Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Balkonsko cvijeće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Surfinija - Surfinia
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Surfinija - Surfinia

 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 46>
Korisnik
Poruka
karinka View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 18 Studeni 2007
Status: Offline
Bodovi: 57
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje karinka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Travanj 2008 u 08:24
Pa polušat ću sve savjete i čekati ishod ove sezone. A da, jučer sam bila na sajmu cvijeća i kao išla samo pogledati šta ima. Možete i misliti , vratila sam se kući sa 5 vrećica - verbene , dipladenije ( mislim da sam pravilno napisala naziv ove posljednje - ona je trajnica, penjačica sa predivnim crvenom cvjetovima) Kada moje surfinije procvjetaju uslikam ih i pokažem!!
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Filipa1 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 12 Listopad 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 21
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Filipa1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Travanj 2008 u 21:53
Da li je potrebno dva puta zaljevati, ujutro i navečer, koja količina vodesmile113
Na vrh
vepar View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Kolovoz 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1708
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vepar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Travanj 2008 u 22:28
Originalno poslano od člana Filipa1 Filipa1 napisao:

Da li je potrebno dva puta zaljevati, ujutro i navečer, koja količina vodesmile113
Ovako ,Filipa ,krenuću od početka.Nakon presađivanja u posude u kojima će biti zalijevaš ih prema potrebi,jednom dnevno ili jednom u dva dana,ali ne previše.Nije potrebno dodavati nikakvo gnojivo prva dva tijedna.kako se biljka razvija postepeno se dodaje gnojivo i to za cvatuće lončanice i gnojivo sa dodatkom Fe.Obavezno pročitaj uputstvo na poleđini proizvoda i radije stavi manje ,nego da pretjeraš i dobiješ kontraefekt.Kod razvijene surfinije dva puta tjedno dodavaj tek.gnojivo sa dodatkom željeza ,a jednom tjedno gnojivo za cvatuće lončanice,postoji i za surfinije.zasebno.
zalijevanje je obavezno dva puta dnevno ,pogotovo pri velikim vrućinama,primjetićeš i sama kako preko dana biljka naočigled vene.Ono najvažnije ,zalijeva se rano ujutro dok još nije sunce jako  i kasno naveče
dok zahladi,ni u kome slučaju ne zalijevati tokom dana dok je biljka vruća,znači samo kada je ohlađena.Zalijeva se odstajalom vodom,to znači naliješ vodu u plastične boce,i ostaviš ih negdje u hladu,da se temperatura vode izjednači sa tem.zraka,zatim zalijevaš naveče,naveče napuniš boce i zalijevaš ujutro,nikako direktno voda iz slavine.Zalijeva se samo zemlja,ne po lišću.Ima još jedna mala tajna za uspješniji rast i cvatnju,moraš im dosta pričati ,to vole.Wink
vozi sigurno vozi bager
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Travanj 2008 u 22:30
Potrebno je zalijevati kada su velike vrućine i suh zrak, provjeri se zemlja ( ako je vlažna ne treba ).
Nisu one tako komplicirane za uzgoj...... 
Na vrh
vepar View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Kolovoz 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1708
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vepar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Travanj 2008 u 21:21
smile187.
vozi sigurno vozi bager
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Travanj 2008 u 22:55
Ne mora svaka surfinija biti "misica", možemo  biti zadovoljni i sa onima što malo manje cvatu ili imaju pokoji žuti listić, pokoju biljnu uš......smile187
Na vrh
vepar View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Kolovoz 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1708
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vepar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Travanj 2008 u 17:54
Originalno poslano od člana manči manči napisao:

Potrebno je zalijevati kada su velike vrućine i suh zrak, provjeri se zemlja ( ako je vlažna ne treba ).
Nisu one tako komplicirane za uzgoj...... 
Dobro je znati da ih ne treba zalijevati kada nisu velike vrućineWink,samo koje su to granične vrijednosti ,odnosno iznad koliko stupnjeva C su velike vrućine.
Što se uzgoja tiče zaista nisu komplicirane za uzgoj ,ako postupamo po tvojim uputstvima sigurno će potrajati mjesec dana od presađivanja.Wink
vozi sigurno vozi bager
Na vrh
Filipa1 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 12 Listopad 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 21
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Filipa1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Travanj 2008 u 21:14
Hvala na uputstvima, a što se tiče pričanja, ako treba i pjevat ću, samo da budu lijepe za moje oči,...
Na vrh
vepar View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Kolovoz 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1708
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vepar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Travanj 2008 u 21:23
WinkLOL
vozi sigurno vozi bager
Na vrh
savana View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 25 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 47
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje savana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Svibanj 2008 u 17:14

Imam  pitanje što se tiće reckanja vrhova...da li je ono nužno da bi surfinije bile bujnije i imale više cvijetova? ako to treba, gdje točno moram recnuti i koliko...baš ne znam...a ne bi na vlastitu neiskusnu ruku...

Na vrh
vepar View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Kolovoz 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1708
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vepar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Svibanj 2008 u 00:59
Originalno poslano od člana savana savana napisao:

Imam  pitanje što se tiće reckanja vrhova...da li je ono nužno da bi surfinije bile bujnije i imale više cvijetova? ako to treba, gdje točno moram recnuti i koliko...baš ne znam...a ne bi na vlastitu neiskusnu ruku...

osobno ja ne kidam vrhove,jedino makivam ocvale cvjetove,govorim iz vlastitog iskustva,i do sada nisam imao nikakvih problema sa bujnošću i cvatnjom.
po meni nije nužno ni potrebno,ako se redovito prihranjuju i zalijevaju
 
vozi sigurno vozi bager
Na vrh
savana View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 25 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 47
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje savana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Svibanj 2008 u 15:55
 A kako riješiti problem s ušima na njima???
Na vrh
vepar View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Kolovoz 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1708
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vepar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Svibanj 2008 u 20:09
pokušaj sa insekticidomLOL imaš dobrih na biljnoj bazi,pitaj u poljoapotekama i reci za koji tip biljaka trebaš
vozi sigurno vozi bager
Na vrh
savana View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 25 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 47
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje savana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Svibanj 2008 u 00:55

bila sam kod poljoapotekara i on mi dao confidor sl 200. i ja to naravno pošpricala i tuka, tek onda išla malo pročitat, a tamo piše da se ne šprica u vrijeme cvatnje, što on nije napomenuo...i sad sam malo, zapravo, dosta zabrinuta... vepre????neke riječi utjehe??!!!!će to biti dobro???

Na vrh
vepar View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Kolovoz 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1708
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vepar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Svibanj 2008 u 21:24
nadam se da nisi pretjerivala,što je tu je ,nemoj samo da ti padne na pamet polijevati vodom lišće.ostavi kako je sada još nema puno cvijetova,još se nisu previše raširile,biti će sve ok.Wink
vozi sigurno vozi bager
Na vrh
andrea01 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 5238
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje andrea01 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Svibanj 2008 u 23:17
Ma, bit će sve OK, savana! Ja prije par tjedana špricala sve i svašta sa nekom kombinacijom insekticida i fungicida i piše na uputama isto "Ne špricati u vrijeme cvjetanja!" kad eto nakon par dana i pčela koje ne vole tu kombinaciju i uskoro moram ponoviti!

Samo se nadam da si poslušala vepra ne pretjerivati količinu!!! smile187
Na vrh
savana View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 25 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 47
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje savana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Svibanj 2008 u 13:59
hvala ljudi, sad ću mirnije spavati! Smile nisam pretjerala s količinom, a i gledam ih danas, ne vidim nikakve znkove zla!!!
Na vrh
Suzizana View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 15 Svibanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 80
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Suzizana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Svibanj 2008 u 11:54
ljudi bok, ja nova ovdje, malo škicam i super ste!
eto odlučila se registrirati pa da i ja nešto pitam
kupila milion bells i tri od četiri su mi super tamnije zelene, ali jedna je malo požučkastila i dobila kao smeđe flekice na listićima.
e sad ja sam sve takve listiće potrgala i vrhove isto da mi iz sredine poteraju novi zeleni listovi. jesam li zeznula stvar ili bu se biljka spasila?
Na vrh
andrea01 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 5238
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje andrea01 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Svibanj 2008 u 23:19
Vepre, kaj misliš kako će na njih djelovati gnojivo od kopriva?
Mislim probati, pa zato pitam. Normalno da ću ga razrjeđivati... Wink
Na vrh
vepar View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Kolovoz 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1708
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vepar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Svibanj 2008 u 23:34
 Andreja,   ja ne bih,a ti prvo probaj samo na jednu posudu,pa vidi
vozi sigurno vozi bager
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 46>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,188 sekundi.