Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Egzotično grmlje i drveće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Caesalpinia gilliesii
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Caesalpinia gilliesii

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 6789>
Korisnik
Poruka
antonija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2010
Lokacija: župa dubrovačka
Status: Offline
Bodovi: 5001
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antonija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Rujan 2012 u 10:36
ivna, ostavi je u zemlji pa šta bude. ima ih u mene, niču svuda po vrtu, ako smrzna poslati ću ti je!
jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.

Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
ivna View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 24 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 2773
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ivna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Rujan 2012 u 11:23
Originalno poslano od člana antonija antonija napisao:

ivna, ostavi je u zemlji pa šta bude. ima ih u mene, niču svuda po vrtu, ako smrzna poslati ću ti je!


ok, bit ću hrabra Wink  a za ostatak posta smile79 !
Na vrh
nata07 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 07 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 904
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nata07 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Rujan 2012 u 07:33
ja ću svoju stavit unutra pa ću vidjeti kak će proč test kod tebe ..
ako vas nitko ne voli, cvijeće će vam sigurno uzvratiti
Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Svibanj 2013 u 18:02
Ima li neko iskustva sa Caesalpiniom bonduc?
Dobio sam neke semenke sa Karibskih ostrva, biljka je sada visine oko 150 cm, ali ne znam koliko mora biti stara da bi cvetala.


život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
nata07 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 07 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 904
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nata07 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Lipanj 2013 u 07:52
ivna draga, kak je izdržala biljka zimu ?
ako vas nitko ne voli, cvijeće će vam sigurno uzvratiti
Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Kolovoz 2013 u 20:51
mislim da spada ovdje

<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
nata07 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 07 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 904
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nata07 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Rujan 2013 u 07:26
moja bila vani cijelo ljeto, na suncu cijeli dan ali nije uopće cvijetala pa neznam koji je razlog ...
ima tko neka saznanja ?  možda je premlada?
 
ako vas nitko ne voli, cvijeće će vam sigurno uzvratiti
Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Rujan 2013 u 13:21

I moja je očito premlada, iako je kod mene 8-9 godina, a cvijeta još vidjela nisam !!!
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Kolovoz 2014 u 21:33
 Evo moje koja raste u mome južnom vrtu a uzgojila sam ju iz sjemena. Ovo je druga godina kako cvjeta.....




Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Kolovoz 2014 u 12:02
...lijepa je milice...zbilja lako i dobro napreduju iz sjemenaSmile
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Kolovoz 2014 u 12:10
R.Sara, hvala,Hug mislila sam da je teže uzgojiti
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Kolovoz 2014 u 17:14
milice7, divna je! Clap Koliko joj treba da cvate prvi put kad je sijana iz sjemena? Netko mi je rekao da se na prvi cvijet dugo čeka. Je li je štitiš od smrzavanja? Pretpostavljam da je i zimi u vrtu. Embarrassed
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Kolovoz 2014 u 18:59
Ova na slici raste u našem južnom vrtu ( to je na jugu kod albanske granice ) a tamo je toplo pa se ne mora spremati. Imam jednu malu koja je u loncu i nju spremam , ovdje u Slavoniji. Ne bih znala koliko je trebalo da iz sjemena dođe do cvijeta. Vjerujem da negdje piše....
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Kolovoz 2014 u 19:17
Hvala, znači spremam je i ja. Smile
Na vrh
ljiljana3 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao


Pridružen: 29 Svibanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 197
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ljiljana3 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Svibanj 2015 u 09:43
Ja je imam 8 godina, u tegli je i preko zime je unosim u negrijanu prostoriju, ali još mi nije cvjetala. Zaključila sam da ne cvjeta jer joj ja u jesen podrešem grane pa sam odlučila ove godine da je ne diram i ovo proljeće dođe moj muž i skrati je. Tako da se ne nadam niti ove godine cvjetanju.
Podrezujete li vi svoju.
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Svibanj 2015 u 12:03
Ja nisam podrezivala....samo ako je neka grana oštećena i sl.
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
Novosadjanka View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 15 Lipanj 2015
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 1
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Novosadjanka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Lipanj 2015 u 13:32
POštovani,
 uključila sam se kako bi saznala nešto više o cvet koji je ulepšao moj vrt ovih dana. Ujedno sam želela i da sa vam apodelim neka od iskustava za neupućene. Dakle seme sam dobila iz Bijele(MNE). U pravi su mnogi sa foruma. Svako seme je proklijalo. Biljčicu imam već tri godine i konačno, ovog juna je procvetala. E sad, biljke velike oko 1 m držim u saksiji PVC precnika oko pola metra. Jednu sam ostavila napolju ove zime a drugu sam unela u podrum. Ova koja je bila napolju se tek sprema da cveta, preživela je a ova iz podruma je uveliko u cvetu. Inače ako nije kasno želela bih koju semenku za crvenu varijantu ovog cveta. Ja imam žutu.



Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Lipanj 2015 u 16:07
Novodadjanka,  jesi  li nečim zaštitila ovu koja je bila vani ili je ostala samo tako kako je rasla?

Ja mislim da crvena varijanta ima ovaj naziv: Caesalpinia pulcherrima

Neka netko ispravi , tko je bolje upućen....
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Lipanj 2015 u 13:17
Da li je nekome preživjela ova krasotica vani, na kontinentu?
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Lipanj 2015 u 15:56
Moja je prezimila ali unutra u saksiji Wink

<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 6789>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,219 sekundi.