Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Balkonsko cvijeće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Viseći lotus - Lotus Berthelotii
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Viseći lotus - Lotus Berthelotii

 Odgovori Odgovori Stranica  <1234>
Korisnik
Poruka
Amal View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2008
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 16
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Amal Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Lipanj 2008 u 13:09
Nadam se da će se oporaviti.... stvarno je bio predivan. platila sam ga 60 kn i pošto sutra idem u Zadar tj Bibinje kupit ću sebi još jedan.....prosto sam se zaljubilasmile76
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Lipanj 2008 u 14:26
Ines i ja sam to mislila, ali sam ostala paf kad mi ga je na flori Franjica pokazala, stvarno je predivan.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
ines View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Veljača 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1095
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ines Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Lipanj 2008 u 19:40
Uf, sad mi je lakše, nisam jedina smile182
Na vrh
aurora2 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 22 Lipanj 2007
Lokacija: Switzerland
Status: Offline
Bodovi: 2880
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aurora2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Lipanj 2008 u 08:21
Evo ga. Nakon prvog cvjetanja se umirio, imala sam utisak da je ta prica gotova i da nista vise nece biti od njega. Ali iznenadio me i evo ga cvjeta ponovo.


Na vrh
Amal View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2008
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 16
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Amal Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Lipanj 2008 u 15:48
smile93Aurora , stvarno je  predivan. nadam se da će se oporaviti i moj i da ću vam ga moći pokazati u svoj njegovoj ljepoti. Drugi nisam kupila, nije ih bilo dok sam boravila na moru.
Na vrh
maraskinoo View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 09 Rujan 2008
Lokacija: Cocos (Keeling) Islands
Status: Offline
Bodovi: 4
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maraskinoo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Rujan 2008 u 18:17
ova biljka sluzbeno je izumrla u prirodi zato sto su joj prirodni polinatori izumrli. gdje ste je uopce kupili?
Na vrh
andrea01 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 5238
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje andrea01 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Rujan 2008 u 18:20
Već dve godine ga vidim u rasadnicima, a i na Floraartu su bili lijepi primjerci. 
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Rujan 2008 u 20:55
Da Andrea i meni je žao što ga nisam na flori kupila jer su bili primjerci predivni, pa baš mi nije jasno o čemu priča maraskino - očito je da znaš puno o cvijeću  - dobrodošla među cvjetoljupce. (ili možda dobrodošao)
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
maraskinoo View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 09 Rujan 2008
Lokacija: Cocos (Keeling) Islands
Status: Offline
Bodovi: 4
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maraskinoo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Rujan 2008 u 23:52
iz splita sam,na floraartu nisam bio,a ovdje nisam naisao na ovu biljku u ponudi pa sam je guglao,da malo procackam
s Kanara je; smatra se da ju je nemoguce vise razmnozavati buduci da je njen polinator(neki kolibric bice) izumro.zato je vise nema u prirodi
http://en.wikipedia.org/wiki/Lotus_berthelotii ,ako koga zanima

btw nov sam na forumu,ali ne i u cvijecu Wink
Na vrh
spring View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 19 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 786
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje spring Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Listopad 2008 u 23:32
Super.. ja svoj spremim pa možda i preživi za sljedeču godinu!!
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Studeni 2008 u 17:33
I ja sam svoje spremila za slijedeću godinu, međutim, evo gledam malo temu i vidim nisam jedina: nisu uopće cvali ove godine Confused. Biljka je stvarno velika, razgranata, ali od cvijeta niti c. Da li možda radi susjeda u tegli, bidensa, ili?
Na vrh
SLAVONKA View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Listopad 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1489
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SLAVONKA Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Studeni 2008 u 09:15
Viseći lotus.E ovo prvi put vidim,ja sam mislila da je to lotus iz jezeraEmbarrassed
čovjek uči dok je živ
Na vrh
FranjicaZG View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 10 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 4567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje FranjicaZG Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Studeni 2008 u 20:48
Ha, idemo po škare pa ćemo ga ošišati mada izgleda predivno zdravo, prva dva puta cvijetao stvarno obilato a onda se malo prorijedio cvijet ali zadnji je bio negdje u 9. mjesecu, baš bih voljela da mi preživi jer me je stvarno oduševio. Bio mi je na sjevernoj strani kuće, baš ne na direktnom suncu ali ne u sjeni, dobro se držao i kad je bio na "vodenoj dijeti" za vrijeme mog GO.
Prelijena sam tražiti na koliko stupnjeva ga moram smjesiti na prezimljavanje pa molim fino (Vepre, javi se!, maraskinoo- piši) pa mi lijepo servirajte znanje, koliko ga zalijevati, čime... sve pametne savjete primam i zahvaljujem unaprijed!
Na vrh
Tija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru


Pridružen: 04 Prosinac 2008
Lokacija: nooooo
Status: Offline
Bodovi: 6510
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Siječanj 2009 u 10:43
ja sam svog "bebača" Lotusa kupila na Flora artu (10 Kn) i posadila ga vani u zemlju razgranao se prestrašno a cvao prelijepo nadam se da će preživiti zimu jer nisam imala pojma da bi to trebalo biti u tegli i onda preseliti u kuću, jer mi se čini kao zgodni pokrivač tla, efektan je ispod stabalca Salixa.
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Siječanj 2009 u 12:59
jedino sto zna biti nezgodno kada se posadi u vrt kao pokrivac tla, je to da ga zna trava vrlo rako prekriti i prtevladati jer nije tako jako nametljiv.
 
I drziv fige da prezimi iako mislim da su jako male mogucnosti za to jer ove goine i nije tako blaga zima...
Na vrh
Jasenka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 24 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 505
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Jasenka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Siječanj 2009 u 13:21
Ja sam na proljeće kupila jednu sadnicu (vidla sam ga 4 na gusto zasađenog i u punom cvatu i naravno sa cijenom od 100 kuna, dok me sadnica došla 10 kuna) ali mi ovo ljeto nije baš jako cvao (ukupno oko 15 cvjetova). Sad je u hodniku ... za sada se još drži, bum vidla na proljeće kako će se ponašati kad ga iznesem van s ostalim cvijeće... nadam se da će bujno procvasti :)
Na vrh
Tija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru


Pridružen: 04 Prosinac 2008
Lokacija: nooooo
Status: Offline
Bodovi: 6510
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Siječanj 2009 u 20:09
druge godine ako preživi ću ga smjestiti unutra, čovjek uči dok je živ
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Siječanj 2009 u 20:43
Tija to je istina da covjek uci dok je ziv...
zato smo tu da podjelimo savjete i ucimo na tuđim greskama.
 
 
Ps. Jasenka, ne znam zasto ali ponekad baš zna lotus biti gnjavator pa nece da cvijeta.  I to stvarno ne znam zasto. Imao sam ga par puta i bilo je godina kada je cvjetao kao lud a nekad ni za lijeka jednom ocvjetao i gotovo....
 
a zasto stvarno nemam pojma.. ako netko zna neka pomaze
 
 
Na vrh
Tija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru


Pridružen: 04 Prosinac 2008
Lokacija: nooooo
Status: Offline
Bodovi: 6510
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Siječanj 2009 u 09:01
Admine izvještaj da li je  Lotus preživio zimu dati ću u proljeće
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Siječanj 2009 u 22:12
Drzim fige ali mislim da ovaku zimu nece izdrzati sigurno...smile204
 
 
 
ps. ako izdrzi odmah se biljezim za koji pelcer od "hrabrog"
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,297 sekundi.