Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Balkonsko cvijeće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Surfinija - Surfinia
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Surfinija - Surfinia

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 4243444546>
Korisnik
Poruka
Lu Lei View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 14 Svibanj 2013
Lokacija: Križevci
Status: Offline
Bodovi: 256
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lu Lei Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Svibanj 2015 u 09:14
obožavam ovu boju.....prekrasne su Bugice...
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Svibanj 2015 u 08:15
madja, hvala...

Lu Lei, hvala...i meni su sve nijanse roze i ljubičaste zakon... i za tegle i za vrt...
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Lipanj 2015 u 20:33






Na vrh
Lu Lei View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 14 Svibanj 2013
Lokacija: Križevci
Status: Offline
Bodovi: 256
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lu Lei Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Lipanj 2015 u 08:54
ooooojoj kako su ti prekrasne....bravo Bugice...prekrasne su ti...
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Lipanj 2015 u 13:09
Baš mi je drago da ti se sviđaju. Ova bijela sama u tegli je ogromna i najbolje napreduje. Druge su porasle ali još ne rade slapove, unatoč redovnom prihranjivanju i dopingiranju željezom.
Na vrh
Lu Lei View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 14 Svibanj 2013
Lokacija: Križevci
Status: Offline
Bodovi: 256
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lu Lei Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Lipanj 2015 u 13:12
budu..polako..ljeto je tek krenulo..moje viseće je napala neka bolest..i stavila sam ih van u hlad na oporavak..i ona kišurina neki dan ih je dotukla skroz..pa sam ih počupala i zasadila nove..ovaj put petunije...vidjet ćemo što će i kako s njima biti :-) ali zadnjih par godina nekako me te surfinije baš neću..valjda ih neznam pravilno njegovati :-(
Na vrh
Octopussy View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 10 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 14
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Octopussy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Lipanj 2015 u 21:10
Helouuu
Bugica - bas su lijepe, posebna mi je ova plava. :)

Madja- ne znam smijem li reklamirati proizvodaca za tekuce zeljezo. Ima li neki poseban razlog zasto ne trgati uvenule cvjetove? Ovako mi se je stvara sjeme i ljepse izgledaju.

Nazalost i ove godine ih nesto muci - rubovi lista su poceli bijeliti, a na nekima su se pojavile isto tako bijele tockice, izgleda kao da je otisnut zig. Dal im nedostaje mozda zeljeza?

Od belsica mi ostade samo jedna tegla, nesto mi ih je pojelo.
Potunije su zato prekrasne, odlicno napreduju.

:)))
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Lipanj 2015 u 06:26
Lu Lei, njih sve lako napadne. Moje su na takvoj poziciji da ih ipak malo štiti krov. Upravo iz tog razloga (kiše) nisam ih stavila po cijeloj dužini balkona - tu su mjesto ipak ponovo zauzele pelargonije. Moje su napale uši (ali i sve drugo cvijeće, čak i paradajze) - špricala sam mospilanom i sad su u redu. Zapiknula sam po par gnojiva u štapićima u svaku žardinjeru (traju dva mjeseca) i uz to prihranjujem s tekućim svakih pet dana. S njima ima i previše posla, ali kad su mi tako lijepe. Smile

Octopussy, hvala - a plava je zapravo ljubičasta, nikako joj ne mogu dobiti boju na fotkicama. Nažalost, ne mogu ti pomoći jer nemam ideju od čega bi bile te točkice, međutim škoditi ne može da im daš željeza, a ako je u pitanju manjak, vrlo brzo ćeš vidjeti pomak na bolje. Staviš slikicu potunija? Embarrassed

Madja, ima u Pevecu tekućeg željeza, mala boćica, više nego dovoljno za sezonu...ako se dobro sjećam oko 20-ak kuna. Smile
Na vrh
rajski vrtovi View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Srpanj 2014
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 1789
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rajski vrtovi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Lipanj 2015 u 12:55
Jako su lijepe bugiceza5, i što je najvažnije, zdrave su. Bijela je stvarno posebna. A ne znam šta bih rekla na razlike u porastu. Možda su od onih koje ne vole društvo drugih biljaka. Ali ja ipak mislim da njihovo vrijeme tek dolazi, jer one su  biljke sunca i topline. Tek ćemo uživati u njihovim slapovima. Tongue
"I budi kao ruža koja daje miris svima, a ne samo dobrima, ili drvo koje daje hlad i onome koji želi da ga posječe." M.Selimović
Na vrh
Octopussy View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 10 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 14
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Octopussy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Lipanj 2015 u 13:12
Helou, jaaaao ponekad me izluđuje to postavljanje slika. U temu problemi nemam pristup pa da vidim to postavljanje preko cifa. Kod za forum sam više od desetak puta kopirala i šta god napravim pojavi se greška, stoga šaljem vam linkove pa pogledajte. Par cvijetića uvijek izgleda malo jadno, ali obje tegle su mi izložene vjetru, a on svako malo puše li ga i puše.

Surfinijama ću pojačati dozu željeza pa ćemo vidjeti.

Smile


Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Lipanj 2015 u 16:47
Rajski, puno hvala. I meni je važno da su zdrave. Ali, idem na ljetovanje na skoro tri tjedna, u drugoj polovici srpnja i već me sad strah kaj će biti kad ostanu na čuvanju. Geek Hm... bolje da ne mislim nego uživam u sadašnjem stanju. Big smile

Octopussy, pa divne su ti potunije. Koja boja... smile39... preprepredivne. Izgleda mi da im uopće ne smeta vjetar.
Na vrh
madja View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 15 Svibanj 2015
Lokacija: krcedin
Status: Offline
Bodovi: 12
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje madja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Srpanj 2015 u 23:39
 Pozdrav svim ljubiteljima cveca, a posebno sulfrinija.  To je moje omiljeno cvece i puno mi je truda trebalo da naucim da ih pravilno negujem. Moje sulfrinije su dugacke 1,5  m  nikada lepse...  Imam ih jako puno i sve su zdrave. Ja cu vam pomoci u savetima , jer su one prelepe biljke i nisu toliko teske za odrzavanje kao sto izgleda . Samo se morate pridrzavati pravila nege. Prvo da odgovorim Octopussy  na pitanje. Cvetovi na sulfrinijama se nekidaju zbog bolesti. Gde otkines precvetao cvet tu nastaje rana koju napadaju baakterije i dobijaju bolest. Znaci treba sama da odbaci cvet. Da krenem od pocetka. Kada se sulfrinije posade u saksiju prve tri nedelje se neprihranjuju vec se zalivaju obicnom otstajalom vodom.Da bi  bile lepe i zdrave moraju se  stalno prihranjivati  Ja radim ovako.Ponedeljak-kemira 3  to je djubrivo za cvetanje . Utorak-obicna odstajala voda, Sreda-magnezijum i zelezo pomesam, to je  za biljnu masu odnosno za list Cetvrtak-odstajala voda, Petak kemira 3 za cvetanje, Subota-voda, Nedelja-magnezijum i zelezo. Itako u krug. Sto se tice zastite od bolesti , na svake tri nedelje insekticid anctara protiv lisnih vasi, na svake tri nedelje zaliti sa ballbom, to je protiv truljenja korena i jednom mesecno  oprskati nekim fungicidom. Moze neki bajerov oni su jako dobri. Ako se budete pridrzavali ovoga imacete ogromne sulfrinije pune cveta . Ja neznam da li su vam poznati ovi preparati i  djubriva  za prihranu   ja sam iz Vojvodine i kod nas ih ima u svakoj apoteci , sve su strani , uvozni pa verujem da cete ih lako naci.Nadam se da sam vam pomogla i verujte da je ovo pravi nacin da imate prelepe sulfrinije. Ako vas nesto zanima pitajte , a ja cu vam poslati slike mojih sulfrinija . PUNO VAS POZDRAVLJAM 
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Srpanj 2015 u 19:40
Čekam fotkice. Hvala madja na iscrpnom objašnjenju... Smile
Na vrh
madja View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 15 Svibanj 2015
Lokacija: krcedin
Status: Offline
Bodovi: 12
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje madja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Srpanj 2015 u 21:22
Postavicu slike ovih dana Smile 
Na vrh
Octopussy View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 10 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 14
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Octopussy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Srpanj 2015 u 22:53
Oooo Madja super opis, sad ću i ja svoje tako tretirati. Većinu tih pripravaka imam. Znači mojima nedostaje prihrane-rub je postao mi smeđim na dosta listova.
Ajde čekamo slikice...  :))))

Bugicaza5 - hvala na komplimentima jer je za jednu od njih samo  to ostalo...  :(((( Baš ova, čija je slika nekim čudim gore prikazana, mi je jučer stradala. Iznad nje mi visi tegla sa surfinijom (još k tome tegla ispod ima podmetač koji ide u špic) i pala je točno u sridu...nisam to odmah ni skužila i dok sam podigla teglu...užas.  S njom sam se svima hvalila i pazila sam je kao oko u glavi Cry. Ali neće dugo biti praznina...sutra na njeno mjesto presađujem hibiskus.


Na vrh
ivana327 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 30 Travanj 2015
Lokacija: Nova Gradiska
Status: Offline
Bodovi: 5
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ivana327 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Srpanj 2015 u 00:09
Moje su super surfinije. Trebam pomoc je fertiha gnjojivo za surfinije dobra za moje cvijece. Pozz
Na vrh
pčelica7 View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2008
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 1966
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pčelica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Srpanj 2015 u 15:17
ivana327, ne koristim to gnojivo pa ne znam jel dobro...ako je navedeno da je za surfinije onda je ok
stavi slike da vidimo kako izgledaju

evo jedna slikica mojih, malo sam ih kasno posadila pa nisu baš nešto....

Kad ima volje, ima i načina. (G.B.Shaw)
Na vrh
rajski vrtovi View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Srpanj 2014
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 1789
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rajski vrtovi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Srpanj 2015 u 17:05
pčelice7, divota. A tek boja ... smile112
"I budi kao ruža koja daje miris svima, a ne samo dobrima, ili drvo koje daje hlad i onome koji želi da ga posječe." M.Selimović
Na vrh
madja View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 15 Svibanj 2015
Lokacija: krcedin
Status: Offline
Bodovi: 12
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje madja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Srpanj 2015 u 19:43
Postavljam fotografije svojih sufrinija.



Na vrh
Octopussy View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 10 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 14
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Octopussy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Srpanj 2015 u 21:00
Vauuuuuuuuu,madja zaista prekrasnooooo - svaka cast. Predivno predivno
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 4243444546>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,195 sekundi.