Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Balkonsko cvijeće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Surfinija - Surfinia
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Surfinija - Surfinia

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 444546
Korisnik
Poruka
Lu Lei View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 14 Svibanj 2013
Lokacija: Križevci
Status: Offline
Bodovi: 256
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lu Lei Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Svibanj 2016 u 12:08
Moje ovogodišnje slikane s razmakom od 20-tak dana :

02.05.



26.05.2016

URL=http://www.cvijet.info//slike_cvijeca/slike_od_clanova/surfinije_2016/87418.aspx][/URL]

URL=http://www.cvijet.info//slike_cvijeca/slike_od_clanova/surfinije_2016/87419.aspx][/URL]



Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
aurelia View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 25 Veljača 2016
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 1341
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aurelia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Svibanj 2016 u 14:59
Prelijepo Smile
     
Na vrh
rajski vrtovi View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Srpanj 2014
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 1789
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rajski vrtovi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Svibanj 2016 u 10:49
smile227 divne su !
"I budi kao ruža koja daje miris svima, a ne samo dobrima, ili drvo koje daje hlad i onome koji želi da ga posječe." M.Selimović
Na vrh
Lu Lei View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 14 Svibanj 2013
Lokacija: Križevci
Status: Offline
Bodovi: 256
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lu Lei Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Svibanj 2016 u 11:02
Smile hvala cure....

Na vrh
vlastimiri View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 03 Srpanj 2016
Lokacija: Srbija
Status: Offline
Bodovi: 1
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vlastimiri Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Srpanj 2016 u 15:28
Gde se moze nabaviti seme padajuce surfinije , moze li mi neko pomoci ?
 Hvala unapred :-)
Na vrh
mufnica View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 28 Rujan 2016
Lokacija: Mostar
Status: Offline
Bodovi: 11
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mufnica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Lipanj 2017 u 09:40
Kupila sam neki dan surfinije u ovakvom stanju. Da li ih treba skratiti? Ako da, kako, koliko? Hvala!
https://shack.com/i/poxgtagij -
https://shack.com/i/pnwKLUo3j -
Na vrh
Una View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 04 Srpanj 2016
Lokacija: Istra
Status: Offline
Bodovi: 59
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Una Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Lipanj 2017 u 11:18
Skratiti i dohranjivati (moje iskustvo). Iskusna prodavačica u vrtnom centru mi je rekla da trebam "zatvoriti oči" i nemilosrdno rezati cvijetove, kako bi surfinije bile bujnije.
Na vrh
mufnica View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 28 Rujan 2016
Lokacija: Mostar
Status: Offline
Bodovi: 11
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mufnica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Lipanj 2017 u 23:54
Una, hvala. Molim odgovor da li orezati grancice i koliko?
Na vrh
Una View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 04 Srpanj 2016
Lokacija: Istra
Status: Offline
Bodovi: 59
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Una Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Lipanj 2017 u 12:00
Mufnica, kad sam napisala rezati cvijetove - mislila sam na orezivanje grančica sa cvijetovima. Upravo zato , srce me boli ,kad režem te cvatuće grančice, ali pomaže...jače su mi i bujnije, i cvatu još više. Koliko orezati? Ma onako , procijeni sama ali "zatvori oči i reži" Wink Žao mi je da nikako nisam savladala stavljanje slika, poslala bi ti da vidiš moje. Puno zalijevaj , dohranjuj tekućim gnojivom...i to bi bilo to (moje iskustvo)
Bajke leže u meni poput sjemenki...potreban je samo dašak vjetra,zraka sunca ili kap vode pa da se rastvore u cvijet
Na vrh
mufnica View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 28 Rujan 2016
Lokacija: Mostar
Status: Offline
Bodovi: 11
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mufnica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Lipanj 2017 u 16:56
Una, hvala! Ma znam da treba orezati sve, gledala sam dosta slika i  videa da se to radi, al bas mi to djeluje okrutno :( Pa rekoh, da provjerim jos jednom. Idem sad orezati svoje surfinije, pa sta bude. Ionako, mensecini, da im je vec ovo nase ubitacno sunce pocelo smetati. Zalijevam redovno, prihranjujem isto, vidjecemo. pozdrav!
Na vrh
kacunak View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Kolovoz 2013
Lokacija: BiH
Status: Offline
Bodovi: 1086
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kacunak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Lipanj 2017 u 08:46
Ja sam svoje zalila vodom s otpadnim bioenzimom, za tri dana biljka je živnula, "ustala", i prestalo je žućenje donjih listova i njima i petunijama! I prije toga sam ih svaku veče zalivala, ali od ovog progledaše. Stavila sam 1 dcl na dvije litre vode. Moradoh ovo podijeliti s vama.
Na vrh
pčelica7 View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2008
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 1966
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pčelica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Srpanj 2017 u 16:23
bioenzim nemam, ali zato cvjetal imam Smile
plus željezo i to im je dosta
ovo su moje danas slikane

Kad ima volje, ima i načina. (G.B.Shaw)
Na vrh
pčelica7 View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2008
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 1966
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pčelica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Srpanj 2017 u 16:26
imam i ove duplog cvijeta 

Kad ima volje, ima i načina. (G.B.Shaw)
Na vrh
Nisa View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši cvijet u cvijetnjaku 2017

Pridružen: 16 Ožujak 2013
Lokacija: Drinovci
Status: Offline
Bodovi: 3089
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Srpanj 2017 u 10:36
krasne su pčelice, listovi i cvijetovi bez mane, koliko često dodaješ željezo?
Samo Bog može činiti nemoguće, ali ti možeš činiti moguće.
Na vrh
pčelica7 View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2008
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 1966
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pčelica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Srpanj 2017 u 20:14
Nisa  smile113

željezo im dodajem svakih desetak dana, ali upola od preporučene količine što piše na ambalaži
Kad ima volje, ima i načina. (G.B.Shaw)
Na vrh
Nisa View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši cvijet u cvijetnjaku 2017

Pridružen: 16 Ožujak 2013
Lokacija: Drinovci
Status: Offline
Bodovi: 3089
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Srpanj 2017 u 20:20
hvala Heart
Samo Bog može činiti nemoguće, ali ti možeš činiti moguće.
Na vrh
Masssa View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 26 Lipanj 2019
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 2
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Masssa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Lipanj 2019 u 07:22
Postovana,
Kako ste rijesili problem sa zutim listovima?
Kod mene se takodje pocelo javljato to postepeno zućenje listova?
Hvala unaprijed na odgovoru
Lp
Na vrh
Masssa View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 26 Lipanj 2019
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 2
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Masssa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Srpanj 2019 u 12:32
Pozdrav,
Zanima me da li je itko probao zalijevati surfinije sa kristalonom i kako su to prihvatile biljke?
Ja zalijevam sa ostajalom vodom u koju sam unaprijed zamutio sa kristalonom i cini mi se da nema bas ucinka ili trebam pojacati vise kristalona?
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Srpanj 2019 u 14:43
Ja zaljevam cvijeće svim i svačim. Imam tešku klimu za cvijeće, pa i da ostane živo za mene je uspjeh. Vjerojatno su najbolja specijalna đubriva za odrđenu vrstu. Ali opet bolje je ikakvo đubrivo nego nikakvo.

U vrijeme cvjetanja je bolje imati jako razgođeno đubrivo, tj manji koncentrat ali da sva zaljevanje ima tu malu dozu đubriva.

Odstajala voda je dobra ideja, biljke se ne šokiraju. Kažu da pomaže i kvasac (kocka recimo na 10 litara vode. Pa i dodavanja željeza, a pogotovo magnezija je dobro za biljku (imunitet).

Od jedne vrsne vrtlarice sam čula da je dobro ureju dodavati na proljeće kad se biljka razvija da se razvije lisnata masa koja je preduvjet za zdravu biljku. Recimo žlica ureje na 10 lit vode.

Ljudi su svašta dobavljali i nekakva izraelska đubriva, za koja kažu da su najbolja a do kojih je teško doći.
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 444546
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,250 sekundi.