Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Balkonsko cvijeće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Viseći lotus - Lotus Berthelotii
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Viseći lotus - Lotus Berthelotii

 Odgovori Odgovori Stranica  <1234>
Korisnik
Poruka
Tija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru


Pridružen: 04 Prosinac 2008
Lokacija: nooooo
Status: Offline
Bodovi: 6510
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Siječanj 2009 u 08:57
OK, onda će to biti nova sorta Lotusa
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
FranjicaZG View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 10 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 4567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje FranjicaZG Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Siječanj 2009 u 22:06
baš me zanima hoće li preživjeti vani, moj je u špajzi, nekako se osušio i ne izgleda baš lijepo, no stabljike su čvrste pa ćemo vidjeti na proljeće. Bože, tko će ga dočekati!
Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Siječanj 2009 u 08:08
moj se na stubištu osušio, ništa od njega
Na vrh
Tija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru


Pridružen: 04 Prosinac 2008
Lokacija: nooooo
Status: Offline
Bodovi: 6510
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Siječanj 2009 u 09:16
Znači moj bebač je pokusni kunić i moram obavezno napisati izvještaj na proljeće?
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Travanj 2009 u 08:18
i što je bilo s vašim lotusima?
ja sam kupila maleckog i na brzinu pročitala temu o njima
...sad mi fali kraj priče, tj. nastavak
Na vrh
primorka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 769
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje primorka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Travanj 2009 u 15:40

I ja kupila dva malena (svaki po 5 kn). Posadila ih u isti pitar i polako rastu.

Vidim i prve cvjetiće :-)
 
Gospođa koja mi ih je prodala mi je rekla da obavezno trebaju dohranu i to stalno jer ako im preskočim raspored da onda prestanu cvjetati.
Ima li istine u tome ili ona malo pretjeruje?
Na vrh
Tija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru


Pridružen: 04 Prosinac 2008
Lokacija: nooooo
Status: Offline
Bodovi: 6510
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Svibanj 2009 u 22:33
Originalno poslano od člana Tija Tija napisao:

Znači moj bebač je pokusni kunić i moram obavezno napisati izvještaj na proljeće?
 
 
Evo izvještaja; moj Lotus nije preživio zimu vani, žao mi je ali više sreće i pameti drugi put.
Na vrh
fuksija View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 16 Srpanj 2008
Lokacija: Norway
Status: Offline
Bodovi: 750
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje fuksija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Svibanj 2009 u 21:18
Bas mi je zao Tija.
Sda kad ga kupis ponovo, znas da ga ne mozes ostaviti u vrtu.
Jedno iskustvo vise.
pozdrav iz Norveske
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Svibanj 2009 u 07:32
tija Hug

ja sam svoje presadila u veću posudu i stavila na sunce
za sada ima samo 1 otvoren cvjetić, ostali pupovi se naziru, ali... o tom potom
Na vrh
Tija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru


Pridružen: 04 Prosinac 2008
Lokacija: nooooo
Status: Offline
Bodovi: 6510
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Svibanj 2009 u 13:31
Meni nitko nije rekao da on u zemlju ne ide, ali sad znam da to niti nije biljčica za zemlju, uživajte u svojima a ja sebi možda nabavim koji
Na vrh
domingo View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 14 Kolovoz 2008
Status: Offline
Bodovi: 602
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje domingo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Svibanj 2009 u 18:09
Originalno poslano od člana Amal Amal napisao:

Nadam se da će se oporaviti.... stvarno je bio predivan. platila sam ga 60 kn i pošto sutra idem u Zadar tj Bibinje kupit ću sebi još jedan.....prosto sam se zaljubilasmile76


Tako i ja volim, zaljubiti se na prvi pogled.....sanjati ga i da nema suza poslje
Na vrh
domingo View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 14 Kolovoz 2008
Status: Offline
Bodovi: 602
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje domingo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Svibanj 2009 u 18:39


ove sam kupio za 5kn po komadu.....
Pišite nam malo više....koje gnojivo, kakva imate iskustva.....može li se koristiti vulkanska zemlja....itd
Na vrh
SBiba View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 15 Travanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 11
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SBiba Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Svibanj 2009 u 11:47
SUPER!  baš sam tražila podatak o tom cvijetu, uslikala sam ga na izložbi u Ludbregu i htjela saznati ime i ostale detalje:)

http://www.pticica.com/slike/viseca-zardinjera/666308

(neznam kak ubaciti sliku, pa sam stavila link na Ptičicu:))
Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Svibanj 2009 u 12:21
SBiba evo tvoje slike visećeg lotusa. Oduševila sam se kad sam pogledala na ptičici pa je evo stavljam jer si napisala da neznaš staviti fotke. Nadam se da se ne ljutiš.


Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Svibanj 2009 u 12:41
Bravo lana, ovaj SBibin lotus je fenomenalan, moj je još malecki, ali cvjeta i malo je svjetliji od ovog, ne znam kakve su sve nijanse, ali svi su prekrasni.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
SBiba View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 15 Travanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 11
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SBiba Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Svibanj 2009 u 23:46
Hvala, Iana!  Baš mi je drago da si stavila sliku, drago mi je da svi vide ovu ljepotu:)))Smile
Vidjela sam već prije sajma mali lotus kod jedne poznanice ali nije još cvao, a kad sam ga na sajmu ugledala u punom cvatu oduševila sam se!Tongue
Nova sam na forumu, moram malo proučiti kak funkcionira, ali za to ću morati pronaći malo dodatnog vremena; a dotle zahvaljujem na svakoj pomoći:)))Thumbs%20Up
Na vrh
anči39 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 3042
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anči39 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Ožujak 2011 u 08:59
Ja sam ga danas vidjela na tržnici  Tongue
 
Predivna biljčica.
 
Nisam ga kupila jel sam htjela pročitati što vi pišete o njemu Wink.
 
Nitko ga nije pokušao razmnožiti !?Embarrassed
"pravi prijatelj je ona osoba koja te drži za ruke i dodiruje tvoje srce!"
Na vrh
brunda View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 05 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 44
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje brunda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Svibanj 2012 u 20:06
danas sam na placu naletjela na jedan predivan primjerak lotusa i zaljubila se na prvi pogled. još kada mi je prodavačica rekla da vole sunce ništa me nije moglo spriječiti da ne kupim četiri malene sadnice i da im odmah ustupim mjesto na ogradi svog balkona Smile
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Srpanj 2012 u 14:26
Dobila sam jučer ovu biljku, sad me zanima kako ju potaknuti da cvate ? Do sad je bila u hladovini, pa ću ju polako prilagođavati na sunce, koliko sam pročitala, vidjela sam da voli sunce. Ima li još koja fora da ga udobrovoljim da mi procvate ?
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Srpanj 2012 u 15:14
glikice ne znam, jednom sam ga imala i propao je u rekordnom roku
bio je na suncu i koliko se sjećam, nije mu odgovaralo
ma čini mi se da puno biljaka koje kao vole sunce kod mene ne izdrže na suncu...
ko da mi je ozonska rupa direktno iznad dvora i balkona Confused
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,266 sekundi.