Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Balkonsko cvijeće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Surfinija - Surfinia
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Surfinija - Surfinia

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2829303132 46>
Korisnik
Poruka
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Svibanj 2013 u 14:56
Originalno poslano od člana Majdaaa Majdaaa napisao:

Do sada nisam nikada imala surfinije...ali gledam po slikama i moje su mi nekako čudne....vidim da bi trebale padati prema dolje, a moje rastu u vis :D imaju pupova, ali prevladava zelenilo....prihranjujem ih, ali ne znam jel da promjenim prihranu i dodam onu koja ima manje dušika?



Bez brige sa tvojim surfinijama je sve ok. mlada surfinija raste i buja prema gore, nakon toga pod svojom težinom se presavijaju i padaju dole. ukoliko vam biljka nije jako granata i ima samo nekoliko grančica savjetujem da obavite pinciranje ( kidanje vrhova kod glavnih grana )

ukoliko nema cvijeta nego samo zelenila smanjite gnojivo sa dušikom i dajte ono sa jednakim omjerom NPK ili sa onim kojem je K u vecem omjeru.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Majdaaa View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje


Pridružen: 19 Lipanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 260
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Majdaaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Svibanj 2013 u 15:45
Hvala na odgovoru :)


edit admin: imate sa desne strane link "hvala" tako na jednostavniji način možete zahvaliti članovim na pomoći
Na vrh
magnolija View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 08 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 691
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje magnolija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Svibanj 2013 u 20:55
evo da vam i ja pokažem svoju surfiniju fantom

Na vrh
Monna View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
3. Najljepši vrt - Proljeće 2014

Pridružen: 13 Travanj 2008
Lokacija: Pozega
Status: Offline
Bodovi: 2376
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Monna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Svibanj 2013 u 08:45
ova je stvarno krasna, magnolija...
pozdrav iz Zlatne doline
Na vrh
agava1504 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 24 Siječanj 2013
Lokacija: Moslavina
Status: Offline
Bodovi: 204
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje agava1504 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Svibanj 2013 u 12:42
magnolija, zaista je prekrasna..takvu još nisam nigdje vidjela...
Na vrh
Lu Lei View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 14 Svibanj 2013
Lokacija: Križevci
Status: Offline
Bodovi: 256
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lu Lei Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Svibanj 2013 u 17:31
evo da vam i ja pokažem svoje prošlogodišnje surfinije ( cvale su od poč.5 mjeseca pa sve do listopada )
 
-
 
 -
 
 -
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Svibanj 2013 u 18:35
divne su ti
Na vrh
Lu Lei View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 14 Svibanj 2013
Lokacija: Križevci
Status: Offline
Bodovi: 256
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lu Lei Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Svibanj 2013 u 18:39
Hej moon, hvala ti :-)
Na vrh
dijana7566 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka

DONATOR

Pridružen: 25 Veljača 2011
Lokacija: Osijek
Status: Offline
Bodovi: 3643
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dijana7566 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Svibanj 2013 u 20:24
Vau kako je super!
Pozdrav iz Osijeka
Na vrh
Majdaaa View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje


Pridružen: 19 Lipanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 260
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Majdaaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Svibanj 2013 u 20:51
Ajme, kako su bujne i dugačke! :) baš su ti lijepe! :)
Na vrh
Lu Lei View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 14 Svibanj 2013
Lokacija: Križevci
Status: Offline
Bodovi: 256
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lu Lei Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Svibanj 2013 u 21:36
Tenks cure :-) zbilja su bile predivne cijelo ljeto i iako su id korjena skroz pozutjele one su cvale sve do listopada :-)
Sad imam ruzicastu i ljubicastu i divne su. Sliku saljem cim ih uslikam :-) kako su vase pocele sezonu, jel rastu ?
Na vrh
pčelica7 View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2008
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 1966
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pčelica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Svibanj 2013 u 21:54
LL krasne su ti bile Thumbs Up.....ja tek neki dan posadila
Kad ima volje, ima i načina. (G.B.Shaw)
Na vrh
Lu Lei View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 14 Svibanj 2013
Lokacija: Križevci
Status: Offline
Bodovi: 256
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lu Lei Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Svibanj 2013 u 21:57
Pcelice moje su vani nekih 20-tak dana,i vec su predivne a i probno sam uzela petunije, slika je na temi potunia - petunia pa ih mozes vidjeti.
Na vrh
mimantonija View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 08 Travanj 2013
Status: Offline
Bodovi: 109
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mimantonija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Svibanj 2013 u 23:23
Originalno poslano od člana magnolija magnolija napisao:

evo da vam i ja pokažem svoju surfiniju fantom
http://s571.photobucket.com/user/majda_2009/media/DSC_0088.jpg. -



prekrasna, prvi puta vidim, gdje si nabavila?
Na vrh
mimantonija View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 08 Travanj 2013
Status: Offline
Bodovi: 109
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mimantonija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Svibanj 2013 u 23:34
Originalno poslano od člana pčelica7 pčelica7 napisao:

mimantonija, bilo bi dobro da staviš fotku
ja još nisam bila u nabavi surfinija, moram ovih dana


-


evo, sva sreća nema na puno cvjetova, namjerno sam otkinula list da se bolje vidi..samo nemojte reći da je gljivica ili bakterija, znam da za to nema pomoći..
u pitanju su noviji pelceri, na njima sam to primjetila, za sada su izolirani na balkonu od dvorišta, ništa se ne širi na gornje listove, samo par listova pri korijenu..


ps. sa čime špricati, ako treba..
Na vrh
Majdaaa View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje


Pridružen: 19 Lipanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 260
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Majdaaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Svibanj 2013 u 00:04
Ja imam novu metodu...čim presadim pelcere polijem ih s kuperblau(i muškatle i potunije)....ne znam jel djeluje jer mi je ovo prva godina da to prakticiram....savjet mi je dala teta...ona tako radi i cvijeće joj je uvijek lijepo. To je fungicid i djeluje preventivno protiv bolesti....ide jedna velika žlica na 10 l vode.

p.s. Lu Lei, s čime si prihranjivala surfinije? :)
Na vrh
Lu Lei View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 14 Svibanj 2013
Lokacija: Križevci
Status: Offline
Bodovi: 256
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lu Lei Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Svibanj 2013 u 07:46
Mima to bi mogla biti tzv pepelnica i ako je to to unistit ce boljku, ja ih isto spricam sa kuproblau i pomogne, ali bi morala maknuti to lisce koje je zarazeno. Kako prepoznati pepelnicu? Ako potegnes po lisu rukom i na ruci ostaje " prah" onda je to to. Ali pitaj jos neke iskusnije da bi bila sigurna :-) nadam se da ce brzo ozdraviti :-))))
Na vrh
Lu Lei View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 14 Svibanj 2013
Lokacija: Križevci
Status: Offline
Bodovi: 256
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lu Lei Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Svibanj 2013 u 07:49
Majdaaaa ( uf imas puno a valjda nisam koji zaboravila ) :-))))
1 x tjedno Cvetal za surfinije i 1 x tjedno zeljezo u prahu ( ne znam kak se zove sad al ti mogu pogledati i javiti )
Na vrh
Majdaaa View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje


Pridružen: 19 Lipanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 260
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Majdaaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Svibanj 2013 u 10:47
Željezo stavljam Plantella i zadovoljna sam :) Zanimalo me ovo drugo :)
Na vrh
zvončica3 View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 02 Svibanj 2013
Status: Offline
Bodovi: 99
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zvončica3 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Svibanj 2013 u 11:01
Svoje surfinije obavezno u početku prskam nekim fungicidom, neće im smetati, a bolje je djelovati preventivno. Kasnije ih prihranjujem gnojivom za surfinije i obavezno dodajem željezo i nemam nikakvih problema. Okačit ću slikice čim ih uslikam, nadam se već danas...
Mudar čovjek s jednakom mirnoćom prima pohvale i podnosi uvrede.
Konfucije
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2829303132 46>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.