Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Egzotično grmlje i drveće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Caesalpinia gilliesii
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Caesalpinia gilliesii

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 45678 9>
Korisnik
Poruka
Nina22 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 20 Veljača 2012
Status: Offline
Bodovi: 215
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nina22 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Veljača 2012 u 21:14
Ja sam posijala 10 sjemenki,računala sam od toliko sigurno će biti bar jedna.Zasad su mi nikle tri.Ne znam točno,ali trebalo im je bar 10 dana.Ja sam napravila grešku pa ih nisam potopila na 24 sata da nabubre,kao što piše par stranica prije.Maloprije sam prpala po zemlji da vidim što je s ostalima(moja velika mana),još jedna niče,a jedna tek bubri.Dalje nisam gledala.Da ne duljim:ako si ih držala u vodi već slijedeći tjedan bi ti trebale poviriti.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
kamenjar View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2011
Lokacija: Vir
Status: Offline
Bodovi: 3340
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamenjar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Veljača 2012 u 22:06
nisam ih držala u vodi..nadam se da ce mi kao i tebi bar 2-3 niknuti ...
pas je jedino živo biće koje te voli više od samoga sebe ...



Vir
Na vrh
Nina22 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 20 Veljača 2012
Status: Offline
Bodovi: 215
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nina22 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Veljača 2012 u 07:02
ma niknut će,samo ti se može dogoditi da ti kao i meni niču s velikim razmakom.Ja sam moje posijala na 1 cm dubine.Svaki dan sam čačkalicom polako skidala zemlju s jednog zrna dok se nisam uvjerila da je pustio žilu(nakon 3-4 dana).Grozna sam,znam da ne bi smjela,ali...
Nemoj da ti se osuši zemlja i sigurno niču.
U mene bi trebala biti ona žuta.
Na vrh
Nina22 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 20 Veljača 2012
Status: Offline
Bodovi: 215
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nina22 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Veljača 2012 u 08:24
evo moje malecke
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Veljača 2012 u 09:47
Prekrasan cvijet, baš ću malo potražiti po dućanima sjeme. Smile
Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Veljača 2012 u 10:16
Originalno poslano od člana proljeće proljeće napisao:

Prekrasan cvijet, baš ću malo potražiti po dućanima sjeme. Smile
Imam ti ga ja i pošalji adresu na ppSmile
Moja je vani, na Krkui preživjela zimu i baš me je razveselilaTongue
Rijeka

Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Veljača 2012 u 10:40
Originalno poslano od člana Mira K Mira K napisao:

Originalno poslano od člana proljeće proljeće napisao:

Prekrasan cvijet, baš ću malo potražiti po dućanima sjeme. Smile
Imam ti ga ja i pošalji adresu na ppSmile
Moja je vani, na Krkui preživjela zimu i baš me je razveselilaTongue
 
 
Hvala ti Mira. Ta je onda sigurno veeliki borac kada je preživjela ovu zimu. Smile
Na vrh
Nina22 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 20 Veljača 2012
Status: Offline
Bodovi: 215
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nina22 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Ožujak 2012 u 11:09
Kamenjar kakvo je stanje?Je li počelo nicati?
Na vrh
kamenjar View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2011
Lokacija: Vir
Status: Offline
Bodovi: 3340
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamenjar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Ožujak 2012 u 22:41
imam problem nina ,neznam u kojoj je teglici posijan Confusedmislila sam da imam glavu za pamtit al na zalost previse je teglica a mene pamet izdaje,..sad gledam ovaj tvoj isklijo gore,sutra cu pokusat nac među mojim teglicama imam li nesto takvo LOL
pas je jedino živo biće koje te voli više od samoga sebe ...



Vir
Na vrh
Nina22 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 20 Veljača 2012
Status: Offline
Bodovi: 215
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nina22 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Ožujak 2012 u 07:09
kod mene ih je zasad 6,sedmi niče.Ako bude sve u redu s mojima,bit će i za tebe koji.
Na vrh
Lovro View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Rujan 2010
Lokacija: Varaždin
Status: Offline
Bodovi: 4174
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lovro Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Ožujak 2012 u 14:02
Ja sam ih zasijala sredinom veljače...prva je niknula za 5 dana, dok jedna tek nedavno...tak da ništ ne briniti, trebale bi niknuti!


Varaždin, stari moj grad!
Na vrh
anđelkad View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 04 Veljača 2012
Status: Offline
Bodovi: 2719
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anđelkad Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Ožujak 2012 u 14:12
Ja danas gledala moje (nisam mogla izdržati mada nebi smila prčkat po njima), neke sjemenke su nabubrile a neke ne.
Jel to znači da nabubrene niču?
Na vrh
Nina22 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 20 Veljača 2012
Status: Offline
Bodovi: 215
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nina22 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Ožujak 2012 u 19:19
anđelkad mislim da će ti niknuti,možda i one što nisu nabubrene.U mene jedna tek sad niče,a prve su nikle prije mjesec dana.
Lovro jesi li gledala dno pitara?Kod mene žila viri van,trebala sam ih posijati u veći pitar.
Na vrh
anđelkad View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 04 Veljača 2012
Status: Offline
Bodovi: 2719
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anđelkad Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Ožujak 2012 u 18:35
Jedna je nikla, jupiiiiiiiii
Na vrh
Wolfsbane View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 11 Ožujak 2012
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 708
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Wolfsbane Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Ožujak 2012 u 18:43
danas sijem sjemenke, mislila sam da su caesalpinia gillesii, al ne ispada da su od caesalpinia pulcherrima. citam sad da se jos zove dwarf poinciana i pride of barbados. nesto jako slicno gillesii ugl:


jucer sam ih zasjekla malo i stavila u vodu, lijepo su se napuhale, sad idu u zemlju... s tim bi trebale imat vece sanse za isklijat...
velika gorica
Na vrh
anđelkad View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 04 Veljača 2012
Status: Offline
Bodovi: 2719
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anđelkad Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Ožujak 2012 u 22:14
Prekrasna je. Tvoje drvce?
Na vrh
Wolfsbane View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 11 Ožujak 2012
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 708
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Wolfsbane Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Ožujak 2012 u 20:56
Originalno poslano od člana anđelkad anđelkad napisao:

Prekrasna je. Tvoje drvce?





nebi sijala sjemenke da je ma to sam samo stavila sliku kao primjer o cem se radi. mozda jednog dana lol
velika gorica
Na vrh
Wolfsbane View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 11 Ožujak 2012
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 708
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Wolfsbane Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Travanj 2012 u 12:53
pojavili se bebaci pulcherrime


za sad ih je 5 od 8, ja vise nego zadovoljna. sad tek krece borba
ovih 5 koji su izasli su svi bili jako zarezani po rubovima, dok su ostali bili manje. kad su se namakali ti zarezani su se jako napuhnuli i poceli cak pustat nesto van. nisam sve zarezivala do kraja za slucaj da ih ubijem s tim...

evo jedna lijepa slika odraslog primjerka:


pise na dave's gardenu da su hardy do zone 8a, to bi onda meni na moru (okolica dubrovnika) mooozda prezivjelo cak i vani. osim ako ove freak zime sa metar snijega ne postanu pravilo.
velika gorica
Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Svibanj 2012 u 18:34
Ima ih u vrtovima u Dalmaciji na otocima tako da vjerujem da bi i kod tebe u okolici Dubrovnika bez problema prezimile vani u vrtu. 
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Svibanj 2012 u 22:11
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 45678 9>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,235 sekundi.