Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Balkonsko cvijeće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Surfinija - Surfinia
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Surfinija - Surfinia

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 3132333435 46>
Korisnik
Poruka
Majdaaa View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje


Pridružen: 19 Lipanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 260
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Majdaaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Lipanj 2013 u 16:44
nadam se da ću i ja uspjeti!Ne znam samo koliko treba proći između 2 špricanja?
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Lu Lei View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 14 Svibanj 2013
Lokacija: Križevci
Status: Offline
Bodovi: 256
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lu Lei Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Lipanj 2013 u 17:39
Ja sam ponovila nakon 3 tjedna
Na vrh
qe-te-quiero-verde View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 15 Lipanj 2013
Status: Offline
Bodovi: 4
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje qe-te-quiero-verde Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Lipanj 2013 u 17:52
Originalno poslano od člana Lu Lei Lu Lei napisao:

pozdrav, meni ovo sa stražnje strane nalikuje kao spaljeno.....a kako izgledaju ovo oštećenja na lišću? Ove žuti dijelovi? jel se list savija?


Mekano, mlohavo. Shocked Da, izgleda spaljeno.
Par listova koje sam skinula u sredini imaju rupu.

Danas sam bila kod nekog stričeka u fitoapoteci i veli mi da špricam s tim kuperblau, ali da onda za desetak dana opet poprskam s nečim drugim. Preporučio mi je Systane. To imaju oni koji drže vinograd, bočica košta 70 kn, a meni treba 0,1 ml na litru vode. Veli da se radi o nekakvoj hrđi Question i da ona nastaje na mjestima gdje se zadržava vlaga i topli zrak. Ima smisla, gljiva je to.

Veli da se može kombinirat s kuper-to-nešto; tako valjda dobijemo "fungicid širokog spektra".
Biljke koje su manje skoro mi nisu uopće bolesne, svega par listova. One s puno slojeva grana pale se odozdo. 



 
Na vrh
qe-te-quiero-verde View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 15 Lipanj 2013
Status: Offline
Bodovi: 4
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje qe-te-quiero-verde Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Lipanj 2013 u 17:55
E, da. Fito-striček mi veli da se tim fungicidima prska svakih 10-14 dana ako je biljka napadnuta (a moje jesu, bokci mali).
Na vrh
Majdaaa View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje


Pridružen: 19 Lipanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 260
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Majdaaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Lipanj 2013 u 18:54
i moje su samo s donje strane....imam nekakav fungicid još doma...moram pogledati jel ima kurativna svojstva pa ću i ja pošpricati za jedno 13 dana... Disapprove 
Na vrh
Lu Lei View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 14 Svibanj 2013
Lokacija: Križevci
Status: Offline
Bodovi: 256
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lu Lei Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Lipanj 2013 u 09:51
Originalno poslano od člana qe-te-quiero-verde qe-te-quiero-verde napisao:

[QUOTE=Lu Lei]
pozdrav, meni ovo sa stražnje strane nalikuje kao spaljeno.....a kako izgledaju ovo oštećenja na lišću? Ove žuti dijelovi? jel se list savija?


Mekano, mlohavo. Shocked Da, izgleda spaljeno.
Par listova koje sam skinula u sredini imaju rupu.

Danas sam bila kod nekog stričeka u fitoapoteci i veli mi da špricam s tim kuperblau, ali da onda za desetak dana opet poprskam s nečim drugim. Preporučio mi je Systane. To imaju oni koji drže vinograd, bočica košta 70 kn, a meni treba 0,1 ml na litru vode. Veli da se radi o nekakvoj hrđi Question i da ona nastaje na mjestima gdje se zadržava vlaga i topli zrak. Ima smisla, gljiva je to.

Veli da se može kombinirat s kuper-to-nešto; tako valjda dobijemo "fungicid širokog spektra".
Biljke koje su manje skoro mi nisu uopće bolesne, svega par listova. One s puno slojeva grana pale se odozdo. 
 
jesi kupila to? bojim se da tu samo kuprablau neće pomoći....ima neki preparat za hrđu koji se koristi i u vinogradima, osim Systana, pa ti pogledam kad dođem doma...možda ih to uspije bar malo sačuvati..mada, iskreno loše izgleda...




Na vrh
Lu Lei View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 14 Svibanj 2013
Lokacija: Križevci
Status: Offline
Bodovi: 256
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lu Lei Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Lipanj 2013 u 09:52
Originalno poslano od člana Majdaaa Majdaaa napisao:

i moje su samo s donje strane....imam nekakav fungicid još doma...moram pogledati jel ima kurativna svojstva pa ću i ja pošpricati za jedno 13 dana... Disapprove 
Tvoje isto izgledaju ovako mlohavo i spaljeno??
Na vrh
Majdaaa View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje


Pridružen: 19 Lipanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 260
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Majdaaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Lipanj 2013 u 12:02
Lu Lei....moje ne...trenutno izgledaju ''normalno'' nađem negdje negdje žučkasti listić...pošto nisam znala što da radim, ja sam grane ne kojima je bilo više osušenih i mlohavih listića odrezala...malo izgledaju rjeđe, ali....nisam znala što bi drugo
Na vrh
Lu Lei View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 14 Svibanj 2013
Lokacija: Križevci
Status: Offline
Bodovi: 256
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lu Lei Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Lipanj 2013 u 12:41
ok, budu ti se one popunile..samo ih prihrani..ako su se sad "unormalile"... smile106
Na vrh
Majdaaa View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje


Pridružen: 19 Lipanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 260
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Majdaaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Lipanj 2013 u 13:54
prihranjujem :D pročitala sam da poslije bolesti trebaju prihranu s manje dušika, a puno kalija....:) 
Na vrh
Lu Lei View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 14 Svibanj 2013
Lokacija: Križevci
Status: Offline
Bodovi: 256
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lu Lei Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Lipanj 2013 u 13:56
a da im daš i željezo? bar ja bi na tvom mjestu...e usput kupila sam jučer neki kristalon s crvenim čepom, i ti takvog koristiš?
Na vrh
Majdaaa View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje


Pridružen: 19 Lipanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 260
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Majdaaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Lipanj 2013 u 14:14
da :D piše na njemu za cvijet i plod :) dala sam im željeza u petak...jednom tjedno im dodajem...mogu dati još....samo ne znam jel im može biti previše? :)
Na vrh
Majdaaa View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje


Pridružen: 19 Lipanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 260
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Majdaaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Lipanj 2013 u 22:52
jel mi može netko preporučiti fungicid za surfinije, a da je preventivan i kurativan?
Na vrh
pčelica7 View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2008
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 1966
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pčelica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Lipanj 2013 u 23:41
Majdaaa, ajde poslikaj surfinije da vidimo kako ti izgledaju.....
Kad ima volje, ima i načina. (G.B.Shaw)
Na vrh
Majdaaa View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje


Pridružen: 19 Lipanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 260
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Majdaaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Lipanj 2013 u 10:36
Eto, ovako to izgleda trenutno....sredina je najviše stradala pa sam je odrezala i još kao za vraga...dok sam rezala, neke zdrave grane su mi se odlomile....grr :) danas sam im dala željeza...kao da im i to nedostaje...



2 suha listića trenutno 





Na vrh
Lu Lei View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 14 Svibanj 2013
Lokacija: Križevci
Status: Offline
Bodovi: 256
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lu Lei Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Lipanj 2013 u 11:01
Draga, one meni izgledaju zdravo Big smile i ja ih nebi dodatno tretirala...ali neka ti netko iskusniji da savjet....
Na vrh
Majdaaa View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje


Pridružen: 19 Lipanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 260
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Majdaaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Lipanj 2013 u 11:05
svaki dan nađem nekoliko suhih listića....a da nisam odrezala one bolesne grane, ne znam što bi bilo....a, svakako im treba nekakva zaštita.....više nemam kuperblau pa svakako bi kupila nešto i to preventivno prskala jer da se nisu zarazile izgledale bi super....najbolje bi opet uzela kuperblau...ali ni sama ne znam jer sam pročitala da bi trebalo drugi puta nekim drugim sredstvom prskati.
Na vrh
Lu Lei View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 14 Svibanj 2013
Lokacija: Križevci
Status: Offline
Bodovi: 256
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lu Lei Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Lipanj 2013 u 11:22
ma oporavit će se one...a to suho lišće mislim da je normalno....moje je vjetar uništio sve,pa su na kraju super oporavile..oporavit će se i tvoje sigurno....znači, više ih ne želiš tretirati sa kuprablaom?
Na vrh
Majdaaa View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje


Pridružen: 19 Lipanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 260
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Majdaaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Lipanj 2013 u 11:32
pa, bolje bi s time nego nekim drugim otrovom, ali ne znam jel moram mijenjati fungicid ili smijem opet ovaj?
Na vrh
Lu Lei View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 14 Svibanj 2013
Lokacija: Križevci
Status: Offline
Bodovi: 256
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lu Lei Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Lipanj 2013 u 11:33
e to ti ja sad stvarno ne znam reći...sorry
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 3132333435 46>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,187 sekundi.