatu teze...
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Ožujak 2011 u 20:00

Šteta da su tako osjetljive a prekrasne su baš te caesalpinia pulcherima ( crvene ). Nije ih bilo ni u Pordenone.

Na vrh
flover View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 397
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje flover Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Travanj 2011 u 13:30

stvarno je prekrasan cvijet,gdje bi se mogle kupiti sjemenke?

A kažete da slabo uspijeva u unutrašnjosti,koliko sam shvatila ili?
"Cvijet treba sunce da postane cvijet, čovjek ljubav da postane čovjek."
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Listopad 2011 u 19:31

Moja ceasalpinia se u Bakarcu pored sve bure drži odlično, a sada sam dobila mladice poinciane,(podjelit ću ih riječkoj ekipi), koje strašno sliče mojoj ceasalpinii, pa me sada zanima kakva je razlika, ili je to možda ta biljka drugačijeg imena.

RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
muhlenbergia View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 18 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 2241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje muhlenbergia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Listopad 2011 u 22:38
Caesalpinia gilliesii i Poinciana gilliesii je ista biljka,postoji još Caesalpinia japonica sa žutim cvijetovima i trnjem po granama kao ruža - ova vrsta podnosi jaču zimu.
Na vrh
Mihaela View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 08 Kolovoz 2007
Status: Offline
Bodovi: 401
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mihaela Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Listopad 2011 u 07:43
Moja Caesalpinia je niknula iz sjemena koje sam iz radoznalosti piknula prije dve tjedne,sad je visoka desetak cm.
Jel ima šanse da mi preživi u stanu do proljeća?
klasa optimista
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Listopad 2011 u 07:50
Muhle, hvala ti puno, predivna biljka, javljat ćemo rezultate redovnoWink
 
Miha samo je stavi na hladnije mjesto, ne prehladno, trebala bi preživjeti.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Nina22 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 20 Veljača 2012
Status: Offline
Bodovi: 215
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nina22 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Veljača 2012 u 08:31
Posijala sam ovu biljčicu.Već ima nekoliko listća. Čitam ovdje da treba godinu dana da procvijeta.Znači moja bi mogla cvijetati tek slijedeće godine
Kad su vaše prvi put procvjetale?
Na vrh
kamenjar View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2011
Lokacija: Vir
Status: Offline
Bodovi: 3340
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamenjar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Veljača 2012 u 17:50
nina kolko mu treba da nikne..i ja sam danas posijala ovu biljkicu 
pas je jedino živo biće koje te voli više od samoga sebe ...



Vir
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 34567 9>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,297 sekundi.