Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Balkonsko cvijeće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Surfinija - Surfinia
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Surfinija - Surfinia

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1516171819 46>
Korisnik
Poruka
Olja View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 13 Siječanj 2011
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 842
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Olja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Lipanj 2011 u 23:54
Severina stvarno su ti prekrasne...cuvaj ih i dodaj im i neko hranivo sa mikro elementima....dugo ce ti biti lepe Thumbs%20Up
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
AAnčica View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 13 Lipanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 55
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje AAnčica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Lipanj 2011 u 23:54
Ija ih imam i nisam nekakav stručnjak za njih ali eto nastojim naučiti sve o njima. Možda previše zaljevaš? Znaš da ne smiješ po listovima zaljevati. Pinus ti je stručnjak za sve on će ti reći što trebaš
Na vrh
severina View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 28 Lipanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 30
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje severina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Lipanj 2011 u 21:38
Hvala vam,ali mislim da ne zalijevam previše valjda.htjela sam pitat ako ja imam kristalon 20-20-20 koja bi bila dnevna doza za surfinije i da li je to ok gnojivo?za mikroelemente piše da ima između ostalog iželjeza,ali samo 0.12%?Moram reći i da ja surfinije nažalost zalijevam vodom iz vodovoda pa im možda treba više željeza?
Na vrh
AAnčica View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 13 Lipanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 55
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje AAnčica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Lipanj 2011 u 23:16
Ne koristim to gnojivo pa ne znam. Ja se sad držim Pinusovih savjeta NPK pa ćemo vidjeti kakve će biti. Možeš pregledati stranice o surfinijama tu imaš puno njegovih savjeta pa eto ako želiš preći na takav način a na tvoje pitanje o kristalonu će ti netko vjerojatno odgovoriti
Na vrh
Olja View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 13 Siječanj 2011
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 842
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Olja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Lipanj 2011 u 23:25
Severina i tvoje gnojivo kristalon je NPK sto znaci da je u tvom slucaju N-20,P-20,K-20 i to ti je dobar izbor nista se ne brini!
Na vrh
severina View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 28 Lipanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 30
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje severina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Srpanj 2011 u 23:00
Hvala vam nadam se da je tako i da će i dalje biti dobre i da neće propasti

Na vrh
BlackSwan View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 10 Lipanj 2011
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 35
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje BlackSwan Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Srpanj 2011 u 09:45
Moje su KATASTROFAAAAA!!! Na visecim mi se pojavile neke smedje flekice, a ove na balkonu su kao usporene. Do sada bi trebale visiti do polovine ograde, a one nisu ni saksiju popunile.      STA DA RADIM??? Iskreno, juce sam ih htjela sve pocupati iz saksije.
Na vrh
Silvestra View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 02 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 1661
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvestra Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Srpanj 2011 u 09:30
Black Swan ja imam crvene surfinije sitnijeg cvjeta isto sam se zaribala i stavila ih na balkon misleći da će visiti preko ograde ,a svatila sam da su one više grmolike i idu širom ali ne puze,eto nisu viseće,možda i Ti imaš nešto slićno,ali lijepe su i cvatu,a šsmile157to se flekica tiće ja ćim se nekaj pojavi špricam Antrakolom.
Na vrh
severina View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 28 Lipanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 30
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje severina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Srpanj 2011 u 13:43
Po mojem mišljenju ako su sitne točkaste smeđe fleke i list je na tom mjestu stanjen kao da je isisan možda se radi onametniku  koji se ne vidi golim okom trips ili crveni pauk
Na vrh
BlackSwan View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 10 Lipanj 2011
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 35
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje BlackSwan Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Srpanj 2011 u 13:49
E to se meni dogodilo prosle godine, isto sam kupila crvene, poslije se ispostavilo da su to milion beilis koje su grmolike, a ne visece. A ove god. sam pazila pri kupovini, a sad propadaju nacisto!   
Na vrh
severina View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 28 Lipanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 30
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje severina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Srpanj 2011 u 07:31
BlackSwan malo sam pogledala ove postove od prije i mislim da ste kupili zaražene lončanice ili je bakterija došla iz zemlje.Kad je padala kiša to je pojačalo njihove simptome.Postoji mogučnost da je samo jedna bila zaražena i da su druge dobile zarazu jer sam negdje pročitala da se takve zaraze  šire zračnom vlagom.Ne znam da li postoji lijek za to trebalo bi pitati neku stručnu osobu da bez veze ne špricate otrovom.Nadam se da sam vam bar malo pomogla i da ćete riješiti taj problem
Na vrh
BlackSwan View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 10 Lipanj 2011
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 35
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje BlackSwan Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Srpanj 2011 u 09:27
Originalno poslano od člana severina severina napisao:

BlackSwan malo sam pogledala ove postove od prije i mislim da ste kupili zaražene lončanice ili je bakterija došla iz zemlje.Kad je padala kiša to je pojačalo njihove simptome.Postoji mogučnost da je samo jedna bila zaražena i da su druge dobile zarazu jer sam negdje pročitala da se takve zaraze  šire zračnom vlagom.Ne znam da li postoji lijek za to trebalo bi pitati neku stručnu osobu da bez veze ne špricate otrovom.Nadam se da sam vam bar malo pomogla i da ćete riješiti taj problem

Hvala Vam severina, mora biti to, jer radim sve sto i prosle godine, kada su bile perfektneeeeee.   
Na vrh
Silvestra View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 02 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 1661
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvestra Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Srpanj 2011 u 13:14
Black Swan,uzmi jednu teglu tih zaraženih i pošpricaj ANTRAKOLOM,samo pazi nemoj predozirati otopinu da ne  spališ biljke i vidjet ćeš poboljšanje uistinu za dan do dva i nemoj ih izlagati u toj fazi na ovo jako sunce.Ja time špricam sve i do sada je bilo jako efikasno.


Na vrh
Tratincica44 View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 04 Svibanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 49
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tratincica44 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Srpanj 2011 u 15:04
Silvestra, za špricanje Antracolom, koji omjer koristiti? Npr, na 10 l vode koliko praška?
Na vrh
Silvestra View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 02 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 1661
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvestra Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Srpanj 2011 u 11:56
Ja na 1 l vode stavim na vrh malo praška male žličice.
Na vrh
Tratincica44 View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 04 Svibanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 49
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tratincica44 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Srpanj 2011 u 13:53
Hvala Silvestra. Probat ću!!
Na vrh
severina View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 28 Lipanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 30
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje severina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Srpanj 2011 u 10:03
Jako me zanima Tratinčice jesu li se surfinije oporavile ili im je barem malo bolje?Htjela sam pitati da li na surfinijama treba kidati cvjetiće kad odcvatu?
Na vrh
Silvestra View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 02 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 1661
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvestra Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Srpanj 2011 u 10:51
Severina,bilo bi poželjno kidati odcvale cvetove ,ja ih režem ispod sjemene ćašice jer ako skineš samo onaj suhi cvjetić nisi ništa postigla.smile163
Na vrh
BlackSwan View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 10 Lipanj 2011
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 35
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje BlackSwan Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Srpanj 2011 u 15:07
Originalno poslano od člana Silvestra Silvestra napisao:

Severina,bilo bi poželjno kidati odcvale cvetove ,ja ih režem ispod sjemene ćašice jer ako skineš samo onaj suhi cvjetić nisi ništa postigla.[IMG]smileys/emot45.gif" align="absmiddle" alt="smile163" />




Kako to mislite??? Ja nikad nisam kidala i casicu, samo suhe cvijetice. Nisam nikad cula da se i ona casica otkida.
Na vrh
Olja View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 13 Siječanj 2011
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 842
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Olja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Srpanj 2011 u 22:36
BlackSwan,casica se odkida da biljka ne bi stvarala seme i tako trosila snagu na to!Heart
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1516171819 46>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,281 sekundi.