Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Balkonsko cvijeće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Bidens – bidens ferulifolia
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Bidens – bidens ferulifolia

 Odgovori Odgovori Stranica  <1234>
Korisnik
Poruka
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Svibanj 2008 u 21:18
Evo i mog bidensa



kupila sam sadnicu već punu cvjetića...
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Lavandablue View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 25 Travanj 2008
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 601
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lavandablue Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Svibanj 2008 u 18:39
SilveK,
 
predivan ti je cvet.
Mozes li postaviti i slikicu cele biljke da je vidimo?
 
Thanks!
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Svibanj 2008 u 23:05
Evo slike, još je mala, a i baš je ocvala, ali već ima nove male pupoljke...


Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Svibanj 2008 u 11:15
Silvek pa tvoji su već veliki i lijepi!!! I još i procvjetali!!!
Moji još uvijek idu u listove, to jest nemam još niti jedan cvijet!!!
Na vrh
Lavandablue View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 25 Travanj 2008
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 601
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lavandablue Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Svibanj 2008 u 15:08
proljece,
zato kada ti procvetaju bice kao iz bajke:)
Ja mnogo volim bujne biljke sa cveticima, a onaj na tvojoj slici sa pocetka teme ce biti kao tvoj kada procveta:)
 
Mozda SilveK treba da doda malo djubriva za razvijanje listova, a mozda je to neka puzajuca vrsta. U svakom slucaju cvetici su prelepi:)
 
Ja jos trazim sadnicu Bidensa ovde kod mene u Vojvodini.
Blago vama!!!
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Svibanj 2008 u 15:11
Evo ja ti držim fige da što prije nađeš i da što prije uživaš u njihovoj ljepoti!!!
Na vrh
Lavandablue View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 25 Travanj 2008
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 601
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lavandablue Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Svibanj 2008 u 15:47
smile115
Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Svibanj 2008 u 19:29
evo i mog bidensa, počeo je cvjetati a ima i dosta pupova
 
Na vrh
iris View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4502
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje iris Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Svibanj 2008 u 20:03
super su vam bidensi :)
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Svibanj 2008 u 23:23
Moram se pohvaliti da je i moj počeo cvjetati i stvarno će to biti jako lijep cvijet, a slike... pa normalno u ponedjeljak!!!
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Svibanj 2008 u 14:22
 
Evo i moga ljepotana!!!
Na vrh
Lavandablue View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 25 Travanj 2008
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 601
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lavandablue Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Svibanj 2008 u 00:49
Predivan cvet smile79 smile79 smile79
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Svibanj 2008 u 08:29
Je,je i ja sam se oduševila, cvijet je super i nije uopće zahtjevan. To se samo posadi i onda čekaš malo da naraste i kada počne sa cvjetanjem prelijep je, ja ga svakako kupujem i drugu godinu, to znam već sada...
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Svibanj 2008 u 09:58
Originalno poslano od člana Lavandablue Lavandablue napisao:

Originalno poslano od člana proljeće proljeće napisao:

A to ti je potočnica - trajnica, kako su mi na placu rekli...
I već je jaaaaaaaaaaaakkkkkkkkkkkooo narasla!!!smile106
 
Bravo!ClapClapClap
Znas li njen latinski naziv?
I da li ima cvetice?Tongue
 
 
To ti ja znam kao potočnicu a evo netko je na forumu rekao i da se zove nezaboravak...
 
Inače je trajnica, koja se sama rasijava to jest sjeme pada po vrtu i druge godine opet nikne.Ja sam svoju sada posadila u vrt za drugu godinu, pa ćemo vidjeti šta će ispasti druge godine. Inače ti ima jako puno malih plavih cvjetića!
 
 
 
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Svibanj 2008 u 10:00
Evo još jedno pitanje u svezi bidensa:
da li netko zna kako se razmnožava ili zakorjenjuje???
Ja sam sinoć jednostavno otkinula tri male grančice i posadila u drugu teglu, šta mislite hoće li se primiti?
Geek
Na vrh
Lavandablue View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 25 Travanj 2008
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 601
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lavandablue Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Svibanj 2008 u 15:47
proljece,
i ja bih isto tako uradila.
Ako tvoj bidens ne bude proizveo semenkice posle precvetavanja, ja verujem da je oziljavanje jedna od taktika.
 
Jedino ima jedna caka koju sam shvatila sto se tice oziljavanja. Ja sam pokusala da ozilim na isti nacin obicni grmasti ruzmarin sada u maju ali i pre dva meseca (sve bezuspesno), pa sam kasnije saznala da za to jos nije vreme, i da treba sacekati da ruzmarin precveta (da prodje cvetanje) a to ce biti u avgustu.
U svakom slucaju, ako ti se sada ne primi pelcer od bidensa, pokusaj ponovo posle cvetanja, po nekoj logici verujem da ce onda biti uspesno.
smile186 smile127 smile113
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Lipanj 2008 u 12:48
Lavandablue, ja već probala!!!
Jednostavno sam otkinula 3 grančice i stavila u drugu teglu i zamisli za sada se još uvijek drži, a stavila sam ga u četvrtak navečer i još nije uvenuo!!!
 
A sada mi reci još nešto, ja naime imam na moru jako puno ružmarina i sada bih ga htjela malo presaditi i malo donijeti doma, i sada moje pitanje:
 
Kada ga smijem rasađivati i kako???
Da li samo otrgnem grančice ili ima neka fora kako se zakorjenjuje???
 
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Lipanj 2008 u 23:01
Proljeće jučer na sajmu baka bea nam je tako dobro objasnila taj sistem zakorjenjivanja, oduševila sam se, ako hoćeš pitaj je u pp, jer mi se čini sistem vrlo jednostavan.
Iako konkretno za ružmarin ćeš lako isčupati neki koji ima korijen, jer se on jako širi.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Lipanj 2008 u 11:35
Triša, ove naše neću sigurno moći iščupati jer su oni već veliki grmovi.Oni ti ne idu svi iz zemlje, nego ti ima onako debelo stablo i na njemu jako puno grana.Nije bio redovito održavan tijekom ratnih godina, tako da mi se sada čak ni ne sviđa kako izgleda, ali moja svekrva je jako vezana za njih??? pa ih ne diramo, mada je moj muž prošle godine dva jednostavno maknuo, radi zmija...(mogu ući unutra a sin mi se tu u dvorištu igra).
Ja bih to ove godine dobro skratila, i posadila lavandu, noćne frajle i ne znam šta bih još mogla, jer nismo dolje svaki dan radi zaljevanja...
Morat ću susjedu zamoliti da mi to malo zaljeva dok me nema...
 
Na vrh
katruža View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 12 Kolovoz 2007
Status: Offline
Bodovi: 787
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje katruža Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Lipanj 2008 u 17:45
Bidensu obavezno otkidajte ocvale cvijetiće i ljepše i više će cvasti.
Ja sam to radila sa škarama, malo sam rezucnula i grančicu,pa na tom dijelu potjera dvije nove ,koje opet cvatu.
I da,lako se zakorijeni reznicom Smile
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,281 sekundi.