Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Egzotično grmlje i drveće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Caesalpinia gilliesii
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Caesalpinia gilliesii

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 56789>
Korisnik
Poruka
anđelkad View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 04 Veljača 2012
Status: Offline
Bodovi: 2719
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anđelkad Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Svibanj 2012 u 20:25
 evo i moje cealespinije                                          

Uploaded with ImageShack.us
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
radoja956 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao


Pridružen: 17 Srpanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 198
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje radoja956 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Svibanj 2012 u 23:09
pozdrav ljubiteljima svijeća, a posebno ove prekrasne biljke. Nova sam na forumu, živim u Banjaluci  (BIH)i molila bih ako neko može da mi na bilo koji način proda ili pokloni sjeme. Hvala unaprijed i sredrdačan pozdrav. Možda neko zna ima li negdje u Banjaluci da se kupi.
Na vrh
ljiljana3 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao


Pridružen: 29 Svibanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 197
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ljiljana3 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Lipanj 2012 u 11:58
Zanima me kako često zalijevate caesalpiniu, mojoj su počeli malo žutiti listovi, a premjestila sam je na mjesto gdje ima sunca samo oko podneva.
Sad ne znam je li to zbog promjene mjesta ili manjka ili viška vode.
Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Lipanj 2012 u 13:10
Opet sam pročačkala temu ove ljepotice od prve stranice !!  Neznam koji put, ali sada mi je zapelo za oko da Vokijeve koje su u teglicama ne cvatu, već cvate samo ona vani posađena !!

Zato, sutra ujutro je vadim iz tegle i sadim u vrt !!  I ako ne vidim cvijet ove godine - ostaje vani u jesen !! Ako nije skužila, ovo je direktna prijetnja mojoj !!
 Isto sam lani zaprijetila agapantusima, i vidi ga sada,  plavi ima dvije cvjetne stapke a bijeli je očito spavao dok sam se ja prijetila prstom !!
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Lipanj 2012 u 09:06
Moj u Njivicama je u zemlji pa ne cvate još, treba njemu dosta da procvate, strpljenja draga Wink
Rijeka

Na vrh
Nina22 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 20 Veljača 2012
Status: Offline
Bodovi: 215
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nina22 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Lipanj 2012 u 14:25
Pa koliko joj treba da procvate?Ja sijela ove godine,a nadala se cvijetu dogodine
Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Lipanj 2012 u 00:10
Originalno poslano od člana Nina22 Nina22 napisao:

Pa koliko joj treba da procvate?Ja sijela ove godine,a nadala se cvijetu dogodine
 
Kažu 2 - 3 godine, sada sve ovisi.... Traži puno sunca ...
 
 
Rijeka

Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Lipanj 2012 u 00:10
Procvala mi je napokon ( druga godina)
 
Rijeka

Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Lipanj 2012 u 11:49
Moje su presađene iz teglica u vrt !!  A jedna je ostavljena u tegli, ta putuje prvom prilikom u Njivice ili Rijeku, prema želji Mire!!

Malo su sparušene zbog presađivanja jer nije sve išlo glatko, ali . . . oporavljaju se !! 
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Lipanj 2012 u 00:06
Imam još dvije free ali ako ih ne želiš ja ću je rado udomiti Wink
 
Hvala što misliš na mene Heart
Rijeka

Na vrh
vila2 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 27 Travanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 904
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vila2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Rujan 2012 u 14:50
Pozdrav svima na temi i hvala za divne slike... Ova biljka mi se jako sviđa već godinama, prošle godine sam napokon nabavila sjeme  i posijala... Svih 6 mi je niklo i raslo u tegli, a prezimilo u negrijanom hodniku... Ove godine sam 3 presadila u vrt, jednu ostavila u tegli, a dvije poklonila. Svaku sam posadila na drugo mjesto u vrtu i definitivno je najljepša i najbujnija narasla ona na punom suncu, u dosta sušnim uvjetima... Nažalost, nije cvjetala, ali izgleda kao da će svaki tren :)
Druge nisu baš nešta puno napredovale zbog nedostatka sunca i vlage vjerovatno...
Čitajući Vaše postove odlučila sam da ih definitivno vadim iz zemlje kad odpadne lišće, ne mogu riskirati da smrznu...
Veselim se i Vašim Caeselpiniama, u slikama i komentarima...
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Rujan 2012 u 17:09
Prvo cvjetanje. Odgojila sam ovu lijepu biljku iz sjemena...


Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Rujan 2012 u 17:10
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
vila2 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 27 Travanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 904
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vila2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Rujan 2012 u 22:56
Milice, koliko je stara?
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Rujan 2012 u 23:24
Ovo je treća godina. Do ovog proljeća je bila u posudi i spremala sam po zimi u podrum  jer je odgojena u Slavoniji gdje su jake zime a sada je posađena na jugu Jadrana gdje može biti vani. Ovdje po dvorištima sam vidjela velike grmove pune cvjetova....Jako lijepo izgledaju....
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
anđelkad View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 04 Veljača 2012
Status: Offline
Bodovi: 2719
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anđelkad Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Rujan 2012 u 07:57


Uploaded with ImageShack.usPosijana  u  trećem misecu, u šestom presađena u vrt i evo je u cvitu visine oko metar i pol.Na suncu cili dan a zaliva se redovno04/fotografija042=http://imageshack.us]ImageShack.s[/URL]
Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Rujan 2012 u 01:08
Originalno poslano od člana milica7 milica7 napisao:



7 godina čekam cvijet, jel to  dosta veliko strpljenje !!   A Milici procvala 2. godine !!
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Rujan 2012 u 09:28
Free, zaista mi je žao što ti ne cvjeta. Ja ne znam razlog a ne znam ni zašto moja već cvjeta. Naravno da me to veseli. Ove godine je bilo samo dva cvijeta  ali se nadam da će slijedeće godine biti više. Ove godine nema ni sjemena, možda bude na godinu....
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
vila2 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 27 Travanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 904
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vila2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Rujan 2012 u 09:42
Milice hvala na odgovoru!! Free, baš mi je žao da Vam toliko dugo ne cvjeta, jeste li ju posadili u zemlju ili je u tegli?
Moja u zemlji je već 1,5 m visoka, izgleda zdravo i lijepo, ali još ne cvjeta... Druga joj je godina... Vadim je svakako iz zemlje preko zime, iako se bojim da ne oštetim korijen? Mislim da je mojoj najviše falilo vlage, nisam je baš puno zaljevala... :(
Na vrh
ivna View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 24 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 2773
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ivna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Rujan 2012 u 07:57
Curke s kontinenta Wink, ima li itko iskustva s ostavljanjem caesalpinie preko zime vani ali da ju se zaštiti ? Ja sam svoju u rano proljeće presadila van u vrt i ona je konačno počela rasti pa mi je žao da ju diram ako može prezimiti uz možebitnu adekvatnu zaštitu...
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 56789>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.